Almanya Gaziantep Vize İşlemleri

Almanya Vize İşlemleri Gaziantep'ten Nasıl Yapılır?

Almanya vize işlemleri Gaziantep’ten Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için Gaziantep Almanya vize başvuru merkezleri üzerinden veya akredite acenteler aracılığıyla yapılmaktadır.

Vizem.net Gaziantep’te Almanya vize başvuruları için danışmanlık veren, Schengen ülkeleri vize başvurularında %97,6 ile en yüksek onay oranına sahip akredite acentedir.

Bilgi ve başvuru: 0850 241 1868

Almanya Vizesi Gaziantep’ten Nasıl Alınır?

Almanya vizesi Gaziantep’ten gerekli belgelerin hazırlanması, vize başvuru formunun doldurulması ve aracı kurumdan randevu alınması gibi gerekli adımların tamamlanması ile alınmaktadır. Başvuru sahibinin son 5 yıl içerisinde alınmış bir Schengen vizesi bulunması durumunda gerekli evrakların vizem.net merkez ofisine gönderilmesi yeterlidir.

Vizem.net danışmanlığında yapılan Almanya’ya vize başvuruları için gerekli olan başvuru formu ve Almanya vize talep dilekçesi danışmanlar tarafından doldurulmaktadır.

Almanya Gaziantep Konsolosluğu Var Mıdır?

Almanya Gaziantep Konsolosluğu bulunmamaktadır.

Almanya Konsolosluğu Gaziantep’e En Yakın Nerededir?

Almanya Konsolosluğu Gaziantep’e en yakın Ankara’da Atatürk Bulvarı Nr. 114, Kavaklıdere, 06680 adresindedir. Ankara Almanya Konsolosluğu çalışma saatleri pazartesi-perşembe günleri 09.00-16.00 saatleri arası, cuma günleri ise 09.00 - 14.00 saatleri arasındadır.

Almanya Vize Başvurusu Gaziantep’te Nereye Yapılır?

Almanya vize başvurusu Gaziantep’te İdata aracılığıyla yapılmaktadır. İdata üzerinden gerekli evraklar toplanıp biyometri işlemleri tamamlanmaktadır. Almanya vize onayı için yetkili tek merci Almanya Konsolosluğudur.

Gaziantep’ten Almanya Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Gaziantep’ten Almanya vize randevusu İdata üzerinden alınmaktadır. İdata web sitesi üzerinden vize işlemleri sekmesindeki randevu işlemleri sayfasından Schengen ya da ulusal vize randevusu seçimi yapılıp randevu almak için gerekli kimlik bilgileri doldurularak vize randevusu alınabilmektedir. Almanya vize randevusunun seyahat tarihinden en geç 15 gün önce, en erken 3 ay önce alınması gerekmektedir.

Gaziantep Almanya Vize Başvuru Merkezi Adresi Nedir?

Gaziantep Almanya vize başvuru merkezi olan İdata Gaziantep ofisi Budak Mahallesi, 10031 Nolu Sokak, Yasem İş Merkezi, No: 42 C/0, Şehitkamil adresindedir.

Gaziantep Almanya Vize Başvuru Merkezi Çalışma Saatleri Nelerdir?

Gaziantep Almanya vize başvuru merkezi olan İdata Gaziantep ofisinin çalışma saatleri hafta içi her gün 08.00-12.30 / 13.30-17.30 saatleri arasındadır.

İdata Gaziantep Almanya Vize Başvuruları Nasıl Yapılır?

İdata Gaziantep Almanya vize başvuruları İdata ofisleri üzerinden yapılmaktadır. Gaziantep Almanya vize başvuruları için başvuru sahibinin öncelikle bir İdata ofisinden randevu alması, daha sonra randevu günü gerekli evrakları teslim edip biyometri işlemlerini tamamlaması gerekmektedir.

Gaziantep’ten Almanya Vize Başvurusu Ne Kadar Sürede Sonuçlanır?

Gaziantep’ten Almanya vize başvurusu işlem süresi biyometri işlemleri tamamlandıktan sonra ortalama 15 gündür.

VFS Global Gaziantep Vize Merkezi Üzerinden Almanya Vize Başvurusu Yapılabilir Mi?

VFS Global Gaziantep vize merkezi üzerinden Almanya vize başvurusu yapılamamaktadır.

Almanya Aile Birleşimi Vizesi Gaziantep’ten Nasıl Alınır?

Almanya aile birleşimi vizesi Gaziantep’ten gerekli belgelerin hazırlanması ve en yakın İdata ofisinden randevu alınması gerekmektedir. İdata internet sitesi üzerinden online olarak randevu alınabilmektedir.

Almanya aile birleşimi vizesi için gerekli evraklar eksiksiz ve gerçeğe uygun olarak hazırlanmalı ve randevu gününde İdata ofisine teslim edilmelidir. Vize sonuçlanma süresi ortalama 3 aydır.

Gaziantep Dışındaki Almanya Vize Başvuru Merkezleri Nelerdir?

Gaziantep dışındaki Almanya vize başvuru merkezleri aşağıda listelenmiştir.

  • Vize başvurusu Almanya Bodrum
  • Almanya vize başvurusu Adana
  • Antalya Almanya vize merkezi
  • İzmir Almanya vize başvuru merkezi
  • Almanya vize işlemleri İstanbul
  • Almanya vize işlemleri Bursa
  • Almanya Diyarbakır vize başvuru merkezi
  • Ankara Almanya vize başvuru merkezi
  • Alanya vize işlemleri Trabzon
Ebru Sönmez Yazan: Ebru Sönmez

Ebru Sönmez 2015 yılında Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesinde eğitimini tamamladı, 2016 yılında avukat olarak çalışmaya başladı ve 2021 yılından beri Vizem.net için ´Immigration and Visa Law Attorney´ unvanı ile çalışıyor.

Paylaş: