Almanya Vize Ücreti 2021

Almanya Vize Ücreti 2021

Almanya vize ücreti Almanya’nın da üyesi olduğu Schengen Birliği Avrupa Komisyonu tarafından her yıl Şubat ayında belirlenmektedir.

Almanya vize masrafları AB para birimi olan EURO cinsinden tarifelendirilmektedir. Turistik vizeler için 2019 yılında 60 EUR olan konsolosluk harçları 2020 yılında 80 EUR olarak belirlenmiştir. Vize harçları Almanya Konsolosluğu tarafından vize başvuru ücreti olarak alınmaktadır. Bu ücretler akredite acenteler ve aracı kurumlar tarafından dış temsilcilikler adına tahsil edilmektedir. Ayrıca aracı kurum hizmet tutarları da 2020’de artış göstermiştir.

Almanya Vize Başvuru Ücreti

Başvuru evraklarının Konsolosluk tarafından değerlendirilip karara bağlanması için talep edilen Almanya vize başvuru ücreti 80 EUR’dur. Vize reddi ile sonuçlanan başvurularda başvuru ücreti iade edilmez. Vizem.net üzerinden gerçekleşen başvurularda tüm evraklar deneyimli vize danışmanı tarafından hazırlandıktan sonra başvuran adına ilgili Almanya Konsolosluğu’nun hesabına yatırılır.

2021 Yılı için Belirlenen Vize Ücretleri

HizmetlerTurist VizesiUlusal VizeAile Birleşimi Vizesi
Form ve Dilekçe15 EUR15 EUR15 EUR
Randevu Alma10 EUR10 EUR10EUR
Aracı Kurum Ücreti30 EUR30 EUR30 EUR
Vize Harçları80 EUR100 EUR100 EUR
Acente Hizmeti25 EUR30 EUR45 EUR
Seyahat Sigortası*8 EUR8 EUR8 EUR
Express Vize Hizmeti**55 EUR75 EUR75 EUR
VIP Hizmeti***210 EUR210 EUR225 EUR
Toplam:160 EUR185 EUR200 EUR

* Seyahat sigortası bulunan kişilerin seyehat sigortası alması zorunlu değildir. ** Express Vize Hizmeti: Vize en kısa sürede (5-6 iş günü) içerisinde teslim edilir. Zorunlu değildir. Sadece İstanbul’da ikamet eden başvuru sahipleri faydalanabilir. *** VIP Hizmeti: Kişiye özel 7/24 müşteri temsilcisi görevlendirilir. Evrak, imza, alımı kişinin belirlediği adreste (İstanbul, Ankara ve İzmir içi) gerçekleştirilir. Zorunlu değildir.

Not: Form ve dilekçe doldurma hizmetleri ve randevu alma hizmetleri tek tek satın alınabilir. Aile birleşimi vizesi başvurularında sürecin yönetilmesi ve evrakların hazırlanması için danışmanlık alınabilir. Aile birleşimi vizelerinde danışmanlık ücreti kişinin durumuna göre değişmektedir TL olarak yapılacak ödemeler o günkü Garanti Bankası Euro satış kuru üzerinden hesaplanarak yapılmalıdır. Kurumsal vize başvurularında acente hizmeti 15 EUR’dur.

Almanya Ticari Vize Ücreti Ne Kadar

Ticari vizeler multi özellikli (sınırsız giriş çıkış sağlayan) C tipi vize olarak alınır. Ticari vize ücreti 160 EUR’dur. Başvuru için ticari faaliyeti destekleyici belgeler konsolosluğa beyan edilmelidir.

Almanya Vize Danışmanlık Hizmetleri

Almanya vize başvuruları için yetkili akredite kurum olarak faaliyet gösteren vizem.net bütün başvuru sürecini tüm püf noktalara dikkat ederek en kısa sürede süreci tamamlamaktadır.

Acentemiz Almanya vize başvurularında %96 üzerindeki başvuru onaylanma oranı ile Türkiye’deki en iyi ilk 2 acente içerisinde yer alır. Yapılan başvurular en fazla 11 iş günü içerisinde sonuçlandırılır. (Turistik vizeler için geçerlidir.)

Almanya Vize Ücret Bilgisi Başvuru ve Danışma Hattı: 0216 706 5586

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Paylaş: