Ev Hanımları için Almanya Vizesi

Ev Hanımları için Almanya Vizesi Başvuru Süreci 2023

Ev hanımları Almanya vizesi için Almanya’ya gidecek kişinin Almanya vize başvurusu, SGK kaydı olmadığından daha dikkatli yapılmalıdır. Ev hanımı Almanya vizesi alacak kişi, Türkiye’ye geri döneceğine dair yeterli kanıt gösterilmelidir ve kişinin sponsoru bulunmuyorsa, finansal kaynaklar yeterli miktarda olmalıdır.

Almanya Ev Hanımı Vizesi Şartları Nelerdir?

Almanya ev hanımı vizesi için tüm kısıtlamalar ve gereklilikler aşağıda verilmektedir.

 • Tüm doz aşılarını olmuş kişiler zorunlu ya da zorunlu olmayan nedenlerle Almanya’ya giriş yapabilmektedir.
 • Kişinin COVİD sertifikası ya da kağıt formatında aşı belgesi sunulmalıdır.
 • Almanya’ya girişten önce dijital ülkeye giriş kaydı gerekmektedir.
 • Yüksek risk bölgesinden geçmiş olup kalma süreleri 72 saati geçmeyecek olan kişiler muafiyet kapsamına girmektedir.
 • Almanya’ya giriş yapıldıktan sonra 10 gün ev karantinasında kalınmalıdır.
 • Kişinin Almanya’da kalacağı süre zarfında yapacağı harcamalar için sponsor göstermesi ya da kira geliri, emeklilik geliri gibi ek gelirlere sahip olması gerekmektedir.
 • Bir suçtan hüküm giymemiş olmak gerekmektedir.
 • Daha önce Almanya’dan sınır dışı edilmemiş olmak gerekmektedir.

Ev Hanımları Almanya’ya Nasıl Gidebilir?

Ev hanımları Almanya vizesine başvurmak için sponsor göstermek zorundadır. Almanya vizesine başvuru yapacak kişi öncelikle 1. dereceden yakınlarını sponsor olarak göstermelidir. Şayet sponsor olan kişi ev hanımı olan başvuru sahibine eşlik etmeyecekse şahsi vize dilekçesine ek olarak sponsora ait dilekçe de vize başvuru dosyasında yer almak zorundadır. Ev hanımı için Almanya vize başvurusunda bulunan kişinin belediye onaylı davetiye bulunuyorsa vize başvurusu esnasında beyan edilmelidir. Ek olarak ev hanımı herhangi bir gelire sahip olmayıp aile ziyaretinde bulunacak ise, ziyaret edilen kişinin konsolosluğa dair yazdığı ve tüm harcamaların ev sahibi tarafından karşılanacağı imzalı bir dilekçe ile kişinin Almanya’daki evinin kira kontratı veya tapusu konsolosluğa bildirilmelidir.

Almanya Vizesi için Gerekli Evraklar Ev Hanımı için Nelerdir?

Almanya vizesi için gerekli evraklar ev hanımları için aşağıda verilmektedir.

 • Pasaport: Son 10 yıl içinde alınmış bir pasaport olmalıdır, pasaportun en az 2 sayfası boş olmalıdır ve Almanya seyahatinden en az 3 ay daha geçerli olmalıdır.
 • Ev hanımları için Almanya vize başvuru formu: Başvuru formunda yer alan tüm kısımlar eksiksiz tamamlanmış olmalı ve başvuru sahibinin imzası yer almalıdır.
 • Biyometrik fotoğraf: Biyometrik özelliklere uygun, en fazla 6 ay önce çekilmiş, 35 mm eni, 45 mm yüksekliği olan 1 adet fotoğrafa ihtiyaç duyulmaktadır.
 • Almanya seyahat sağlık sigortası: En az 30.000 Euro teminatlı ve tüm Schengen ülkelerinde geçerli ve her türlü durumu kapsayacak şekilde sağlık sigortası gerekmektedir.
 • Vize harcı: İdata aracı kurumu ofislerinden ödeme gerçekleştirilmelidir ve dekont alınmalıdır.
 • Konaklama belgeleri: Seyahat süresince konaklamaya dair belgeler ibraz edilmelidir.
 • Banka hesap dökümü: Son 3 aya ait banka hesap dökümü çıkartılmalıdır.
 • Nüfus kayıt örneği aslı: Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği sunulmalıdır.
 • Ek gelir belgeleri: Araç ruhsatı, tapu, kira gelirleri gibi gelirleri içeren belge sunulmalıdır.
 • Dilekçe: Başvuran kişinin 1. dereceden yakını tarafından destekleneceğine dair ıslak imzalı ve detay içeren bir dilekçe yazılmalıdır.
 • Sponsor olacak kişinin kendi gelir evrakları: Sponsor olacak kişi şahsi gelir belgelerini eksiksiz teslim etmelidir.

Ev Hanımları için Almanya Vize Dilekçe Örneği Nasıl Yazılır?

Ev hanımları için Almanya vize dilekçe örneği yurt dışına gitmek isteyen kişinin yazması gereken, yolculuk hakkında önemli detaylar içeren dilekçedir.

Ev hanımları için Almanya vize dilekçesi yazılırken başvuru sahiplerinin 1. dereceden yakını tarafından destekleneceklerine dair ıslak imzalı okunaklı gidiş dönüş tarihinin ve garanti ibaresinin yer aldığı ev hanımları için Almanya vize dilekçe örneği oluşturulmalıdır. Almanya sponsor ev hanımı dilekçesi yurt dışına gitmek isteyen kişinin çeşitli masraf ve giderlerinin karşılanacağına dair yazılan dilekçedir. Almanya sponsor ev hanımı dilekçe örneği yazılırken başvuracak kişinin masraflarını karşılayacak 1. derece akrabası, şahsen başvuru yapmasa da başvuru yapacakmış gibi kendine ait tüm gelir evraklarını eksiksiz şekilde belirtmelidir.

Ev Hanımı Almanya Vizesi Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Ev hanımı Almanya vizesi başvuru formu eksiksiz ve okunaklı bir biçimde doldurulmuş ve müracaat sahibi tarafından imzalanmış olmak zorundadır. Eksik bilgi olan Almanya vizesi başvuru formları kabul edilmeme riski ile karşı karşıyadır.

Ev Hanımı Almanya Vizesi Ücreti Ne Kadardır?

Ev hanımı Almanya vizesi ücretleri aşağıdaki tabloda verilmektedir.

HizmetlerÜcretler
Almanya Ev Hanımı Vize Harcı80 EUR
Başvuru Formu & Dilekçe Doldurma20 EUR
RandevuÜcretsiz
Biyometri İşlemleri40 EUR
Seyahat Sağlık Sigortası15 EUR
Danışmanlık Hizmeti25 EUR
Toplam210 EUR

Almanya Ev Hanımı Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Almanya ev hanımı vizesi 15 ila en fazla 60 gün içerisinde çıkmaktadır.

Hiçbir Geliri Olmayana Almanya Vizesi Almak Kolay Mıdır?

Hiçbir geliri olmayana Almanya vizesi almak gerekli şartlar ve belgeler sağlandığı takdirde kolaydır ve başvurunun reddedilme ihtimali oldukça düşüktür. Almanya vizesi alacak kişinin sponsoruna ait belgeler eksiksiz şekilde teslim edilirse ve kişinin Almanya vize dilekçesi istenilene uygun hazırlanırsa, Almanya vizesi başvurusu kolaylıkla kabul edilmektedir.

Ev Hanımı Almanya Vizesi Başvurusu Nereye Yapılır?

Ev hanımı Almanya vize başvurusu İdata üzerinden yapılabilmektedir. Vizem.net ev hanımı vizesi başvurusu yapmak isteyen kişiler için danışmanlık hizmeti vermektedir.

Ev hanımı Almanya vizesi hakkında bilgi almak ve başvuru yapmak için gerekli irtibat numarası 0850 241 1868‘dir.

Ev Hanımları için Almanya Vizesi Randevusu Nasıl Alınır?

Ev hanımları için Almanya vizesi randevusu İdata aracı kurumu üzerinden online olarak alınabilmektedir. Ev hanımları için Almanya vize randevusu almadan önce tüm evrakların hazır olması gerekmektedir. Online randevu İdata internet sitesinde, “Vize İşlemleri” bölümündeki “Randevu İşlemleri” kısmından alınabilmektedir. Başvuru yapan kişinin belirlenen randevu tarihi ve saatinde İdata aracı kurumunun başvuru yapılan şubesinde olması gerekmektedir. Alınacak randevunun zamanı konsolosluğun yoğunluk durumuna göre değişiklik göstereceğinden zaman planlaması dikkatli yapılmalıdır. Vizem.net danışmanlığında yapılan başvurularda vize randevuları vizem.net danışmanları tarafından alınmaktadır.

Ev Hanımı Almanya Vize Ret Sebepleri Nelerdir?

Ev hanımı Almanya vize reddinin başlıca sebepleri aşağıda verilmektedir.

 • Belgelerin seyahat amacını yeterince desteklememesi
 • Evrakların inandırıcı bulunmaması
 • Belgelerin eksik teslim edilmesi

Ev Hanımı Almanya Vizesi Reddine Nasıl İtiraz Edilir?

Ev hanımı Almanya vizesi reddine itiraz etmek için kişinin adı soyadı, pasaport numarası, adresi, doğum yeri ve tarihi bilgileri, irtibat numarası gibi bilgiler içeren ve kişinin reddedilmesine sebep olan durumun düzeltildiğine dair bilgi bulunduran itiraz dilekçesi yazılıp ilgili konsolosluğa teslim edilmelidir.

Almanya Ev Hanımı Vizesi Danışmanlık Hizmeti Nasıl Alınabilir?

Almanya ev hanımı vizesi danışmanlık hizmeti için vizem.net irtibat numarası 0850 241 1868’dir

Çalışma Durumuna Göre Diğer Almanya Vize Çeşitleri Nelerdir?

Çalışma durumuna göre Almanya diğer vize çeşitleri aşağıda verilmektedir.

Ebru Sönmez Yazan: Ebru Sönmez

Ebru Sönmez 2015 yılında Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesinde eğitimini tamamladı, 2016 yılında avukat olarak çalışmaya başladı ve 2021 yılından beri Vizem.net için ´Immigration and Visa Law Attorney´ unvanı ile çalışıyor.

Paylaş: