Almanya Vize Randevu Merkezi

Almanya Vize Randevu Merkezi

Almanya vizesi başvurusunda bulunmak için ilk etapta Almanya Federal Cumhuriyeti Büyükelçiliğince yetkilendirilmiş aracı kurum yada akredite acenteler üzerinden Almanya vize randevu talebi oluşturulmalıdır. Sonrasında; başvuru formu, istenilen evraklar ve talep edilen vize ücretleri ile birlikte Almanya vize randevu tarihi ve saatinde en yakın iData ofisinde (Ankara, İstanbul, İzmir, Gaziantep illerinde bulunmaktadır) başvuru sahibinin bulunması gerekmektedir.

iData, randevu tarihi verirken vize başvurularındaki yoğunluk esas alınır. Böylece, başvuru yapacak kişiler ileri tarihlere kadar bekleme sorunu ile karşı karşıya kalabilmektedir. Ayrıca ilk defa başvuru yapacaklar için başvuru formunun eksik ya da yanlış doldurulması tüm sürecin tekrarlanmasına ya da vize reddi ile sonuçlanabilmektedir.

iData akreditasyonu bulunan vizem.net tüm vize işlemlerini kişinin randevu tarihinde gelmesine gerek kalmadan (Pasaportta 5 yıl içerisinde alınmış Schengen vizesi bulunuyorsa) baştan sona sonuçlandırmaktadır. Ayrıca sadece form doldurma ve randevu alma hizmetlerini de sunmaktadır.

Randevu ve Başvuru Hattı: 0850 241 1868

Almanya Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Acentemizce yapılan başvurularda Konsolosluğun istediği güncel evraklar başvuru sahibi adına eksiksiz hazırlanıp ertesi güne randevu tarihi atanmaktadır. Tüm süreç deneyimli ekip ile eksiksiz ve en hızlı şekilde ilerletilmektedir.

Gerekli evraklar İstanbul merkez ofisimizce hazırlandıktan sonra saha ekibimize iletilir. Saha ekibimizden atanan bir danışman tüm başvuru ve evrak teslim işlemlerini başvuran adına gerçekleştirir. Randevu tarihinde başvuru sahibini karşılayıp parmak izi alınması için refakat eder.

Not: Başvuru sahibinin son 5 yıl içerisinde alınmış Schengen vizesi bulunuyorsa başvuru sahibi randevuya gelmeksizin tüm işlemler saha ekibimizce tamamlanıp onaylı vize adrese kargolanır.

Aile Birleşimi Vize Randevu İşlemleri

Aile birleşimi başvurularında vize randevusu konsolosluklarca verilmektedir. Covid-19 kapsamında konsolosluk çalışma saatleri kısıtlandığından gitmeden mutlaka bilgi alınması tavsiye edilmektedir. Vizem.net aracılığı ile yapılan aile birleşimi vize başvurularında, randevu gerekli evraklar hazırlandıktan sonra vizem.net danışmanı tarafından alınır ve saha ekibinden bir danışman bu kişiyi konsoloslukta karşılayıp işlemleri hızlandırarak başvuruyu tamamlar. Ayrıca tüm süreç online olarak sorgulanabilmektedir.

Vize Randevu Tarihi Değiştirme Yapılabilir Mi?

Vizem.net akredite acentesi üzerinden yapılan başvurularda ilgili danışmana bildirilmesi halinde randevu tarihini ileri bir tarihe ertelenebilir. Aracı kurumlar üzerinden yapılan başvurularda randevu değiştirme işlemi yapılamadığından randevuya gidilmediği durumlarda tüm başvuru sürecinin tekrarlanması gerekmektedir.

Almanya Vize Hızlandırma Servisi Nedir?

Almanya vize başvurularının sonuçlanma süresi yaklaşık olarak 15 iş günü olarak belirlenmiştir. Bu süre, konsolosluktaki ve aracı kurum ofislerindeki yoğunluğa bağlı olarak uzayabilmektedir.

Acil vizeye ihtiyaç duyulan durumlarda Almanya vizesi hızlandırma servisinden faydalanılabilir. Bu hizmet sadece İstanbul’da verilmektedir. Vize alma işlemi evraklar ofisimize ulaştıktan sonra 6 iş günü içerisinde sonlandırılıp başvuran adresine gönderilir. Ayrıca, deneyimli danışmanlar form ve belgelerdeki püf noktalara dikkat ederek vize reddi ihtimalini büyük ölçüde azaltır.

Almanya Vizesi Ne Kadar Sürede Çıkar?

Vizem.net tarafından yapılan başvurular; randevu tarihinden itibaren, maksimum 7-9 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır.

Yoğunluğa göre bu sürede 3-4 günlük artış olabilmektedir. Bu nedenle, başvurunun seyahat tarihinizden makul bir süre önce yapılması olası sorunların önüne geçer.

Vize Randevu Merkezi: 0216 706 5586

Paylaş: