Almanya Şartlı Kabul Vizesi

Almanya Şartlı Kabul Vizesi Başvuru Süreci 2023

Almanya şartlı kabul vizesi, Almanya’da devlet üniversitelerinde lisans veya yüksek lisans için yeterli Almanca dil belgesi veya hiç Almanca bilgisi olmayan kişilerin başvurması gereken D tipi vize türüdür.

Almanya şartlı kabul vizesi için başvuru sahibinin gerekli dil sertifikasını ve başvurulan üniversite bölümünün tüm başvuru şartlarını yerine getirmesi gerekmektedir. Almanya devlet üniversitelerinden bazıları, Almanya öğrenci vizesi başvuru sahibini Almanca bilgisi olmadan kabul etmesine rağmen, bazı Almanya üniversiteleri şartlı kabul başvurusu için en az A2, B1 veya B2 uluslararası geçerliliği Almanca dil sertifikalarını olmadan kabul etmemektedir.

Vizem.net, Almanya şartlı kabul vize başvurularında son 3 yılda başvuru onay oranı en yüksek akredite acentedir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Almanya’da Şartlı Kabul Veren Üniversiteler Hangileridir?

Almanya’da şartlı kabul veren üniversiteler aşağıda listelenmiştir.

 • TU Bergakademie Freberg Teknik Üniversitesi (Freberg)
 • TU Clausthal Teknik Üniversitesi (Clausthal Zellerfeld)
 • Duisburg Essen Üniversitesi (Duisburg)
 • Hamburg Üniversitesi (Hamburg)
 • Berlin Freie Üniversitesi (Berlin)
 • Westfälische Wilhelms Üniversitesi (Münster)
 • Ren Friedrich Wilhelm Üniversitesi, (Bonn)
 • Hannover Üniversitesi (Hannover)

Almanya yüksek lisans şartlı kabul vizesi almak isteyen kişilerin ilgili üniversiteden şartlı kabul mektubu alması gerekmektedir.

Almanya Şartlı Kabul Vizesi için Gerekenler Nelerdir?

Almanya şartlı kabul vizesi için gerekli evraklar aşağıda listelenmiştir.

 • Almanya’daki üniversiteden alınmış şartlı kabul mektubu: Başvuru sahibinin kabul aldığı ilgili üniversite yetkilileri tarafından gönderilmiş şartlı kabul mektubu gerekmektedir.
 • Pasaport: Başvuru sahibinin talep ettiği şartlı kabul vizesinin bitiş tarihinden en az 3 ay sonrasına kadar geçerli, 10 yıldan eski olmayan ve en az 2 adet boş sayfası bulunan pasaport gerekmektedir.
 • Şartlı kabul vize başvuru formu: Şartlı kabul vizesi başvuru formunun, eksiksiz doldurulmuş ve başvuru sahibi tarafından şahsen imzalanmış olması gerekmektedir.
 • Biyometrik fotoğraf: Başvuru sahibinin 6 aydan eski olmayan, 35 mm x 45 mm ebatlarında 2 adet biyometrik fotoğrafı gerekmektedir.
 • Seyahat sağlık sigortası: Başvuru sahibinin, seyahat süresini kapsayan en az 30.000 Euro teminatlı seyahat sağlık sigortası yaptırması gerekmektedir. Teslim edilen seyahat sağlık sigortası poliçesinin aslının, ıslak imzalı, kaşeli halinin fotokopisiyle beraber ibraz edilmesi gerekmektedir.
 • Vize harcı: Almanya şartlı kabul vize harcının ödenmesi ve makbuzunun başvuru dosyasına eklenmesi gerekmektedir.
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği: E-devlet üzerinden barkodlu şekilde alınmış tam vukuatlı nüfus kayıt örneği gerekmektedir.
 • Garantör dilekçesi: Başvuru sahibinin 1. derece yakını tarafından yazılmış, imzalı garantör dilekçesi gerekmektedir.
 • Adli sicil kaydı: E-devlet üzerinden barkodlu şekilde alınmış adli sicil kaydı gerekmektedir.
 • Hesap döküm belgesi: Son üç aya ait hesap detaylarını içeren ıslak imzalı ve kaşeli hesap dökümü gerekmektedir.
 • Motivasyon mektubu: Başvuru sahibinin neden ilgili eğitim programına katılmak istediğini, gelecek planlarını ve öne çıkan özelliklerini anlattığı motivasyon mektubu gerekmektedir.
 • Tavsiye mektubu: Başvuru sahibinin bitirdiği okuldaki öğretmenleri veya eski iş yerindeki müdürlerinden aldığı tavsiye mektubu gerekmektedir.
 • Transkript: Yüksek lisans için başvuru sahibinin bitirdiği üniversitede aldığı dersleri ve notları hakkındaki tüm bilgileri gösteren üniversite tarafından imzalanmış ve mühürlenmiş resmi bir transkript gerekmektedir.
 • Muvafakatname: Başvuru sahibi 18 yaşından küçük ise yasal vasileri tarafından noter aracılığı ile verilmiş izin yazısı gerekmektedir.

Almanya istek vizesi için gerekli evraklar eksik ve kanıtlanamayan bilgiler içerdiği takdirde, başvuru sahibinin vize başvurusu ret ile sonuçlanabilmektedir.

Almanya Üniversite Şartlı Kabul Maktubunda Hangi Bilgiler Yer Alır?

Almanya’daki üniversitelerden alınmış şartlı kabul mektubu, başvuru sahibinin üniversite tarafından onaylandığını gösteren kabul yanıt kartını, ilgili eğitim kurumunun tüm detaylarını, kayıt için son tarihleri, gerekli sınav tarihlerini ve oryantasyon günü ile ilgili tüm detayları içermelidir. Şartlı kabul mektubu ilgi kurum tarafından kaşeli ve imzalı şekilde gönderilmelidir.

Almanya’dan Şartlı Kabul Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Almanya şartlı kabul vize başvurusunda bulunmak için; kişilerin başvurulan üniversiteden aldığı kabul mektubu, başvurulan okul özel ise kayıt ücreti makbuzu ve diğer gerekli evrakların tamamlanması ve başvuru dosyasına eklenmesi gerekmektedir.

Almanya şartlı kabul vizesi için vize işlemlerinin yürütülmesi planlanan en yakın iDATA kurumundan randevu alınması, randevu günü ve saati ilgili başvuru merkezine şahsen gidilmesi ve gerekli evrakların teslim edilmesi gerekmektedir.

Almanya’da Şartlı Kabul ile Yüksek Lisans Yapılabilr Mi?

Evet, Almanya şartlı kabul vizesi ile yüksek lisans eğitimi alınabilmektedir.

Vizem.net, kabul almış öğrenciler için tüm süreci tek çatı altında yürüten akredite acentedir.

Almanya Şartlı Kabul Vizesi Ücreti Ne Kadardır?

Almanya şartlı kabul vize ücreti aşağıda tabloda verilmiştir.

HizmetlerÜcretleri
Almanya şartlı kabul vizesi harcı75 EUR
Başvuru formu ve dilekçe doldurma50 EUR
RandevuÜcretsiz
Biyometri işlemleri40 EUR
Danışmanlık hizmeti55 EUR
Toplam220 EUR

Almanya’ya Şartlı Kabul Vizesi Başvurusu Nereye Yapılır?

Almanya şartlı kabul vize başvurusu, ikamet iline göre iDATA vize başvuru merkezleri aracılığıyla veya akredite acenteler üzerinden yapılmaktadır.

Vizem.net 2017 - 2020 yılları arasında Schengen ülkeleri ziyaret vize başvurularında %98,3 onay oranı ile en yüksek onay oranına sahip akredite acentedir.

Almanya Şartlı Kabul Vizesi Kabul Mektubu Olmadan Alınabilir Mi?

Hayır, Almanya şartlı kabul vizesi başvuruları için kabul mektubu gerekmektedir

Almanya üniversitelerinde şartlı kabul ile üniversite eğitimi almak isteyen kişiler, şartlı kabul veren üniversiteleri Almanya eğitim danışmanlığı alarak veya üniversitelerin resmî siteleri üzerinden araştırma yaparak öğrenebilmektedir.

Ebru Sönmez Yazan: Ebru Sönmez

Ebru Sönmez 2015 yılında Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesinde eğitimini tamamladı, 2016 yılında avukat olarak çalışmaya başladı ve 2021 yılından beri Vizem.net için ´Immigration and Visa Law Attorney´ unvanı ile çalışıyor.

Paylaş: