Almanya Vize Fotoğrafı Örneği

Almanya Vize Fotoğraf Ölçüsü: Almanya Vize Biyometrik Fotoğraf

Almanya vize başvuru işlemleri için sunulacak biyometrik fotoğrafın 35 mm x 40 mm boyutunda, beyaz fonlu ve en fazla 6 ay içerisinde çekilmiş olması gerekmektedir.

Başvuru dosyasında Almanya vize başvurusu için gerekli belgeler ve 2 adet güncel biyometrik fotoğraf olması gerekmektedir.

Almanya Vizesi için Biometrik Fotoğraf Gerekir Mi?

Evet, Almanya vizesi için biyometrik fotoğraf gerekmektedir. Almanya vizesine başvuracak kişiler, başvuru dosyasını teslim ederken, biyometrik fotoğrafları başvuru dosyasına eklemelidir.

Almanya Vizesi için Kaç Fotoğraf Gereklidir?

Almanya vizesi için başvuru sahibinin 2 adet biyometrik fotoğrafı gerekmektedir.

Almanya Vize Fotoğrafı Nasıl Olmalıdır?

Almanya vizesi için biyometrik fotoğraf açık ve düz renkli fon üzerine, net ve lekesiz, aydınlık ve kontrast ayarlarda olmalıdır. Biyometrik fotoğraf sahibinin yüzü ileriye dönük olmalı, yüzüne ait tüm özellikler görünmeli ve fotoğrafın 32 mm ile 36 mm arasında, %70 veya %80’ni kapsamalıdır. Biyometrik fotoğraf sahibinin yüzüne ışık eşit ölçüde dağılma, üzerine yansıma, kırmızı ışık efekti veya gölge düşmüş olmamalıdır.

Biyometrik fotoğraf çekildiğinde, en az 600 dpi baskı çözünürlüğüne sahip yüksek kaliteli kağıda basılmalıdır. Fotoğraf temiz, doğal renklere sahip ve herhangi bir şekilde zarar görmemiş olmalıdır.

Almanya Vize Fotoğrafında Gözlük Takılabilir Mi?

Almanya vizesi için biyometrik fotoğraflarda gözlük takılabilir ancak gözler net şekilde gözükmeli, flaş yansıması olmamalı, gözlük camları ve çerçevesi gözlerin herhangi bir bölümünü kapatmamalıdır.

Almanya Vize Fotoğrafında Başörtüsü Takılabilir Mi?

Almanya vize fotoğrafı için dini nedenler dışından şapka veya başörtüsü takmak yasaktır. İstisna gösterilen dini nedenler ile başörtülü biyometrik fotoğraflarda yüz, yanaklar ve alnın açıkça gözükmesi gerekmektedir. Dini nedenlerden dolayı olsa da vize için biyometrik fotoğraf çekilirken peçe veya transparan peçe takmak yasaktır.

Almanya Vizesi için Biyometrik Fotoğraf Ölçüleri Ne Olmalıdır?

Almanya vizesi için fotoğraf boyutu, 35 mm x 40 mm ebatlarında olmalıdır.

Almanya Ulusal Vize Fotoğraf Ölçüsü Nasıl Olmalıdır?

Almanya D tipi ulusal vize başvurusu için fotoğraf ölçüleri, Almanya Schengen vizesi fotoğraf ölçüleri ve diğer vize türleri için fotoğraf ölçüleri arasında fark yoktur. Almanya vizesi için fotoğraf oranı 35 mm x 40 mm ölçüleridir.

Almanya Vize Fotoğraf Örneği Nasıldır?

Almanya vizesi için fotoğraf örneği aşağıda verilmiştir.

Almanya Vize Fotoğrafı Örneği
Almanya Vize Fotoğrafı Örneği

Başvuru sahibinin Alman vizesi için fotoğraf temin ederken vize için biyometrik fotoğraf satın aldığını belirtmesi halinde fotoğrafçılar otomatik olarak fotoğrafı ayarlamaktadır.

Almanya Vizesi için Fotoğraf Nereden Temin Edilir?

Almanya vize başvurusu için biyometrik fotoğraf, başvurudan en fazla 6 ay önce fotoğrafçılardan veya İdata vize başvuru ofislerinde başvuru günü ek hizmet olarak satın alınabilmektedir.

iDATA başvuru merkezinde, vip vize Almanya başvuruları için biyometrik fotoğraf işlemleri ek hizmet olarak satın alınmaktadır.

Almanya Vize Fotoğrafı Ücreti Ne Kadardır?

Almanya vize başvuru için başvuru sahibinin biyometrik fotoğraf ücreti 50 Türk Lirası’dır.

Ebru Sönmez Yazan: Ebru Sönmez

Ebru Sönmez 2015 yılında Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesinde eğitimini tamamladı, 2016 yılında avukat olarak çalışmaya başladı ve 2021 yılından beri Vizem.net için ´Immigration and Visa Law Attorney´ unvanı ile çalışıyor.

Paylaş: