Almanya Vize Randevu Merkezi

Almanya Vize Randevu İşlemleri: Almanya Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Almanya vize randevu işlemleri, Almanya vize başvurusunun son aşamasıdır. Almanya vize başvurusunu tamamlamak için vize başvuru merkezinden randevu alınması ve çoğu durumda vize başvuru merkezlerine şahsen gidilmesi gerekmektedir.

Almanya vizesi için başvuru yapılacak pasaportta son 5 yılda herhangi bir Schengen ülkesinden alınmış bir Schengen vizesi bulunmuyor ise VIS sistemine biyometri verilerinin tanımlanması gerektiğinden kişilerin bizzat vize merkezlerine giderek başvuru yapması gerekmektedir.

Vizem.net danışmanlığında yapılan Almanya vize başvurularında evrak kontrolü yapılıp dilekçe hazırlandıktan sonra randevu danışmanlar tarafından alınmaktadır.

Bilgi ve başvuru: 0850 241 1868

Almanya C Tipi (90 Güne Kadar) Vizeler için Randevu Nereden Alınır?

Almanya C tipi (90 güne kadar) vizeler için randevu konsolosluklar üzerinden değil Almanya Dış Temsilciliklerinin yetkilendirdiği aracı kurumlar üzerinden alınmaktadır.

Almanya C tipi (90 güne kadar) vizeler için randevu iDATA vize başvuru merkezleri üzerinden online alınmalıdır.

VFS Global Üzerinden Almanya Vize Randevusu Alma İşlemi Yapılabilir Mi?

Hayır, VFS Global üzerinden Almanya vize randevusu alma işlemi yapılamamaktadır. VFS Global birçok ülke için vize başvurularında aracı kurum olarak çalışmaktadır. VFS Global’in vize başvurularında aracı kurum olarak çalıştığı ülkelerden birkaçı İtalya, Malta, Hollanda, Bulgaristan, Belçika, Avustralya, Avusturya, Fransa, Hırvatistan ve Kanada’dır.

2014 yılından itibaren Almanya vize işlemlerinde görevli aracı kurum iDATA’dır. 2014 yılına kadar, VFS Global Almanya vize işlemlerinde evrak kontrolü için yetkilendirilmiş aracı kurum olarak hizmet vermiştir. iDATA, 2014 yılından bu yana İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Gaziantep, Antalya ve Trabzon şubeleriyle Almanya vize başvurularında hizmet vermektedir.

İdata Almanya Vize Başvurusu Randevu Alma İşlemi Nasıl Yapılır?

iDATA Almanya vize başvurusu randevu alma işlemi, iDATA internet sitesi üzerinden online olarak yapılmaktadır. Almanya vize başvurusu randevu alma işlemi için öncelikle Almanya vize randevu iDATA internet sitesi ziyaret edilmeli ve https://idata.com.tr/de/tr/p/randevu-islemleri-de adresinde başvuru yapılacak olan vize tipi seçilmelidir. iDATA Almanya vize başvurusu randevu alma işlemi C tipi (90 güne kadar) vizeler ve D tipi (90 günden 6 aya kadar) vizeler için yapılmaktadır. iDATA Almanya vize randevusu almak için kurumun internet sitesinde ikamet ili, randevu alınacak iDATA ofisi ve randevuya gidecek kişi sayısı girildikten sonra her bir başvuru sahibinin isim soyisim, doğum tarihi, pasaport numarası ve email adresi bilgileri siteye girilmeli ve randevu için uygun bir tarih online olarak seçilmelidir.

iDATA Almanya vize başvurusu randevu alma işlemi iDATA’nın internet sitesi üzerinden yapıldıktan sonra randevu için iDATA ofislerine gidilmesi gerekmektedir

iDATA Almanya vize başvurusu randevu alma işlemi için iDATA vize başvuru merkezlerinin bulunduğu iller aşağıda listelenmiştir.

  • İstanbul
  • Ankara
  • İzmir
  • Bursa
  • Gaziantep
  • Analya
  • Trabzon

iDATA Almanya vize başvurusu randevu alma işlemi için gereken evraklar hazırlanıp ikamet iline göre bir iDATA vize başvuru merkezi seçilmelidir. İdata Almanya vizesi için randevu işlemleri sadece internet sitesi üzerinden online olarak yapılabilmektedir.

Almanya D Tipi (90 Günden Uzun) Vizeler için Randevu Nereden Alınır?

Almanya D tipi (90 günden uzun) vizeler için randevu ikamet iline göre iDATA vize başvuru merkezlerinden alınmalıdır.

Almanya Konsolosluğu Üzerinden Randevu Alma İşlemi Nasıl Yapılır?

Almanya Konsolosluğu üzerinden randevu alma işlemi yapılamamaktadır. Almanya vizesi başvuru işlemleri, Almanya Dış Temsilciliklerinin yetkilendirdiği aracı kurum olan iDATA üzerinden yapılmaktadır.

Almanya Vize Randevu Tarihi Değiştirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Almanya vize randevu tarihi değiştirme işlemi başvuru yapılan kuruma göre değişmektedir. Vizem.net üzerinden yapılan Almanya vizesi başvurularında randevu tarihi daha ileri bir tarih ile değiştirilebilmektedir, diğer kurumlar üzerinden yapılacak başvurular için randevu değişikliği daha önce alınan randevu tarihinden 24 saat önce yapılabilmektedir.

Almanya vize randevu tarihi, randevu tarihinden 72 saat önce iptal edilebilmekte ve randevu tarihinden 24 saat önce değiştirilebilmektedir. Almanya vize randevu tarihi değişikliği sadece bir kez yapılabilmektedir. iDATA Almanya vize randevu tarihi değişimi veya iptali PNR numarası ile gerçekleştirilebilmektedir.

Almanya Vizesi için En Erken Randevu Saati Kaçtır?

Almanya vizesi için en erken randevu saati 08:30’dur.

Almanya Vize için Randevu Alma İşlemi Online Olarak Yapılabilir Mi?

Evet, Almanya vize için randevu alma işlemi online olarak yapılabilir. Almanya vizesi randevu alma işlemi konsolosluklar üzerinden yapılamamaktadır. iDATA, online vize randevu Almanya için resmi olarak yetkilendirilmiş aracı kurumdur. Almanya C tipi (90 güne kadar) ve D tipi (90 günden uzun) vizesi için iDATA internet sitesinden https://idata.com.tr/de/tr/p/randevu-islemleri-de adresinden randevu alınabilmektedir.

Birden Fazla Kişi için Almanya Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Birden fazla kişi için Almanya vize randevusu iDATA internet sitesinden, her başvuru sahibinin pasaport bilgileri ve isim soyisim bilgileri girilerek tek seferde 5 kişiye kadar alınabilmektedir.

Almanya Pasaportu için Randevu Nereden Alınır?

Almanya pasaportu için randevu Almanya Konsoloslukları ve Almanya Büyükelçiliklerinden alınmalıdır. Almanya pasaportu için randevu Ankara’da Almanya Büyükelçiliğinden ve Antalya’da Almanya Konsolosluğundan alınabilmektedir, İzmir ve İstanbul’da ise konsolosluklar başkonsolosluk statüsünde hizmet vermektedir

Almanya Vize Randevu Saatine Geç Kalınırsa Ne Olur?

Almanya vize randevu saatine geç kalınırsa geç kalınan süreye bağlı olarak randevu iptal edilebilmektedir. Almanya vize randevu saatine 45 dakikadan fazla geç kalınması durumunda randevu iptal edilmektedir.

Almanya Vize Başvuru Randevusuna Gidilmezse Ne Olur?

Almanya vize başvuru randevusuna gidilmezse randevu iptal edilmekte ve ikinci kez randevu almak gerekmektedir.

Almanya vize başvuru randevusuna gidilmezse iDATA internet sitesi üzerinden tekrar randevu alınması gerekmektedir. iDATA başvuru sahiplerine randevu tarihi değiştirme ve randevuyu iptal etme haklarını tanımaktadır ve bu işlemler online olarak yapılabilmektedir. Almanya vize başvuru randevusu iDATA internet sitesi üzerinden randevu tarihinden 72 saat önce iptal edilebilmekte ve randevu tarihinden 24 saat önce değiştirilebilmektedir.

Almanya Vize Randevu Ücreti Ne Kadardır?

Almanya vize randevu ücreti bulunmamaktadır, Almanya vize randevuları ücretsizdir. Almanya vize başvuru randevusu için kötü amaçlı hazırlanmış bazı internet siteleri ücret teklif etmektedir, bu kişi ve kurumlara itibar edilmemesi gerekmektedir.

Almanya vize başvurularında ödenmesi gereken başlıca ücretler biyometri işlemleri ücreti ve vize harcıdır. Almanya vize fiyatları başvuru yapılacak vize tipine göre değişmektedir. Almanya vizesi türü Almanya’da kalınacak süreye ve seyahat amacına bağlı olarak değişmektedir ve farklı vize tipleri için farklı tutarlarda vize harcı ödenmektedir.

Almanya Vize Randevu Telefonu Kaçtır?

Almanya vize randevu telefonu 0850 241 1868’dir. Almanya vize başvuruları için Vizem.net danışmanlığında evrak kontrolü yapılıp dilekçe hazırlandıktan sonra vize başvuru randevusu danışmanlar tarafından alınmaktadır. Vizem.net üzerinden sadece randevu hizmeti alınamamaktadır, Almanya vize randevu hizmeti iDATA’dan alınmaktadır.

Almanya Vize Randevu Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Almanya vize randevu sorgulama işlemi iDATA internet sitesinden yapılmaktadır. Almanya vize randevu sorgulama işlemi için iDATA internet sitesine pasaport numarası, referans numarası veya email adresi girilmesi yeterlidir. Almanya vize randevusu tarih değişikliği veya randevu iptali işlemleri, referans numarası ile iDATA internet sitesi randevu düzenleme sayfasından yapılabilmektedir.

Ebru Sönmez Yazan: Ebru Sönmez

Ebru Sönmez 2015 yılında Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesinde eğitimini tamamladı, 2016 yılında avukat olarak çalışmaya başladı ve 2021 yılından beri Vizem.net için ´Immigration and Visa Law Attorney´ unvanı ile çalışıyor.

Paylaş: