Almanya Diyarbakır Vize İşlemleri

Diyarbakır'dan Almanya Vize Başvuru İşlemleri Yapmak

Diyarbakır Almanya vize işlemleri, Almanya vizesi almak isteyen Diyarbakır’da ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için Almanya vize başvuru merkezleri üzerinden ve akredite acenteler üzerinden yapılabilmektedir.

Almanya ve diğer Schengen ülkeleri için danışmanlık veren %97,6 ile en yüksek onay oranına sahip akredite vizem.net’tir. Vizem.net gibi akredite acenteler üzerinden Almanya vizesi için danışmanlık alınabilmektedir.

Bilgi ve başvuru: 0850 241 1868

Almanya Vizesi Diyarbakır’dan Nasıl Alınır?

Almanya vizesini Diyarbakır’dan alabilmek için öncelikle Almanya vize başvurusu için gerekli evraklar hazırlanmalıdır ve Almanya vize başvuru formu doldurulmalıdır. Tüm gerekli Almanya vize başvuru belgeleri hazırlandıktan sonra Almanya vizesi için aracı kurumdan randevu ayarlanmalıdır. Almanya vize başvurusu yapılacak pasaportta son 5 yıla ait herhangi bir Schengen ülkesinden alınmış Schengen vizesi bulunuyorsa Almanya vize başvurusu vizem.net merkez ofisine sadece Almaya vizesi için gerekli evraklar gönderilerek yapılabilmektedir. Vizem.net danışmanlığında yapılan Almanya vize başvuruları için Almanya vize başvuru formu ve Almanya vize talep dilekçesi, vizem.net danışmanları tarafından doldurulmaktadır.

Almanya Konsolosluğu Diyarbakır’da Var Mıdır?

Almanya Konsolosluğu Diyarbakır’da bulunmamaktadır.

Almanya Konsolosluğu Diyarbakır’a En Yakın Hangi İlde Bulunur?

Almanya Konsolosluğu Diyarbakır’a en yakın Antalya ve Ankara illerinde bulunmaktadır.

Almanya Konsolosluğu Antalya, “Çağlayan Mahallesi Barınaklar Bulvarı No:54 07230 Muratpaşa/Antalya” adresinde bulunmaktadır. Almanya Konsolosluğu Antalya çalışma saatleri; pazartesi günü 08.00 ila 17.00 saatleri arasında, salı günü 08.00 ila 16.30 saatleri arasında, çarşamba günü 08.00 ila 14.00 saatleri arasında, perşembe günü 08.00 ila 17.30 saatleri arasında ve cuma günü 08.00 ila 13.30 saatleri arasındadır.

Almanya Büyükelçiliği Ankara.”Remzi Oğuz Arık Mahallesi Paris Caddesi No:29 06540 Çankaya/Ankara” adresinde bulunmaktadır. Almanya Büyükelçiliği Ankara çalışma saatleri; pazartesi, salı, çarşamba ve perşembe günleri 08.00 ila 17.00 saatleri arasında, cuma günü 08.00 ila 12.00 saatleri arasındadır.

Diyarbakır’dan Almanya Vizesi için Konsolosluk Randevusu Nasıl Alınır?

Diyarbakır’dan Almanya vizesi için konsolosluk randevusu İdata vize randevu sistemi üzerinden çevrimiçi olarak yapılabilmektedir, Almanya vizesi için konsolosluktan randevu almak mümkün değildir.

Almanya Vize Başvurusu Diyarbakır’da Nereye Yapılır?

Almanya vize başvurusu Diyarbakır’da; idata Gaziantep, idata Antalya veya idata Ankara ofisleri üzerinden Almanya vizesi için gerekli evraklar toplanarak ve biyometri işlemleri tamamlanarak yapılabilmektedir. Almanya vize başvurusunun onaylanmasında tek yetkili merci Almanya Konsolosluğu’dur.

Diyarbakır Almanya Vize Başvuru Merkezi Adresi Nedir?

Diyarbakır Almanya vize başvuru merkezi olarak Antalya İdata ofisi gerekli işlemleri yürütmektedir. Antalya İdata ofisi adresi, Çağlayan Mahallesi, 2053. Sokak, No: 28 Ateşoğulları Apartmanı, D: 1 Lara/Muratpaşa - Antalya şeklindedir

Diyarbakır’da Almanya vize başvuru merkezi bulunmamasından dolayı yapılacak Almanya vize işlemleri Antalya İdata ofisi üzerinden yapılmaktadır. Diyarbakır’dan yapılacak Almanya vizesi için her türlü işlem Antalya vize danışmanlık Almanya ile ilgili akredite acentelerle iletişime geçerek kolaylıkla yapılabilmektedir.

Almanya Diyarbakır Vize Başvuru Merkezi Çalışma Saatleri Nelerdir?

Diyarbakır Almanya vize başvuru merkezi olarak Antalya İdata ofisi gerekli işlemleri yürütmektedir. Antalya İdata ofisi, hafta içi her gün 08.00 ila 12.30 saatleri arasında ve 13.30 ila 17.30 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Almanya İdata Diyarbakır Vizesi Başvuruları ve Randevu İşlemleri Nasıl Yapılır?

Almanya İdata Diyarbakır vizesi başvuruları ve randevu işlemleri İdata randevu işlemleri sekmesi üzerinden Schengen vize randevusu ve ulusal vize (D tipi vize) randevusu başlığı altında yürütülmektedir. Schengen vize randevusu altında veya ulusal vize randevusu altında randevu al butonuna tıklayarak Almanya vize başvurusu adımları tamamlanmalıdır. Başvuru bilgileri eksiksiz ve doğru şekilde doldurularak Almanya vize başvuru ve randevu işlemleri tamamlanabilmektedir.

Almanya Vize Başvurusu Diyarbakır’da Ne Kadar Sürede Sonuçlanır?

Almanya vize başvurusu Diyarbakır’da vize işlem süresi, randevu tarihindeki biyometri işlemleri tamamlandıktan sonra normal şartlarda ortalama 15 gündür.

VFS Global Diyarbakır Vize Merkezi Üzerinden Almanya Vize Başvurusu Yapılabilir Mi?

VFS Global Diyarbakır vize merkezi üzerinden Almanya vize başvurusu yapılamamaktadır.

Diyarbakır Dışındaki Almanya Vize Başvuru Merkezleri Nelerdir?

Diyarbakır dışındaki Almanya vize başvuru merkezleri aşağıda listelenmiştir.

  • Almanya vize başvurusu Bodrum
  • Adana Almanya vize işlemleri
  • Gaziantep Almanya vize başvuru merkezi adresi
  • Almanya vize işlemleri İzmir
  • Almanya vize danışmanlık İstanbul
  • İdata Bursa Almanya vize başvuruları
  • Almanya vize başvurusu Ankara
  • Trabzon almanya vize başvurusu
Ebru Sönmez Yazan: Ebru Sönmez

Ebru Sönmez 2015 yılında Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesinde eğitimini tamamladı, 2016 yılında avukat olarak çalışmaya başladı ve 2021 yılından beri Vizem.net için ´Immigration and Visa Law Attorney´ unvanı ile çalışıyor.

Paylaş: