Almanya Vize Ücreti

Almanya Vize Ücreti ve Harç Masrafları 2023

Almanya vize ücreti, her yıl Türkiye’de bulunan Almanya Büyükelçiliği tarafından belirlenmekte ve uygulanmaktadır. 2021 yılı için belirlenmiş olan Almanya vize ücreti, 12 yaşından büyük Türk vatandaşları için 80 Euro’dur; 12 yaş altındaki kişilerden ise Almanya pasaport vize ücretleri alınmamaktadır.

2021 yılı için belirlenen Almanya vize ücreti, 2020 yılı ile aynı tutulmuştur. Almanya, Schengen bölgesi üye ülkelerinden biri olup; Almanya Schengen vize ücreti, tüm Schengen ülkeleri için ödenmesi gereken vize harcı ile aynıdır.

Aşağıdaki tabloda 2021 yılı için Almanya vize işlemleri ücreti ve masrafları verilmektedir.

HizmetlerÜcretler
Almanya vize harcı80 EUR
Vize başvuru formu ve dilekçe doldurma20 EUR
Randevu alma işlemiÜcretsiz
Biyometri işlemleri40 EUR
Seyahat Sağlık Sigortası15 EUR
Aracı kurum hizmet bedeli25 EUR
Toplam tutar180 EUR

Almanya Vize Harç Ücreti Ne Kadardır?

2021 yılında Almanya’ya gitmek için vize ücreti, C tipi vize başvuruları için 80 Euro ve D tipi vize başvuruları için 75 Euro olarak belirlenmiştir. Almanya Konsolosluğu, Türkiye Almanya vize ücreti belirleme ve değiştirme hakkını saklı tutmaktadır.

Almanya Vize Randevu Ücreti Ne Kadardır?

Almanya vize başvuruları için İdata vize başvuru merkezlerinden alınacak olan randevular için herhangi bir ücret alınmamaktadır. Vize randevusu için ücret talep edilmesi, kişileri dolandırma amaçlı olup, herhangi bir mağduriyete uğranmaması için randevu ücreti talep eden kişi ve şirketlere itibar edilmemesi gerekmektedir.

Almanya için Vize Başvuru Ücreti Nereye Yatırılıyor?

Almanya vizesi başvuruları için yatırılacak vize harcı ve hizmet bedeli, randevu gününde İdata vize başvuru merkezine yatırılmaktadır.

Vizem.net danışmanlığında yapılan Almanya vizesi başvurularında, Almanya Konsolosluğu vize başvuru ücreti, Vizem.net tarafından vizeye başvuran kişi adına yatırılmaktadır.

Almanya Vize Harcı Nereye Yatırılır?

Almanya vize harcı, Almanya vize başvuruları için tek aracı kurum olan İdata hesabına yatırılmaktadır.

Almanya vize başvuruları için Vizem.net danışmanlığı alan kişiler, Almanya vize harcını Vizem.net (VZM Group Danışmanlık) hesabına yatırmaktadır.

Almanya Kısa Süreli (C Tipi) Vize Fiyatları Ne Kadardır?

Almanya kısa süreli (C tipi) vizeler için belirlenen vize başvuru harcı 80 Euro’dur ve ücret Euro para birimi olarak tahsil edilmektedir. Vize harcı dışındaki diğer ücret ve masrafların Türk Lirası olarak ödenmesi mümkündür. Schengen vize ücreti 2019 Almanya için 2020 ve 2021 yıllarında olduğu gibi, her yıl Alman dış temsilciliği tarafından tekrar belirlenmekte ve değiştirilmektedir.

Vizem.net danışmanlık hizmeti ile yapılan başvurularda vize ücretleri, ödeme gününe ait Garanti BBVA’nın sağladığı Euro satış kuru üzerinden hesaplanarak ödenebilmektedir.

Almanya vize fiyatları için toplam tutar, başvuru yapılan C tipi vize Almanya türüne ve aracı kurumdan alınmak istenen hizmetlere göre değişiklik gösterebilmektedir.

Almanya’ya Transit Vize Ücreti Ne Kadardır?

Almanya transit vizesi, kısa süreli (C tipi) bir vizedir ve başvuruda ödenmesi gereken vize harç bedeli 80 Euro’dur.

Almanya transit vize başvurusu yapılırken, gidiş ve dönüş güzergahlarının Almanya’dan geçmesi hallerinde, bu durum başvuruda belgelerle kanıtlanmalı ve Almanya transit vize çift girişli olarak talep edilmelidir.

Almanya Turist Vizesi Ücreti Ne Kadardır?

Almanya’ya turistik amaçla yapılacak seyahatler için alınması gereken Almanya turist vizesi harcı, yapılan zam sonrasında 2019 yılından itibaren, 80 Euro olarak alınmaktadır. Almanya turist vizesi başvurularında; başvuru formu doldurulması, dilekçe yazılması, yeminli tercüme, randevu alınması, seyahat sağlık sigortası yaptırılması, biyometri işlemlerinin gerçekleştirilmesi ve danışmanlık hizmeti alınması hallerinde, turistik Alman vize ücreti ortalama 190 Euro tutarına ulaşmaktadır.

Almanya turist vizesine başvuran kişilerin, önceki 5 yıl içerisinde alınmış bir Schengen vizesi bulunuyorsa, başvuru sahibi sadece gerekli evrakları kargo ile ileterek Almanya gezi vizesi başvurusunu yapabilmektedir.

Almanya Aile Ziyareti Vize Ücreti Ne Kadardır?

Almanya aile ziyareti vizesi, kısa süreli bir Schengen vizesidir ve vize başvuru harcı 80 Euro’dur. Vize başvurusunda aracı kurumlardan danışmanlık hizmeti alınarak, 190 Euro’ya ulaşan bir ücret karşılığında; başvuru formu ve dilekçe doldurma, yeminli tercümelerin yapılması, biyometri işlemleri, vize randevusu alınması ve seyahat sağlık sigortası yaptırılması işlemleri gerçekleştirilebilmektedir.

Almanya’da ikamet eden bir aile üyesi tarafından hazırlanmış onaylı davet mektubu ile aile ziyareti amaçlı Almanya misafir vizesi başvurusu yapmak mümkündür. Son 5 yılda alınmış bir Schengen vizesi bulunan kişilerin, vize başvuru işlemlerini, sadece istenen belgeleri kargolamak suretiyle yapması mümkündür.

Almanya Şoför Vize Ücretleri Ne Kadardır?

Kısa süreli (C tipi) Almanya vize türlerinden biri olan Almanya şoför vizesinin ücreti 80 Euro’dur; bu ücret 2019 yılından beri geçerli olup, 2018 yılında 60 Euro olan vize ücretine zam yapılmıştır. Vize başvurusu danışmanlık hizmeti kapsamında, form ve dilekçe hazırlanması, yeminli tercüme, randevu alımı, seyahat sağlık sigortası yapılması ve biyometri işlemleri gibi hizmetlerin alınması halinde, Almanya şoför vizesi ücreti ortalam 190 Euro tutmaktadır.

Almanya’da yolcu ve yük taşımacılığı yapacak kişiler, son 5 yıl içinde alınmış Schengen vizesine sahip olmaları halinde, sadece gerekli evrakları kargolayarak Almanya şoför vizesi başvurusunu tamamlayabilmektedir.

Almanya Multi (Çok Girişli) Vize Fiyatları Ne Kadardır?

Almanya multi (çok girişli) vize başvuru harcı 80 Euro’dur. Almanya vize harcı ile birlikte, seyahat sağlık sigortası yapılması, başvuru formu doldurulması, dilekçe hazırlanması ve tüm danışmanlık hizmetleri alındığında, Almanya çok girişli vize ücreti ortalama 225 Euro tutmaktadır.

Vize başvuru dilekçesinin yazımı ve uzun süreli seyahat sağlık sigortası, Almanya çok girişli vize başvurularında, vize merkezinde bulunan danışmanlar tarafından yapılmaktadır.

Almanya Vize Fiyatları Muafiyeti Hangi Durumlarda Geçerlidir?

Almanya vize muafiyeti; hususi (yeşil) pasaport, hizmet (gri) pasaportu ve diplomatik (siyah) pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için uygulanmaktadır ve bu kişiler herhangi bir vize almadan ve vize ücreti ödemeden, 180 gün içerisinde 90 günü aşmamak şartı ile Almanya’ya seyahat edebilmektedir.

Umuma mahsus (bordo) pasaport sahibi vatandaşların, kısa veya uzun süreli Almanya seyahatleri için vize ücreti ödeyerek vize başvurusu yapmaları gerekmektedir. 12 yaşından büyük Türk vatandaşları için vize ücreti 80 Euro’dur ve 12 yaşından küçük çocuklar vize uygulamasından muaf tutulmaktadır.

Almanya Ulusal (D Tipi) Vize Ücreti Ne Kadardır?

Almanya ulusal (D tipi) vize ücreti 75 Euro olup, başvurulan vize türüne göre, değişiklik gösterebilmektedir. Almanya Konsolosluğu vize ücreti, Euro veya Türk lirası cinsinden ödenebilmektedir.

Uzun süreli vize ücreti yatırarak Almanya vize başvurusu yapılan hallerde, vize sahibine Almanya’da 3 aydan uzun süre için kalma hakkı verilmektedir; Almanya’da 6 ay süreyle bulunmak isteyenler de uzun süreli vize ücreti ile aynı olan Almanya 6 aylık vize ücreti ödemek suretiyle, uzun süreli vizeye başvurabilmektedir.

Vize başvurularında, D vizesi Almanya türüne ve aracı kurumdan alınacak farklı hizmetlere göre, ödenecek toplam tutar değişmektedir.

Öğrenci Almanya Vize Ücreti Ne Kadardır?

Almanya’da eğitim görmek isteyen öğrencilerin, Almanya vize ücreti öğrenci vizesi için ödenmelidir. Almanya öğrenci vizesi hizmet ve ücretleri aşağıdaki tabloda verilmiştir

HizmetlerÜcretler
Almanya öğrenci vizesi harcı75 EUR
Başvuru formu ve dilekçe doldurma30 EUR
Randevu alma işlemiÜcretsiz
Biyometri işlemleri40 EUR
Aracı kurum danışmanlık hizmeti60 EUR
Yeminli tercüme hizmeti20 EUR
Toplam tutar225 EUR

Almanya’da bir okula kayıt olacak kişilerin, vize başvurusunda bunu kanıtlaması, vize başvuru formunda eğitim alacağını belirtmesi ve Almanya öğrenci vizesi ücreti ödemesi gerekmektedir.

Almanya Erasmus Vize Ücreti Ne Kadardır?

Almanya Erasmus vizesi hizmet ve ücretleri aşağıdaki tabloda verilmiştir.

HizmetlerÜcretler
Almanya Erasmus vizesi harcı75 EUR
Başvuru formu ve dilekçe doldurma25 EUR
Randevu alma işlemiÜcretsiz
Biyometri işlemleri40 EUR
Danışmanlık hizmeti30 EUR
Seyahat Sağlık Sigortası35 EUR
Yeminli tercüme20 EUR
Toplam tutar225 EUR

Erasmus programı kapsamında Almanya’da Erasmus stajı yapacak kişilerin, Erasmus programına kayıtlarını göstererek vizeye başvurmaları ve Almanya vize ücretini ödemeleri gerekmektedir.

Almanya Ticari Vize Ücreti Ne Kadardır?

Almanya ticari vize başvuruları için hizmet ve ücretler aşağıdaki tabloda verilmiştir.

HizmetlerÜcretler
Almanya ticari vize harcı80 EUR
Başvuru formu ve dilekçe doldurma20 EUR
Randevu alma işlemiÜcretsiz
Biyometri işlemleri40 EUR
Danışmanlık hizmeti25 EUR
Seyahat Sağlık Sigortası15 EUR
Toplam tutar180 EUR

Almanya’ya iş amacıyla seyahat edecek kişilerin, Almanya ticari vize ücreti ödeyerek, ticari vize başvurusu yapması gerekmektedir.

Almanya Aile Birleşimi Vize Ücreti Ne Kadardır?

Almanya aile birleşimi vize ücret ve masrafları aşağıdaki tabloda listelenmiştir.

HizmetlerÜcretler
Almanya aile birleşimi vize harcı75 EUR
Başvuru formu ve dilekçe doldurma40 EUR
Randevu alma işlemiÜcretsiz
Biyometri işlemleri40 EUR
Danışmanlık hizmeti75 EUR
Yeminli tercüme hizmetleri20 EUR
Toplam tutar250 EUR

Uzun süreli (D tipi) vize olan aile birleşimi Almanya vizesi için, bu vize türüne ait olan ücretin ödenmesi ve başvuruda sunulan evraklar ile Almanya’da bir aile birleşiminin gerçekleşeceğine ilişkin ispatın yapılması gerekmektedir.

Almanya Çalışma Vizesi Ücreti Ne Kadardır?

Almanya çalışma vizesi hizmet ve ücretleri aşağıdaki tabloda verilmiştir.

HizmetlerÜcretler
Almanya işçi vizesi harcı75 EUR
Başvuru formu ve dilekçe doldurma60 EUR
Randevu alma işlemiÜcretsiz
Biyometrik işlemler40 EUR
Danışmanlık hizmeti40 EUR
Yeminli tercüme hizmeti20 EUR
Toplam tutar235 EUR

Almanya’ya giderek bir işte çalışmak isteyen vatandaşlara verilen işçi vizesi Almanya sınırları içerisinde çalışma izni edinerek yasal çalışma hakkı kazanılmasını sağlamaktadır.

Almanya Yatırımcı Vizesi Ücreti Ne Kadardır?

Aşağıdaki tabloda Almanya yatırımcı vizesi için geçerli olan hizmet ve ücretler listelenmiştir.

HizmetlerÜcretler
Almanya yatırımcı vizesi harcı75 EUR
Başvuru formu ve dilekçe doldurma40 EUR
Randevu alma işlemiÜcretsiz
Biyometrik işlemler40 EUR
Danışmanlık hizmeti80 EUR
Yeminli tercüme hizmeti20 EUR
Toplam tutar255 EUR

Yatırım yapmak amacıyla Almanya’da bulunmak isteyen kişilerin, Almanya’da yatırımcı vizesi alması gerekir.

Almanya Sporcu Vizesi Ücreti Ne Kadardır?

Almanya sporcu vizesi başvuruları hizmet ve ücretleri aşağıda verilmiştir.

HizmetlerÜcretler
Almanya sporcu vizesi harcı75 EUR
Başvuru formu ve dilekçe doldurma50 EUR
Randevu alma işlemiÜcretsiz
Biyometri işlemleri40 EUR
Danışmanlık hizmeti30 EUR
Yeminli tercüme15 EUR
Toplam tutar210 EUR

Herhangi bir spor dalının gelişmesine katkıda bulunmak maksadıyla bir süre Almanya’da konaklamak isteyen sporcuların, Almanya sporcu vizesi başvurusu yapması gerekir.

Almanya Sanatçı Vizesi Ücreti Ne Kadardır?

Almanya sanatçı vizesi hizmet ve ücretleri aşağıdaki tabloda verilmiştir.

HizmetlerÜcretler
Almanya sanatçı vizesi harcı75 EUR
Başvuru formu ve dilekçe doldurma25 EUR
Randevu alma işlemiÜcretsiz
Biyometri işlemleri40 EUR
Danışmanlık hizmeti40 EUR
Yeminli tercüme hizmetleri20 EUR
Toplam tutar200 EUR

Bir sanatı icra etmek amacıyla Almanya’ya uzun süreli seyahat edecek kişilerin sanatçı Almanya vizesi başvurusu yapması gerekmektedir.

Almanya Sağlık Vizesi Ücreti Ne Kadardır?

Almanya sağlık vizesi hizmet ve ücretleri aşağıdaki tabloda listelenmiştir.

HizmetlerÜcretler
Almanya sağlık vizesi harcı75 EUR
Başvuru formu ve dilekçe doldurma50 EUR
Randevu alma işlemiÜcretsiz
Biyometri işlemleri40 EUR
Danışmanlık hizmetleri50 EUR
Yeminli tercüme hizmetleri20 EUR
Toplam tutar235 EUR

Sağlık hizmeti almak için Almanya’ya seyahat edecek kişiler, sağlık hizmeti alma gerekçelerini ispat etmek şartıyla Almanya tedavi vizesi alabilmektedir.

İdata Almanya Vize Başvuru Ücreti Ne Kadardır?

İdata vize başvuru merkezi aracılığıyla yapılacak vize başvurularında, 2018 yılında olduğu gibi, Almanya vize ücreti İdata tarafından ve başvuru ücretleri haricinde, ayrıca hizmet bedeli olarak alınmaktadır.

Aşağıdaki tabloda, İdata Almanya vizesi başvuruları için geçerli olan hizmet ve ücretler listelenmiştir.

HizmetlerÜcretler
Schengen vize ücreti (0 ile 11 yaş arası)Ücretsiz
Schengen vize ücreti (12 yaş ve üstü)80 Euro
Ulusal vize ücreti (0 ile 17 yaş arası)40 Euro
Ulusal vize ücreti (18 yaş ve üstü)75 Euro
Almanya ulusal vize randevu ücreti130 Türk lirası
İdata koordinasyon bedeli543 Türk lirası
VIP hizmeti (0 ile 11 yaş arası)629 Türk lirası
VIP hizmeti (12 yaş ve üstü)1242 Türk lirası
Vize başvuru formu doldurulması hizmeti75 Türk lirası
Kargo ile pasaport teslim hizmeti108 Türk lirası
Almanya biyometrik fotoğraf hizmeti50 Türk lirası
Çıktı alma servisi (Sayfa başına)2,5 Türk lirası
SMS bildirimi hizmeti (SMS başına)35 Türk lirası
Dış şube hizmeti216 Türk lirası

Almanya Vize Aracı Kurum ve Danışmanlık Ücretleri Ne Kadardır?

Almanya vizesi başvurularında danışmanlık veren Vizem.net ücretleri, başvurulmak istenen Almanya vizesine göre 25 Euro ile 90 Euro arasında değişmektedir.

Türkiye’den yapılan Almanya vize başvurularında, Almanya vize aracı kurum olan İdata hizmet bedelinin ödenmesi gerekmektedir.

Ebru Sönmez Yazan: Ebru Sönmez

Ebru Sönmez 2015 yılında Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesinde eğitimini tamamladı, 2016 yılında avukat olarak çalışmaya başladı ve 2021 yılından beri Vizem.net için ´Immigration and Visa Law Attorney´ unvanı ile çalışıyor.

Paylaş: