Almanya VIP Vize İşlemleri

VIP Vize Almanya Başvurusu Nasıl Yapılır?

Almanya VIP vize hizmeti, başvuru sahiplerinin vize başvuru merkezlerinde bulunan VIP odalarda hizmet alması ve bazı şehirlerde kurye ile vize için gerekli olan evrakların toplatılması gibi ayrıcalıklar sunmaktadır. Almanya VIP vize hizmeti ile Almanya Konsolosluğu arasında bir ilgi bulunmamaktadır. VIP vize hizmetleri, vize başvuru merkezleri ve akredite acentelerin hizmeti olarak sunulmaktadır.

Almanya’ya seyahat etmek isteyen ve umuma mahsus (bordo) pasaport sahibi olan Türk vatandaşlarının Almanya vizesi alması gerekmektedir. Almanya’ya seyahat edecek kişilerin Almanya vize başvurusu için şahsen işlem yapması gerekmektedir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Almanya VIP Vize Uygulaması Hangi Vize Başvuru Merkezlerinde Bulunur?

Almanya VIP vize uygulamasının bulunduğu vize başvuru merkezleri aşağıda listelenmiştir.

  • iDATA Almanya vize başvuru merkezi
  • Vizem.net vize başvuru merkezi

Almanya Konsolosluğunda VIP Vize Hizmeti Var Mıdır?

Hayır, Almanya Konsolosluğu’nda VIP vize hizmeti bulunmamaktadır. Almanya Konsolosluğu, vize başvurularını aracı kurumlar aracılığıyla almaktadır.

İdata Almanya VIP Vize Uygulaması Nasıldır?

iDATA Almanya VIP vize uygulamasında, vize başvuru sahibi ilk olarak randevu almakta, Almanya vize başvurusu için başvuru formu doldurulmakta ve dilekçe yazılmaktadır. Randevu tarihinde vize başvurusu için gerekli olan evrakların teslim edilmektedir. Almanya vize başvuruları, Almanya Konsolosluğu tarafından değerlendirilmektedir.

iDATA Almanya VIP vize başvurusunda tüm süreç SMS ile bilgilendirilmektedir. Vize başvurusu sonuçlandığında pasaport teslimatı için kargo süreci başlatılmaktadır.

Vizem.net VIP Vize Uygulaması Nasıldır?

Vizem.net aracılığıyla yapılan Almanya VIP vize uygulaması aşağıdaki hizmetleri içermektedir.

  • Kurye tarafından vize başvuru evraklarının adresten alınması
  • Danışmanlar tarafından vize başvuru formunun doldurulması ve dilekçe yazılması
  • Biyometri işlemlerinin gerçekleştirilmesi için saha danışmanlarının başvuru sahibine eşlik etmesi

Vize başvuru sahipleri, 5 yıl içerisinde Schengen vizesi almış ise yeni yapacağı Almanya vize başvurularında sadece gerekli evrakları merkez ofisine göndererek başvuruları tamamlayabilmektedir.

Vizem.net aracılığında yapılan Almanya VIP vize başvuru ücreti 15 Euro’dur.

VIP Vize Başvurusu ile Evraksız Almanya Vizesi Alınabilir Mi?

Hayır, VIP vize başvurusu ile evraksız almanya vizesi alınamamaktadır. VIP vize başvurusu sürecinde Almanya standart vize başvurusu sırasında gerekli olan belgelerin beyan edilmesi gerekmektedir.

Evraksız Almanya Vizesi Nasıl Alınır?

Almanya vizesi almak için Almanya Konsolosluğu tarafından belirlenmiş gerekli belgelerin beyan edilmesi mecburidir. Vize başvuru sahiplerine yönelik bazı sponsorluk durumlarında birtakım belgeler olmadan da vize alınabilmektedir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

VIP Vize Başvurusu ile Garantili Almanya Vizesi Alınabilir Mi?

VIP vize başvurusu ile standart vize başvurusunda aynı prosedürler uygulanmaktadır. VIP vize başvurusunun Almanya vizesi üzerinde herhangi bir etkisi bulunmamaktadır.

Garantili Almanya Vizesi Nasıl Alınır?

Almanya vizesi almak, gerekli belgeler eksiksiz ve doğru bir şekilde hazırlandığında kolay bir süreç haline gelmektedir. Ancak son karar yetkisi Almanya Konsolosluğu’nda olduğu için garantili Almanya vizesi için %100 teminat verilmemektedir.

Vizem.net aracılığıyla 2014 - 2019 yılları arasında yapılan Almanya Schengen vize başvurularının %97.6’sı olumlu sonuçlanmıştır ve Vizem.net Almanya Schengen vize başvurularında en yüksek onay oranına sahip akredite acente olarak öne çıkmıştır.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Almanya VIP Vize Başvuru Ücreti Ne Kadardır?

Almanya VIP vize ücretleri, başvuru yapılan vize merkezine göre, 15 Euro ile 75 Euro arasında değişiklik göstermektedir.

Almanya VIP Vize Kaç Günde Çıkar?

Almanya VIP vize başvurusu yapmak, vize başvurusunun onay süresinde bir değişiklik sağlamamaktadır. Almanya VIP vize başvurularında onay süresi Türkiye’de bulunan Almanya Konsoloslukları’na bağlı olmaktadır.

Almanya VIP vize başvurularının değerlendirilme süresi ortalama 7- 9 gün sürmektedir. Vize onay süresini kısaltmak isteyen başvuru sahipleri, hızlı Almanya vizesi uygulamasıyla onay sürelerinin en aza inmesini sağlayabilmektedir. Vizem.net, Almanya acil vize konusunda danışmanlık vermektedir.

Ebru Sönmez Yazan: Ebru Sönmez

Ebru Sönmez 2015 yılında Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesinde eğitimini tamamladı, 2016 yılında avukat olarak çalışmaya başladı ve 2021 yılından beri Vizem.net için ´Immigration and Visa Law Attorney´ unvanı ile çalışıyor.

Paylaş: