Almanya Trabzon Vize İşlemleri

Almanya Vizesi için Trabzon'dan Başvuru Yapmak 2023

Trabzon’da yaşamakta olan Türkiye vatandaşları Almanya vize işlemleri için Trabzon başvuru merkezlerine müracaat yoluyla veya Almanya vizesi ile ilgili danışmanlık veren akredite acenteler aracılığıyla vize başvurusunu tamamlayabilmektedir.

Vizem.net, Almanya vize başvurusu dahil tüm Schengen ülkelerinin vize başvurularıyla ilgili hizmet sunmakta olan 7 akredite acente arasında yer almaktadır.

Almanya ve diğer ülkelerin vize başvuruları konusunda bilgi almak ve başvuruda bulunmak için iletişim numarası: 0850 241 1868

Trabzon’dan Almanya Vizesi Nasıl Alınır?

Trabzon’dan Almanya vizesi almak için öncelikle gerekli belgeler hazırlanmalı ve vize başvuru formu eksiksiz bir şekilde doldurulmalıdır. Bunun ardından Almanya vize başvurularında aracı kurum olan iDATA üzerinden randevu alınması gerekmektedir.

Başvuruda bulunan kişi son 5 yıl içerisinde herhangi bir Schengen ülkesinden vize almışsa, Almanya vize başvurusu sadece vizem.net merkez ofisine gerekli evrakları gönderilerek tamamlanabilmektedir. Vizem.net aracılığıyla gerçekleştirilen Almanya vize başvurularında vize başvuru formu ve Almanya vize talep dilekçesi vizem.net danışmanları tarafından doldurulmaktadır.

Almanya Konsolosluğu Trabzon’da Var Mıdır?

Trabzon’da Almanya Konsolosluğu bulunmaktadır. Trabzon’da bulunan Almanya Konsolosluğu fahri konsolosluk statüsünde görev yapmaktadır.

Trabzon Almanya Fahri Konsolosluğu Nerededir?

Trabzon’da bulunan Almanya Konsolosluğu Gazipaşa Caddesi, Saruhan İşhanı, Kat 1, Ortahisar/TRABZON adresinde bulunmaktadır. Trabzon Almanya Konsolosluğunun telefon numarası 0462 323 08 24, faks numarası ise 0462 323 28 27’dir.

Almanya Trabzon Konsolosluğundan Vize Randevusu Nasıl Oluşturulur?

Almanya Trabzon Konsolosluğundan vize randevusu oluşturulamamaktadır. Almanya vize randevuları sadece iDATA ve vizem.net aracılığıyla alınabilmektedir.

Trabzon Almanya Vize Başvuru Merkezi Neresidir?

Almanya Konsolosluğunun yetki verdiği iDATA aracı kurumu Trabzon Almanya vize başvuru merkezi olarak hizmet vermektedir. iDATA sadece gerekli evrakların toplanması görevini üstlenmektedir. Vizenin onay süreci tamamen Almanya Büyükelçiliği vize departmanı tarafından yürütülmektedir ve aracı kurumun vize onayında karar yetkisi bulunmamaktadır. Vize başvurusu ile ilgili diğer detaylar için iDATA Trabzon müşteri hizmetleri aracılığıyla öğrenilebilmektedir

Trabzon Almanya Vize İşlemleri Merkezi Nerededir?

iDATA Trabzon Almanya vize işlemleri merkezi Trabzon’un Ortahisar ilçesinde bulunmaktadır. iDATA Trabzon adresi İnönü Mahallesi. Yavuz Selim Bulvarı, Öztürkler Apartmanı. No: 365A Ortahisar/TRABZON (Fatih Devlet Hastanesi Üstü) konumunda bulunmaktadır.

Trabzon Almanya Vize Başvuru Merkezi Çalışma Saatleri Nelerdir?

Trabzon Almanya vize başvuru merkezi çalışma saatleri; salı, çarşamba ve perşembe günleri 08:00-12:30 / 13:30-17:30 saatleri arasındadır.

İdata Trabzon Ofisi Telefon Numarası Nedir?

iDATA Trabzon Almanya vize başvurusu ile ilgili detaylı bilgiler İDATA telefon numarası üzerinden de alınabilmektedir. iDATA Trabzon ofisi telefon numarası bulunmamakta ve bunun yerine iDATA genel çağrı merkezi olan 0850 460 8493 numaralı çağrı merkezi üzerinden hizmet verilmektedir. iDATA Trabzon ofisine faks göndermek için ise 0850 460 1290 numaralı faks adresi kullanılmaktadır.

İdata Trabzon’dan Almanya Vizesi için Nasıl Randevu Alınır?

iDATA Trabzon vize başvuru merkezinden Almanya vizesi başvurusunda bulunabilmek için öncelikle randevu alınması gerekmektedir. iDATA Trabzon’dan Almanya vizesi için randevu iDATA internet sitesi üzerinden alınmaktadır. iDATA randevu Trabzon ofisinden almak isteyenlerin şube seçimi aşamasında Trabzon ofisi seçimi yapabilmeleri mümkündür. iDATA’dan eandevu alırken vize türü ve seyahat amacı seçilerek randevu alma işlemi tamamlanmaktadır.

Almanya Vize Başvurusu Trabzon’da VFS Global Üzerinden Yapılabilir Mi?

Trabzon’dan Almanya vize başvurusu VFS Global üzerinden yapılmamaktadır. iDATA resmi olarak Almanya vize başvurularında hizmet veren tek aracı kurum olarak görev yapmaktadır.

Trabzon Almanya Vize Başvurusu Ne Kadar Sürede Sonuçlanır?

Trabzon Almanya vize başvurusu iDATA üzerinden alınan randevu gününde gerekli tüm evrakların teslim edilmesi ve biyometri işlemlerinin tamamlanmasının ardından ortalama 15 gün içerisinde sonuçlanmaktadır. Almanya yetkili kurumlarının yoğunluk durumları ve teslim edilen belgelerin eksik olup olmaması gibi çeşitli koşullarda vize işlem süresi değişiklik gösterebilmektedir.

Trabzon’dan Vize Danışmanlık Hizmeti Almanya Vizesi için Nasıl Alınır?

Trabzon’dan Almanya için vize danışmanlık hizmeti vizem.net üzerinden alınabilmektedir.

Vizem.net, Almanya başta olmak üzere pek çok farklı ülkenin vize başvurularında danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Almanya vize danışmanlık hizmeti ile ilgili 0850 241 1868 numaralı vizem.net telefon adresi üzerinden detaylı bilgi alınabilmektedir.

Trabzon Dışındaki Almanya Vize Başvuru Merkezleri Nelerdir?

Trabzon dışındaki Almanya vize başvuru merkezleri aşağıda listelenmiştir.

  • Almanya vizesi Bodrum
  • Almanya vizesi Adana
  • Almanya vize işlemleri Gaziantep
  • Antalya Almanya vize başvuru merkezi
  • Almanya vize başvurusu İzmir
  • Almanya vize başvurusu İstanbul
  • Almanya vize başvurusu Bursa
  • Almanya vizesi Diyarbakır
  • Almanya vize takip merkezi Ankara
Ebru Sönmez Yazan: Ebru Sönmez

Ebru Sönmez 2015 yılında Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesinde eğitimini tamamladı, 2016 yılında avukat olarak çalışmaya başladı ve 2021 yılından beri Vizem.net için ´Immigration and Visa Law Attorney´ unvanı ile çalışıyor.

Paylaş: