Almanya Antalya Vize Başvuru Merkezi

Antalya Vize Danışmanlık Almanya ve Diğer Schengen Ülkeleri

Antalya Almanya vize işlemleri için Antalya’da ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları Antalya Almanya vize başvuru merkezleri üzerinden veya akredite acenteler üzerinden başvuru yapılabilmektedir.

Vizem.net Almanya vizesi başvurularında Antalya’da danışmanlık hizmeti veren akredite acenteler arasında Schengen ülkeleri vize başvurularında %97,6 ile onay oranı en yüksek akredite acentedir.

Almanya vizesi almak için aracı kurumlar aracılığı ile vize başvurusu yapılabilmektedir. Vize başvurularında Almanya’ya vize işlemleri için danışmanlık hizmeti almak isteyen vatandaşların Vizem.net vize başvuru merkezleri ile iletişime geçmesi gerekmektedir.

Bilgi ve başvuru: 0850 241 1868

Antalya’dan Almanya Vizesi Nasıl Alınır?

Antalya’dan Almanya vizesine başvuruda bulunmak için ilk olarak alınacak vize türüne karar verilmeli, alınacak vize türüne göre gerekli evraklar düzenlenip başvuru formu doldurulduktan sonra aracı kurumdan randevu alınmalı, randevu gün ve saatinde hazır bulunulmalıdır. Başvuru işlemlerinin yapılacağı pasaportta son 5 yıl içinde herhangi bir Schengen ülkesi için alınmış Schengen vizesinin VIS kaydı bulunuyor ise vize başvuruları gerekli evrakların Vizem.net merkez ofisine gönderilmesi ile yapılabilmektedir.

Vizem.net danışmalığında evrak göndererek yapılan vize başvurularda Almanya vize talep dilekçesi ve başvuru formu danışmanlar tarafından doldurulmaktadır.

Almanya Konsolosluğu Antalya’da Var Mıdır?

Evet, Antalya’da Almanya Konsolosluğu bulunmaktadır. Antalya’daki Almanya Konsolosluğu Antalya, Isparta ve Burdur illerinde yaşayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve Alman vatandaşları için hizmet vermektedir. Antalya’da bulunan Almanya Konsolosluğunda vize başvuru bölümü bulunmamaktadır. Almanya vizesi başvuruları aracı kurum iDATA üzerinden yapılmaktadır.

Antalya’dan Almanya Vize Randevusu Nasıl Oluşturulur?

Antalya’dan Almanya vizesi randevuları iDATA üzerinden alınmaktadır. iDATA üzerinden Almanya vizesine başvuruda bulunacak vatandaşların iDATA’nın web sitesi üzerinden randevu alması gerekmektedir.

Antalya Almanya Vize Başvuru Merkezi Neresidir?

Antalya Almanya vize başvuru merkezi iDATA’dır. iDATA vize başvuru merkezinde gerekli evraklar hazırlanıp biyometri işlemleri yapılmaktadır. iDATA Almanya vizesi onayında yetkili bir kurum değildir. Almanya vizesi onayında tek yetkili merci Almanya Konsolosluğudur.

Antalya Almanya Merkezi Nerededir?

iDATA Antalya vize başvuru merkezi; Çağlayan Mahallesi, 2053. Sokak, No: 28 Ateşoğulları Apartmanı, Daire: 1 Lara/ Muratpaşa- Antalya adresinde bulunmaktadır. iDATA Antalya vize başvuru merkezi faks numarası 0 850 460 1295’dir.

Antalya Almanya Vize Başvuru Merkezi Çalışma Saatleri Nelerdir?

Antalya Almanya vize başvuru merkezi iDATA’nın çalışma saatleri hafta içi 08:00 - 12:30 ile 13:30 - 1:30’dur.

İdata Antalya Almanya Vizesi için Nasıl Randevu Alınır?

iDATA Antalya Almanya vizesi almak için randevu iDATA’nın web sitesi üzerinden online olarak alınmaktadır. iDATA Antalya, Almanya vize başvuruları için aracı kurum hizmeti vermektedir.

VFS Global Antalya Vize Merkezi Üzerinden Almanya Vize Başvurusu Yapılabilir Mi?

VFS Global Antalya vize merkezi üzerinden vize başvurusu yapmak mümkün değildir. 2014 yılından itibaren Almanya vize başvuru işlemleri iDATA yetkili kurumuna devredilmiştir.

Almanya vizesi başvurularında iDATA vize başvuru merkezleri evrak kontrolu ve biyometri işlemleri için yetkili aracı kurumdur. VFS Global Almanya vize başvurularında aracı kurumlar arasında yer almamaktadır. Vize başvurularında VFS Global Almanya vize işlemleri için hizmet vermemektedir.

Almanya Vize Başvurusu Antalya’da Ne Kadar Sürede Sonuçlanır?

Almanya vize başvurusu Antalya’da biyometri işlemlerinin tamamlanmasının ardından 15 gün içerisinde sonuçlanmaktadır. Vize başvurusu sonuçlanma süresi Almanya Konsolosluğunun çalışma yoğunluğuna bağlı olarak değişebilmektedir.

Antalya Dışındaki Almanya Vize Başvuru Merkezleri Nelerdir?

Antalya dışındaki Almanya vize başvuru merkezleri aşağıda listelenmiştir.

  • Vize başvurusu Almanya Bodrum
  • Almanya vize başvurusu Adana
  • iDATA Gaziantep Almanya vize başvuruları
  • İzmir Almanya vize başvuru merkezi
  • Alanya vize işlemleri İstanbul
  • İDATA Bursa Almanya vize başvuruları
  • Almanya Diyarbakır vize başvuru merkezi
  • Ankara Almanya vize başvuru merkezi
  • Almanya vize işlemleri Trabzon

Antalya’dan Vize Danışmanlık Hizmeti Almanya Vizesi için Nasıl Alınır?

Antalya’dan Almanya vizesi için danışmanlık hizmetleri Vizem.net ofisleri üzerinden alınabilmektedir. Vizem.net İstanbul merkez ofisi telefon numaraları: 0216 706 55 86 ve 0850 241 1868’dir. Vizem.net e- posta iletişim adresi: destek@vizem.net’dir.

Ebru Sönmez Yazan: Ebru Sönmez

Ebru Sönmez 2015 yılında Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesinde eğitimini tamamladı, 2016 yılında avukat olarak çalışmaya başladı ve 2021 yılından beri Vizem.net için ´Immigration and Visa Law Attorney´ unvanı ile çalışıyor.

Paylaş: