Almanya Altın Vize

Almanya Altın Vize Nedir, Nasıl Alınır?

Almanya altın vize, ikamet ve vatandaşlık karşılığında yabancı sermaye ve iş adamlarını cezbetmek için tasarlanmış bir vize türüdür ancak altın vize türü Almanya için geçerli bir vize türü değildir.

Almanya’da yatırım yolu ile vatandaşlık ve oturum izni alınabilmektedir. Almanya’da yatırım yolu ile vatandaşlık ve oturum izni için Almanya yatırımcı vizesi başvurusu yapılması gerekmektedir.

Almanya yatırımcı vizesi ile oturum izni alınarak Avrupa Birliği sınırları içinde de çalışma ve iş kurma, firmayı taşıma veya firma şubesi açma fırsatı sunulmaktadır. Almanya yatırımcı vizesi ile oturma izni aldıktan altı ila sekiz yıl sonra Alman vatandaşı olmak mümkündür.

Vizem.net Almanya yatırımcı vizesi ile ilgili tüm süreçte yatırımcıya danışmanlık hizmeti sağlamaktadır.

Bilgi ve başvuru: 0850 241 1868

Altın Vize Almanya Şartları Nelerdir?

Altın vize Almanya’da bazı Avrupa ülkelerindeki gibi gayrimenkul yatırımı ile altın vize programı bulunmamaktadır ancak girişimci olarak şirket kurularak vize alınabilmektedir. Almanya yatırım vizesi ile oturum izni alabilmek için yapılacak yatırımın, şirket kurmak ve sonrasında şirkete ait her türlü maliyeti karşılamaya yetecek miktarda olması gerekmektedir. Altın vize Almanya şartları arasında yatırımcı kişinin, iş planı oluşturulan ve yatırım yapılacak şirketin faaliyet alanında mesleki olarak belirli bir yetkinliğe sahip olması bulunmaktadır.

Almanya’da Türk Vatandaşları Ev Alabilir Mi?

Almanya’da Türk vatandaşları ev satın alabilmektedir, süreçle ilgili herhangi bir yasal kısıtlama bulunmamaktadır. Almanya, yabancıların herhangi bir kısıtlama olmaksızın mülk satın almalarına izin vermektedir, ne vatandaşlık ne de köken bir rol oynamamaktadır sadece Alman vatandaşlarının geçtiği aynı adımları izlemeleri gerekmektedir. Bir yabancı olarak, yatırım amaçlı bir ev satın alınabilmektedir ancak Almanya’da gayrimenkul almak oturum izni hakkı sağlamamaktadır.

Almanya’da Ev Almak için Gerekli Şartlar Nelerdir?

Almanya’da ev almak için gerekli şartlar aşağıda listelenmiştir.

  • Ev üzerinde anlaşmanın alıcı ile satıcı arasında sağlanmış olması gerekmektedir.
  • Ev alma anlaşmanın noter önünde ve onaylı olması gerekmektedir.
  • Gayrimenkul satış anlaşmasının tapuya sunulması gerekmektedir.
  • Tapu devrinin muhakkak Alman Tapu Müdürlüğünde gerçekleşmesi gerekmektedir.
  • Satıcının yetkili olarak satışa onay vermesi gerekmektedir.

Almanya’da Gayrimenkul Yatırımı ile Vatandaşlık Alınabilir Mi?

Almanya’da gayrimenkul yatırımı ile vatandaşlık alınamamaktadır.

Almanya’da önce oturma, sonra Almanya vatandaşlık hakkı elde etmek için 360 bin Euro yatırımla bir iş kurmak ve bu iş yerinde Alman vatandaşlarına istihdam sağlamak gerekmektedir.

Ebru Sönmez Yazan: Ebru Sönmez

Ebru Sönmez 2015 yılında Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesinde eğitimini tamamladı, 2016 yılında avukat olarak çalışmaya başladı ve 2021 yılından beri Vizem.net için ´Immigration and Visa Law Attorney´ unvanı ile çalışıyor.

Paylaş: