Düğün için Almanya Vizesi

Düğün için Almanya Vizesi Başvuru Süreci 2023

Düğün için Almanya vizesi; kısa süreli Almanya vizesidir ve Almanya’da gerçekleştirilecek aile, akraba ve arkadaş düğünleri için alınabilmektedir. Düğün için Almanya vizesi alabilmek için; Almanya’da gerçekleştirilecek olan düğün davetiyesi ve belediye onaylı resmi davetiyenin ibraz edilmesi gerekmektedir.

Vizem.net, Almanya vize danışmanlık hizmeti vermektedir.

Bilgi ve başvuru: 0850 241 1868

Düğün için Almanya Vizesi için Gerekli Evraklar Nelerdir?

Düğün için Almanya vizesi için gerekli evraklar aşağıda listelenmiştir.

 • Almanya Vize Başvuru Formu: Alman vize başvuru formu, başvuru sahibi tarafından eksiksiz olarak doldurulmuş ve imzalanmış olmalıdır.
 • Başvuru Sahibi Adına Gönderilmiş Düğün Davetiyesi: Almanya’da gerçekleştirilecek düğün için düğün davetiyesine sahip olunmalıdır. Turistik vize alınması durumunda düğün davetiyesine ihtiyaç duyulmamaktadır.
 • Pasaport: Talep edilen vize tarihinin en az 3 ay sonrasına kadar geçerliliği olmalıdır.
 • Almanya Seyahat Sağlık Sigortası: En az 30.000 EUR kapsamında ve tüm Schengen ülkelerinde geçerli Almanya sağlık sigortası gerekmektedir.
 • Biyometrik Fotoğraf: Biyometrik özelliklere uygun, rötuşsuz, arka fonu beyaz ve 6 aydan eski olmayan, 35 mm genişlik 45 mm uzunluk ebatlarında ve yüzün tamamının göründüğü bir fotoğraf olmalıdır.
 • Konaklama Belgeleri: Almanya’daki düğün etkinliği süresince ikamet edilecek yerin bilgilerini içermektedir.
 • Banka Hesap Dökümü: Son 3 aylık hareketi gösteren banka hesap dökümü sunulmalıdır.
 • Çalışma & İzin Belgesi: Başvurunun sahibinin çalışıyor olması durumunda, çalışılan şirketten alınacak çalışma ve izin belgesi
 • SGK Hizmet Dökümü: Çalışan kişilerin ibraz etmesi gereken bir belge olan SGK hizmet dökümü; başvuruda bulunan kişinin sigorta geçmişini içermelidir. QR kodlu olmayan SGK hizmet dökümü belgeleri kabul edilmemektedir.
 • İş Sözleşmesi: Çalışmakta olan başvuru sahiplerinin, çalıştıkları firma ile olan sözleşmelerini sunmaları gerekmektedir. SGK’lı olmayan çalışanların, noter onaylı iş sözleşmelerini ibraz etmeleri gerekmektedir.
 • Ek Gelir Belgeleri: Ek gelir sahibi olunması durumunda; araç ruhsatı, kira gelirleri, arsa gelirleri gibi ek gelirlerin ibraz edilmesi gerekmektedir.
 • Öğrenci Belgesi: Başvuru sahibi öğrenci ise, eğitim alınan okuldan öğrenci belgesi alınmalı ve başvuru dosyasına eklenmelidir.

Almanya’ya Düğün için Davetiyesiz Gidilebilir Mi?

Turistik vize başvurusu yapıldığı takdirde, Almanya’ya düğün için davetiyesiz gidilebilmektedir. Vizem.net danışmanlığında yapılan başvurularda, başvuran kişinin kişisel durumuna göre, başvuru yapılması gereken vize türü belirlenmektedir.

Turistik vize başvurusunun kabul edilmesi durumunda, davetiyesiz Almanya vizesi alınabilmektedir.

Almanya Düğün için Vize Davetiye Mektubu Örneği Nasıl Yazılır?

Almanya düğün için vize davetiye mektubu örneği yazarken; davetiye mektubu konsolosluğa hitap etmeli; davet edilen kişinin konaklayacağı yer ev ise, evin tapu fotokopisi veya kira kontratı kimlik fotokopisi ile birlikte ibraz edilmelidir. Almanya’ya düğün için davet edilen kişinin, seyahat için yeterli maddi imkanları yoksa veya başvuru sahibi çalışmıyorsa, davet eden kişi tarafından Almanya Konsolosluğuna hitaben başvuru sahibinin Almanya’da yapacağı tüm masrafların davet eden kişi tarafından yapılacağına dair ziyaret vizesi dilekçesi yazılmalıdır.

Yazılmış olan Almanya davet mektubu kağıdının hasar görmediğinden ve okunaklı olduğundan emin olunmalıdır.

Düğün için Almanya Vizesi Dilekçe Örneği Nasıl Yazılır?

Düğün için Almanya vizesi dilekçe örneği; Almanya düğün vizesi başvuru sahibi tarafından resmi bir dille, Almanya Konsolosluğuna hitaben yazılmalıdır. Almanya vize dilekçesi detaylı bir şekilde seyahat planlarını içermelidir, Almanya’da kalınacak yer belirtilmelidir ve Almanya’da yapılacak olan masrafların nasıl veya kimin tarafından karşılanacağı açıklanmalıdır.

Düğün için Almanya Vizesi Nasıl Alınır?

Düğün için Almanya vizesi almak için izlenmesi gereken adımlar aşağıda listelenmiştir

 1. Gerekli Vize Türünün Belirlenir: Almanya seyahati için hangi tür vizeye ihtiyaç duyulduğu belirlenmelidir.
 2. Başvuru Formunun Doldurulur: Almanya vizesi başvuru formu, başvuru sahibi tarafından eksiksiz bir şekilde doldurulmalıdır.
 3. İbraz Edilmesi Gerekli Belgelerin Toplanır: Gerekli olan belgeler eksiksiz ve hatasız bir şekilde toplanmalıdır.
 4. Düğün için Almanya Vizesi Başvuru Randevusu Alınır: Yetkili aracı kurumlar veya akredite acenteler üzerinden düğün için Almanya vizesi başvuru randevusu alınmalıdır.
 5. Belge İbrazı ve Biyometri İşlemleri Yapılır: Vize başvuru randevusu gününde, ilgili belgeler vize merkezi yetkililerine teslim edilir, biyometri işlemleri ve vize ücretlerinin ödenmesinin ardından başvuru işlemi tamamlanmış olmaktadır.

Düğün için Almanya vizesi almak için, Almanya aile ziyareti vizesi veya Almanya turistik vizesi alınabilmektedir.

Düğün için Almanya Vizesi Ücreti Ne Kadardır?

Düğün için Almanya vizesi ücreti aşağıdaki tabloda verilmiştir.

HizmetlerÜcret
Almanya Ziyaret Vizesi Harcı80 EUR
Başvuru Formu & Dilekçe Doldurma20 EUR
RandevuÜcretsiz
Biyometri İşlemleri40 EUR
Seyahat Sağlık Sigortası15 EUR
Danışmanlık Hizmetleri25 EUR
Toplam180 EUR

Düğün için Almanya Vizesi Başvurusu Nereye Yapılır?

Almanya aile akraba ve arkadaş vizesi, vize başvuruları İdata vize başvuru merkezlerinden ve akredite acenteler üzerinden yapılabilmektedir. Düğün için Almanya vizesi başvurusu yapılması gereken vize merkezi, ikamet edilen ile değişiklik göstermektedir.

Vizem.net 2017-2020 yılları arasında Schengen ülkeleri ziyaret vize başvurularında %98,3 onay oranı ile en yüksek onay oranına sahip akredite acente konumundadır.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Düğün için Almanya Vizesi Randevusu Nasıl Alınır?

Düğün için Almanya vizesi randevusu, İdata vize merkezi web sitesi üzerinden online olarak alınabilmektedir.

Vizem.net danışmanlığında yapılan Almanya aile akraba ziyareti vizesi başvuruları, vizem.net danışmanları tarafından alınmaktadır.

Düğün için Almanya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Düğün için Almanya vizesi başvuruları ortalama 15 gün içerisinde sonuçlanmaktadır.

Başvurunun iletildiği Almanya Konsolosluğunun yoğunluğuna göre, düğün için Almanya vizesi başvuruları daha geç sonuçlanabilmektedir.

Ebru Sönmez Yazan: Ebru Sönmez

Ebru Sönmez 2015 yılında Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesinde eğitimini tamamladı, 2016 yılında avukat olarak çalışmaya başladı ve 2021 yılından beri Vizem.net için ´Immigration and Visa Law Attorney´ unvanı ile çalışıyor.

Paylaş: