İşverenler için Almanya Vizesi

İşverenler için Almanya Vize Süreci 2023

İşverenler için Almanya vizesi almak için vize başvurusunun iş yerine ait belgelerle İdata başvuru merkezine yapılması gerekmektedir.

İş Yeri Sahipleri Almanya Vizesi Alabilir Mi?

İş yeri sahipleri Almanya vizesini, iş yeri ile ilgili gerekli belgeleri eksiksiz ve doğru bir şekilde sunarak alabilmektedir.

Şirket Sahipleri için Almanya Vizesi Nasıl Alınır?

Şirket sahipleri için Almanya vizesi almak için öncelikle İdata vize başvuru merkezine randevu alınmalıdır. Almanya vizesi için gerekli belgeler hazırlanmalı ve istenen belgelerle birlikte randevu saatinde şahsen başvuru merkezinde olunmalıdır.

İdata başvuru merkezinde belgeler teslim edilmelidir ve vize harç ücreti ödenmelidir daha sonra başvuru sonucu takip edilmelidir.

Vizem.net Türkiye genelinde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için Almanya vizesi için danışmanlık hizmeti vermektedir.

Bilgi ve başvuru: 0850 241 1868

Almanya’da Şirketi Olanlar için Vize Nasıl Alınır?

Almanya’da şirketi olanlar için vize uygulaması, şirketin yeri fark etmeksizin aynı prosedüre tabi tutulmaktadır. Son vergi levhası, faaliyet belgesi, ticari kuruluş gazetesinin fotokopisi gibi şirket belgeleri başvuru merkezine sunulmalıdır. Almanya’da şirketi olanlar şirket belgelerini sunarak daha uzun süreli vize alabilmektedir.

Şirket Sahipleri için Almanya Vize Evrakları Nelerdir?

Şirket sahipleri için Almanya vize evrakları aşağıda listelenmiştir.

 • Pasaport: En az 2 sayfası boş ve son 10 yılda alınmış pasaport gerekmektedir.
 • Şirket sahipleri için Almanya vizesi başvuru formu: Alman vize başvuru formu eksiksiz bir şekilde doğru bilgiler ile doldurulmalıdır.
 • Fotoğraf: 35 mm ve 45 mm yükseklikte 1 adet biyometrik fotoğraf gerekmektedir.
 • Almanya seyahat sağlık sigortası: En az 30.000 teminatlı seyahat sağlık sigortası sunulmalıdır.
 • Son vergi levhası fotokopisi: Şirketin kuruluşunun 4 aydan fazla olduğunu gösteren vergi levhasının fotokopisi gerekmektedir.
 • Faaliyet belgesi: Orijinal, güncel ve yeni tarihli bir faaliyet belgesi gerekmektedir.
 • Ticari kuruluş gazetesinin fotokopisi: Ticari kuruluş gazetesi firma adı ve başvuru sahibinin adını içermelidir.
 • İmza sirküsü: Eğer mevcut ise imza sirküsü sunulmalıdır.
 • Ek gelir belgeleri: Tapu, araç ruhsatı, kira gelirleri, ek hesap dökümleri gibi diğer gelirler sunulmalıdır.

Şirket Ortakları için Almanya Turistik Vize Evrakları Nelerdir?

Şirket ortakları için Almanya turistik vize evrakları aşağıda listelenmiştir.

 • Pasaport: Son 10 yıl içerisinde alınmış ve en az 2 boş sayfası olan Almanya seyahatinden dönüş tarihi dahil en az 3 ay geçerliliği bulunan bir pasaport olmalıdır.
 • Şirket ortakları için Almanya turistik vize başvuru formu: Şirket ortağı için Alman vizesi başvuru formu eksiksiz ve doğru bir şekilde başvuru sahibi tarafından doldurulmalıdır.
 • Fotoğraf: 35 mm genişliğinde 45 mm yüksekliğinde beyaz fonlu 1 adet biyometrik fotoğraf gerekmektedir.
 • Almanya seyahat sağlık sigortası: Seyahat sağlık sigortası tüm Almanya seyahati sürecini kapsayacak şekilde yapılmalıdır. Seyahat sağlık sigortası en az 30.000 € teminata sahip olmalıdır.
 • Vize harcı: İdata vize başvuru merkezinde vize harcı ödenmelidir.
 • Seyahat bilgileri: Gidiş ve dönüş tarihleri ile seyahat detaylarını içeren uçak bileti detayları sunulmalıdır.
 • Konaklama bilgileri: Başvuru sahibinin adını ve soyadını içeren konaklama rezervasyon bilgileri sunulmalıdır.
 • Banka hesap dökümü: Son 3 aya ait ve başvuru tarihinden önceki son 15 gün içinde düzenlenmiş olan şahsi ve şirket banka hesap cüzdanı veya dökümü sunulmalıdır.
 • Faaliyet belgesi: Şirketin faaliyetine göre kayıtlı bulunduğu odalardan temin edilebilen faaliyet belgesinin fotokopisi 6 aydan eski olmayacak şekilde sunulmalıdır.
 • Ticaret sicil gazetesi: Firma adının ve başvuru sahibinin kurucu yada ortak olduğu bilgisi yer alan okunaklı ticari sicil gazetesi fotokopisi sunulmalıdır.
 • Güncel vergi levhası: Son yıla ait güncel vergi levhası fotokopisi sunulmalıdır
 • Şirket dilekçesi: Şirket dilekçesi ıslak imzalı ve kaşeli olmalıdır.

Almanya Vize Şirket Dilekçe Örneği Nasıl Yazılır?

Şirket vize dilekçe örneği Almanya çalışılan şirkete ait bilgileri içeren dilekçe türüdür, ıslak imzalı ve kaşeli olmalıdır. Almanya vize şirket dilekçe örneği başvuru sahibinin firmadaki görevini, talep edilen vize süresini, seyahat amacını ve Almanya’daki masrafların firma tarafından karşılanacağına dair bilgi verilmelidir. Şirket ortağı Almanya vize dilekçe örneği için en yakın başvuru merkezinden bilgi alınabilmektedir.

Almanya Vize için İş Yeri İzin Belgesi Örneği Nedir?

Almanya vize için iş yeri izin belgesi çalışana verilen bir izin türüdür. Almanya vize için iş yeri izin yazısı örneği, çalışan kişi iş amacı ile seyahat etmek istiyorsa gereklidir. Almanya vize için iş yeri izin belgesi örneği İngilizce dilinde olabilir.

Almanya Vize Başvurusu için Şirket Banka Dökümü Gerekli Midir?

Evet, Almanya vize başvurusu için şirket banka dökümü gereklidir; son 3 aya ait ve başvuru tarihinden önceki son 15 gün içinde düzenlenmiş olarak sunulmalıdır

Şirket Sahipleri Çalışanlarına Almanya Vizesi için Sponsor Olabilir Mi?

Şirket sahipleri çalışanlarına Almanya vizesi için sponsor olabilir fakat sponsor olunacak kişinin birinci derece kan bağı olması, sponsor olacak şirketlerin eğitim kurumu olması ve Almanya’da faaliyet gösteren bir şirket olması gerekmektedir.

Vize başvurusunda kullanılması gereken Almanya sponsor dilekçe örneği yazılırken başvurunun iletileceği konsolosluğa hitap edilmesi gerekmektedir.

Şirketin Göndermesi ile Vize Almak Almanya için Zor Mudur?

Hayır, istenen belgelerin doğru ve eksiksiz olması halinde şirketin göndermesi ile Almanya için vize almak zor değildir.

İşverenler Almanya Vize Başvurusu Nereye Yapmalıdır?

İşverenler Almanya vize başvurusu yapmak için İdata vize başvuru merkezine randevu almalıdır ve gerekli evraklarla randevu saatinde başvuru merkezinde olmalıdır.

Vizem.net 81 de ikamet eden T.C. vatandaşları için danışmanlık hizmeti vermektedir.

Vizem.net aracılığıyla işveren kişiler için yapılan vize başvuru onay oranı tüm Schengen ülkeleri için son 5 yıl ortalaması incelendiğinde %99,4’dür.

İşverenler için Almanya Vize Başvurusu için Şirketin Aktif Olması Şart Mıdır?

İşverenler için Almanya vize başvurusu için şirketin aktif faaliyette olması şart değildir fakat ibraz edilecek olan şirket belgeleri güncel tarihli olmalıdır.

Çalışma Durumuna Göre Diğer Almanya Vize Çeşitleri Nelerdir?

Çalışma durumuna göre diğer Almanya vize çeşitleri aşağıda listelenmiştir.

Ebru Sönmez Yazan: Ebru Sönmez

Ebru Sönmez 2015 yılında Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesinde eğitimini tamamladı, 2016 yılında avukat olarak çalışmaya başladı ve 2021 yılından beri Vizem.net için ´Immigration and Visa Law Attorney´ unvanı ile çalışıyor.

Paylaş: