Almanya Seyahat Sağlık Sigortası

Almanya Vize Seyahat Sağlık Sigortası En Ucuz Nasıl Yaptırılır?

Almanya seyahat sağlık sigortası, Almanya’ya seyahatleri esnasında meydana gelebilecek kaza, yaralanma veya beklenmedik olay sonucu ortaya çıkan sağlık problemlerine yönelik kişi korumaya alan 30.000 EUR teminatlı sigortadır.

Almanya sağlık sigortası, Almanya’ya seyahat edecek kişilerin Almanya vize başvurusu için gerekli belgeler arasında yer almaktadır.

Vizem.net danışmanlık hizmeti ile yapılan Almanya ve Schengen vize başvuruları için tam kapsamlı seyahat sağlık sigortası en iyi fiyat garantisi ile yapılmaktadır.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Almanya Seyahat Sağlık Sigortası 2022 Ücretleri

Almanya seyahat sağlık sigorta fiyatları kişinin yaş, aşı geçmişi ve başvurulacak vize türüne göre değişiklik göstermektedir.

2022 yılına ait güncel fiyatlar aşağıdaki tabloda verilmiştir.

Sigorta SüresiÜcret Aralığı
7 gün2,9 - 7,5 EUR
1 ay8,3 - 14 EUR
3 ay12,5 - 26 EUR
6 ay21,2 - 34 EUR
1 yıl41,3 - 69,8 EUR

Almanya Vizesi için Sağlık Sigortası Zorunlu Mudur?

Evet, Almanya vizesi için başvuru sahiplerinin sağlık sigortası yaptırması zorunlu tutulmaktadır.

Yeşil Pasaport Sahipleri için Almanya Sağlık Sigortası Zorunlu Mudur?

Yeşil pasaport sahipleri için Almanya sağlık sigortasının yaptırılması zorunludur. Almanya sağlık sigortası, Almanya’ya seyahat etmek için vize ihtiyacı olan ya da olmayan her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı için zorunlu tutulmaktadır.

Almanya Vizesi için Seyahat Sağlık Sigortası Nasıl Olmalıdır?

Almanya vizesi için seyahat sağlık sigortasının; tüm Schengen ülkelerinde geçerli, en az 30.000 Euro teminatlı ve seyahat süresinin tamamında her türlü sağlık harcamasını kapsayacak şekilde düzenlenmesi gerekmektedir.

Almanya seyahat sağlık sigortası poliçesinin, ıslak imzalı aslı ve mühürlü fotokopisi ile birlikte İngilizce olarak alınan orijinsl poliçenin vize başvurusunda ibraz edilmesi şarttır.

Almanya seyahat sağlık sigortası poliçesinde, özel olarak belirtilmemişse, başlangıç ​​ve bitiş saatleri genellikle öğlen 12 olarak kabul edilir ve sadece yarım gün sigortalı olunan bu günler için istenen sigorta koşulu yerine getirilmiş sayılmaz.

Örneğin 8 Mart ile 13 Mart tarihleri arasında seyahat etmek isteniyorsa, en az 7 Mart’tan 14 Mart’a kadar geçerliliği olan bir Almanya seyahat sağlık sigortasının ibraz edilmesi Almanya vize sigorta şartını karşılamaktadır.

Vizem.net üzerinden yaptırılan sigortalar Konsoloslukların talebine uygun olarak ingilizce düzenlenir ve kaşe ve imzalı poliçe başvuru sahibine gönderilir.

Türkiye’deki Özel Sağlık Sigortaları Almanya’da Geçerli Midir?

Türkiye’de satın alınan özel sağlık sigortalarının Almanya’da geçerli olabilmesi için, sigorta poliçesinin yurt dışı geçerliliği olacak şekilde düzenlenmesi gerekmektedir.

Almanya’ya Giderken Kimler Sağlık Sigortası Yaptırmalıdır?

Almanya’ya turistik, eğitim veya iş amacıyla seyahat edecek, Avrupa Birliği vatandaşı ve Avrupa Ekonomi Topluluğu vatandaşı olmayan herkesin Almanya seyahat sağlık sigortası yaptırması gerekmektedir.

Almanya Öğrenci Vizesi için Seyahat Sağlık Sigortası Gerekli Midir?

Almanya öğrenci vizesi için seyahat sağlık sigortasının yapılması gerekmektedir. Almanya’ya yapılacak eğitim seyahati için hazırlanan seyahat sağlık sigortasının, eğitim sürecinin tümünü kapsaması gerekmektedir.

Almanya’da öğrenci sağlık sigortası poliçesinin, Almanya master vize sahibi öğrenciler tarafından Almanya sağlık sigortası şirketlerine ibraz edilmesi ve sağlık sigortası kartının alınması gerekmektedir.

Almanya Sağlık Sigortası Erasmus Öğrencileri için Gerekli Midir?

Almanya sağlık sigortası, ülkede eğitim alacak olan Erasmus öğrencileri için zorunlu tutulmaktadır. Almanya’ya Erasmus programı kapsamında seyahat edecek öğrencilerin, D tipi vize başvurusunda bulunmaları ve standart başvuru prosedürüne göre seyahat sağlık sigortası yaptırmaları gerekmektedir.

Erasmus öğrencileri tarafından vize başvurularında hazırlanması istenen ve Almanya Erasmus vizesi için gerekli evraklar arasında yer alan seyahat sağlık sigortasında ayakta ve yatarak tüm tedavilerin karşılandığını belirten bir ibarenin yer alması gerekmektedir.

Almanya Sağlık Sigortası Transit Vize Başvurularında Gerekli Midir?

Almanya sağlık sigortası, transit vize başvurularında; Almanya havaalanını Schengen bölgesine dahil olmayan bir ülkeye geçiş amacıyla kullanacak ve havaalanında gümrükten geçmeyecek kişiler için zorunlu tutulmamaktadır.

Almanya havaalanından başka bir Schengen ülkesine geçiş yapılacağı durumlarda, kişilerin Almanya transit vize başvurusunda bulunması ve seyahat sağlık sigortası ibraz etmeleri gerekmektedir.

Almanya Seyahat Sağlık Sigortasından Kimler Muaf Tutulur?

Avrupa Birliği ve Avrupa Ekonomi Topluluğu vatandaşlarının eşleri ve 21 yaşının altındaki çocukları, Almanya seyahat sağlık sigortasından muaf tutulmaktadır.

Almanya Sağlık Sigortasının Kapsadığı Durumlar Nelerdir?

Almanya sağlık sigortasının kapsadığı durumlar aşağıda listelenmiştir.

 • Kaza ve yaralanma gibi beklenmedik durumlar için acil tıbbi müdahale masrafları
 • Acil tahliye
 • Reşit olmayan kişilerin dönüş masrafları
 • Seyahat iptali
 • Yolculuk kesintisi
 • Kaza sonucu ani ölüm, yaralanma veya maluliyet ödeneği
 • Cenaze geri gönderimi
 • Yurt dışı cenaze masrafları
 • Kayıp, çalıntı veya hasarlı bagaj nedeniyle uğranılan kişisel zarar
 • Bagaj gecikmesi durumunda kişilere temel eşyalarının sağlanması
 • Havayolu tarifesi aksaklıkları nedeniyle aktarmalı uçuşun kaçırılması
 • Hava durumu nedeniyle yaşanan seyahat gecikmeleri
 • Gasp nedeniyle kişilerin uğradığı zarar
 • Haileliğinin ilk 3 ayı içerisinde olan kişilerin hamilelik masrafları

Almanya için Seyahat Sağlık Sigortasının Covid Kapsamı Bulunuyor Mu?

Almanya için seyahat sağlık sigortasının, Dünya Sağlık Örgütü’nün yasa ve düzenlemeleri doğrultusunda Covid- 19 kapsamı bulunmaktadır. Almanya seyahat sağlık sigortası Covid-19 ile ilgili yaşanan acil durumlarda; tıbbi tedavi, ilaç tedavisi ve hastaneye yatış gibi masrafları kapsamaktadır. Almanya sağlık sigortası, bazı durumlarda PCR testini kapsamakta iken, barınma gibi karantina gereksinimleriyle ilgili masraflar için geçerli değildir.

Almanya Seyahat Sağlık Sigortası Nereden Yaptırılır?

Almanya seyahat sağlık sigortası, Türkiye’de faaliyet gösteren sigorta acenteleri aracılığı ile yaptırılabilir.

Almanya’ya seyahat edecek yabancı ülke vatandaşları, yaptıracakları seyahat sağlık sigortası ile Almanya sağlık sistemi tarafından yabancılara tanınan imkanlardan yararlanabilmektedir.

Vizem.net danışmanlığında yapılan vize başvurularında, Almanya sağlık sigortası başvuru sahibi adına Vizem.net tarafından en uygun fiyatlarla yaptırılmakta ve isteğe bağlı olarak sadece seyahat sağlık sigortası hizmeti en uygun fiyatlarla alınabilmektedir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Seyahat Sağlık Sigortası Almanya’da Yaptırılabilir Mi?

Seyahat sağlık sigortası Almanya’da yaptırılamamaktadır. Seyahat sağlık sigortası, Almanya vizesi için istenen evraklar arasındadır ve sigortanın, vize işlemleri öncesinde yaptırılması gerekmektedir.

Ebru Sönmez Yazan: Ebru Sönmez

Ebru Sönmez 2015 yılında Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesinde eğitimini tamamladı, 2016 yılında avukat olarak çalışmaya başladı ve 2021 yılından beri Vizem.net için ´Immigration and Visa Law Attorney´ unvanı ile çalışıyor.

Paylaş: