Almanya Ticari Vize Başvuru Merkezi 2021

Almanya Ticari Vize Başvuru Merkezi 2021

Almanya’da şubesi, ortağı ve işbirlikçisi olan ve genellikle bir iş yapmak için Almanya’ya seyahat etmek zorunda kalan bordo pasaport hamili T.C vatandaşları Almanya ticari vizesi almakla yükümlüdür. Almanya ticari vizesi hamilinin Almanya’ya 6 ay içinde 90 güne kadar Almanya’ya girmesine ve konaklamasına izin veren kısa süreli bir Schengen vize tipidir. Almanya’da iş yapmak, toplantılara katılmak, sözleşme imzalamak, fuara katılmak gibi iş amacıyla giden kişilere verilmektedir.

Almanya Ticari Vize Ücreti Ne Kadardır?

Ticari vizesi kısa süreli giriş sağlayan C tipi vize türüdür. Almanya ticari vize ücretleri aşağıdaki tabloda detaylı olarak verilmiştir.

HizmetlerÜcretleri
Form ve Dilekçe15 EUR
Randevu Alma10 EUR
Aracı Kurum Ücreti30 EUR
Vize Harçları80 EUR
Acente Hizmeti25 EUR
Seyahat Sigortası*8 EUR
Ekspres Vize Hizmeti**55 EUR
Toplam160 EUR

* Seyahat sigortası süresi 1 haftalıktır. Yurt dışı seyahatleri kapsayan sağlık sigortası bulunuyorsa yaptırmak zorunlu değildir.

** Express vize hizmeti ile vize 5-6 iş günü içerisinde teslim edilir. Sadece İstanbul Almanya Konsolosluğuna yapılacak olan başvurularda geçerlidir.

Almanya Ticari Vize için Gerekli Evraklar Nelerdir?

 1. C Tipi Almanya Schengen Vizesi Başvuru Formu
 2. 2 adet biyometrik fotoğraf
 3. En az 3 ay daha geçerliliği olan 10 yıldan daha eski olmayan pasaport.
 4. Pasaport ilk sayfasının kopyası
 5. Tüm Schengen bölgesini kapsayacak seyehat sigortası
 6. Uçuş, tren yada diğer ulaşım bilgileri
 7. Otel rezervasyonu, ya da konaklama davet mektubu
 8. Medeni durum kanıtı
 9. Mali durum kanıtı
  1. Şirket ortakları için son 3 aya ait ticari sicil gazetesi ve imza sirküleri
  2. Çalışanlar için son 3 aya ait ücret bordrosu
 10. Son 3 ay için hesap hareketleri
 11. Almanya’daki iş referansları
 12. Almanya’daki iş ortağı tarafından yazılmış davetiye mektubu. (Almanca veya İngilizce)
 13. 30 günü aşan seyahatler için toplantı planı
 14. Pozisyonu, hizmet süresi, seyahat tarihlerini ve amacını ve masraflarınızın işveren tarafından karşılanıp karşılanmadığını belirten tüm seyahat planını kapsayan mektup.

Almanya Ticari Vize Davetiye Mektubu Örneği

İngilizce Almanya ticari vize davetiye mektup örneği aşağıda verilmiştir. Almanya’da yapılacak harcamalara garantör olarak verilen davetiyeler için genellikle multi özellikli vize alınabilmektedir.

04.05.2020
Consulate General of Germany Consular Section Dear Visa Officer;

We would like to formally invite Onur Alkan, Marketing Director of DEMPA Ev Aletleri A.Ş. to visit our company Robert Bosch GmbH in Gerlingen. His information is as follows.

Onur Alkan Male 12.04.1981 Turkish

While visiting our company Onur will be conducting our company’s activities in the field of export opportunities with Turkey and marketing strategies. Robert Bosch GmbH is a Leading German producer in the field of household appliances. Onur will be arriving on 05.05.2020 and departing on 20.05.2020.

Onur will be in possession of a round trip airline ticket. Robert Bosch GmbH hereby guarantiees all travel and other support expenses of Onur Alkan during the trip. Robert Bosch GmbH respectfully request Onur Alkan be granted a 3 months multiple entry business visa.

Thank You
Hans Meldu
Marketing Manager
(imza)

Almanya Ticari Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Şahsi başvurularda Almanya ticari vizesi aracı kurumun randevu yoğunluğuna bağlı olarak 12-15 iş günü arasında çıkmaktadır. Vizem.net danışmanlığında yapılan başvurular 7-9 iş günü içerisinde tamamlanır. 2019 yılında Almanya ticari vize onay oranı %98’in üzerinde olan akredite acentemiz Türkiye geneli en yüksek onaylanma oranına sahip acente unvanına sahiptir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Paylaş: