Almanya Ankara Vize İşlemleri

Almanya Vizesi için Ankara'dan Başvuru Yapmak 2023

Almanya vizesi Ankara’da ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için Ankara-Almanya vize başvuru merkezleri üzerinden veya akredite acenteler üzerinden gerçekleştirilebilir. Vizem.net Almanya ve diğer Schengen ülkeleri için danışmanlık veren akredite 7 acente arasında yer almaktadır. Almanya vize takip Ankara’da vizem.net aracılığıyla yapılan başvurularda vizem.net tarafından yapılmaktadır.

Bilgi ve başvuru: 0850 241 1868

Vize işlemlerini başlatmak için ihtiyaç duyulan belgeler toplanmalı ve gerekli kurumlara başvuru yapılmalıdır. Almanya vizesi almak için başvuru ise İdata aracı kurumundan yapılabilmektedir.

Almanya Vize Başvurusu Ankara’dan Nasıl Yapılır?

Almanya vize başvurusu Ankara’dan yapmak için, öncelikle Almanya vizesi için gerekli belgeler hazırlanmalı ve vize başvuru formu doldurulduktan sonra aracı kurumdan randevu alınmalıdır. Başvuru yapılacak pasaportta son 5 yılda herhangi bir Schengen ülkesinden alınmış Schengen vizesi bulunuyor ise Almanya vize başvuruları sadece Vizem.net merkez ofisine gerekli evrakların gönderilmesi ile yapılabilir. Vizem.net danışmanlığında yapılan başvurular için başvuru formu ve Almanya vize talep dilekçesi danışmanlar tarafından doldurulmaktadır.

Almanya Konsolosluğu Ankara’da Var Mıdır?

Evet, Almanya Konsolosluğu Ankara’da vardır. Ankara’da 2015 yılından itibaren Alman diplomat Martin Erdmann tarafından yönetilen Almanya Konsolosluğu, büyükelçilik statüsünde hizmet vermeye devam etmektedir.

Almanya Ankara Büyükelçiliği Nerededir?

Almanya Ankara Büyükelçiliği, Atatürk Bulvarı, No: 114 Kavaklıdere, Çankaya/Ankara’da bulunmaktadır.

Almanya Büyükelçiliği Ankara’dan Vize Randevu Alınabilir Mi?

Almanya Büyükelçiliği Ankara’dan vize randevu alınamamaktadır. Ankara Almanya Konsolosluğu vize bölümü vize onayı ile yetkili olsa da vize başvuruları İdata üzerinden yapılmaktadır.

Almanya Ankara Konsolosluğundan Vize Randevusu Nasıl Oluşturulur?

Almanya Ankara Konsolosluğundan vize randevusu alınamadığı için bu işlem İdata aracı kurumu üzerinden yapılabilmektedir. Ankara Almanya vize randevu gününde belgeler teslim edilmelidir.

Ankara’da İkamet Eden Kişiler için Yetkili Almanya Aracı Kurumu Hangisidir?

Ankara’da ikamet eden kişiler için yetkili Almanya aracı kurumu İdata’dır. Almanya Konsolosluğunun atadığı resmi aracı firma olduğundan dolayı İdata, belgelerin hızlı bir şekilde toplanıp gerekli işlemlerin eksiksiz olarak yapılabilmesi için aracı kurum olarak hizmet vermektedir.

Vize onayında ise yetkili tek merci Almanya Ankara Büyükelçiliğidir.

VFS Global Ankara Vize Merkezi Üzerinden Almanya Vize Başvurusu Yapılabilir Mi?

VFS Global Ankara vize merkezi üzerinden Almanya vize başvurusu yapılamamaktadır.

Almanya Ankara Vize Merkezi Adresi Nedir?

Almanya Ankara Vize merkezi Çankaya’da ofisi bulunan İdata aracı firmasıdır. İdata, 1998 senesinde İstanbulda kurulmuş ve vize işlemlerinin tam ve hızlı bir şekilde yapılmasını amaçlamış aracı bir firmadır. Almanya Dışişleri Bakanlığı tarafından vize hizmetlerinin sağlanması için yetkili olarak atanmış tek resmi kuruluştur.

İdata ofis adresi, Remzi Oğuz Arık Mahallesi, Atatürk Bulvarı, Ata Ap. No: 231/A’dür.

Ankara Almanya Vize Başvuru Merkezi Çalışma Saatleri Nelerdir?

Ankara Almanya vize başvuru merkezi olan İdata Ankara ofisinde çalışma saatleri hafta içi her gün 08:00-12:30 / 13:30-17:30 olarak belirlenmiştir.

Gerekli belgeler ve istenilen fotoğraflar toplandıktan sonra ise vize randevusuna başvuru yapılabilir. Almanya vize başvurusu için, Almanya vize başvuru merkezi olan İdata Ankara çalışma saatleri içerisinde randevu ile gidilmesi gerekmektedir.

İdata Ankara Almanya Vize Başvuru Merkezi Üzerinden Nasıl Randevu Alınır?

İdata Ankara Almanya vize başvuru merkezi üzerinden randevu almak için ilk önce İdata.com sitesine giriş yapılarak vize işlemleri sekmesine tıklanmalıdır, bir sonraki sayfada “Schengen randevunuzu alın” veya “Ulusal randevunuzu alın” bölmesine tıklandığında yeni bir sekme açılmaktadır. Açılan yeni sekmede Almanya vize başvurusu için randevu al butonuna tıklanır ve başvuru bilgileri eksiksiz olarak doldurulur.

Randevu al butonun tıklandığından kişisel bilgilerin yazılması için 20 dakika müddet verildiğinden kimlik ve pasaportun hazır olması gerekmektedir.

Ankara’dan Almanya Vizesi Almak Ne Kadar Sürer?

Normal şartlarda Ankara’dan Almanya vizesi almak gerekli evrakların eksiksiz bir şekilde ibrazından sonra ortalama 15 gün sürmektedir. Resmi tatillerden önce vize departmanında yoğunluk yaşandığından dolayı bu süre uzayabilmektedir.

Almanya Vize Takip İşlemleri Ankara’dan Nasıl Yapılabilir?

Almanya vize takip işlemleri İdata resmi sayfasında pasaport numarası ve barkod numarası yazılarak takip edilebilir. Almanya Konsolosluğu Ankara vize takip işlemi, vize başvurusu yapılamadığı için mümkün olmamaktadır.

Almanya Vizesi Danışmanlık Hizmeti Ankara’da Nereden Alınabilir?

Almanya vizesi danışmanlık hizmeti Ankara’da vizem.net’in bir ofisi olan Çankırı Caddesi Vakıf İşhanı, 67, Kat: 5, Daire: 8 Altındağ/Ankara adresinden alınabilmektedir. Vizem.net’ e internet üzerinden destek@vizem.net e-mail adresine yazılabilir ya da 0850 241 1868 telefon numarası aranarak danışmanlık hizmeti alınabilir.

Ankara Dışındaki Almanya Vize Başvuru Merkezleri Nelerdir?

Ankara dışındaki Almanya vize başvuru merkezleri aşağıda listelenmiştir.

  • Almanya vizesi Bodrum
  • Almanya vizesi Adana
  • Almanya vize işlemleri Gaziantep
  • Antalya Almanya vize başvuru merkezi
  • Almanya vize başvurusu İzmir
  • Almanya vize başvurusu İstanbul
  • Almanya vize başvurusu Bursa
  • Almanya vizesi Diyarbakır
  • Trabzon almanya vize başvurusu
Ebru Sönmez Yazan: Ebru Sönmez

Ebru Sönmez 2015 yılında Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesinde eğitimini tamamladı, 2016 yılında avukat olarak çalışmaya başladı ve 2021 yılından beri Vizem.net için ´Immigration and Visa Law Attorney´ unvanı ile çalışıyor.

Paylaş: