Almanya Antalya Konsolosluğu

Antalya Alman Konsolosluğu

Antalya Alman Konsolosluğu bu ilimizde tam yetkili Konsolosluk statüsünde hizmet vermektedir. Antalya Almanya Konsolosuk görevine Ağuston 2018 itibariyle Wolfgang Wessel getirilmiştir.

Antalya Almanya Konsolosluğu’nda vize departmanı bulunmadığından vize verememektedir. Vize başvuruları Antalya’da ikamet eden TC vatandaşları için İzmir Alman Konsolosluğu’na yapılmalıdır.

Antalya Almanya Konsolosluğu Yetki Alanları

  • Antalya,
  • Burdur,
  • Isparta

Yukarıdaki illerde ikamet eden TC ve Alman vatandaşları bu konsolosluktan pasaport ve konsolosluk hizmetleri alabilmektedir.

Almanya Konsolosluğu Antalya İletişim Bilgileri

Antalya Almanya Konsolosluğu için iletişim bilgileri aşağıda verilmiştir;

Telefon: +90-242-314 11 01/02
Fax: +90-242-321 69 14 ve +49-30-5000-67268
Müracaat adresi: Çağlayan Mah. Barınaklar Bulv. No: 54, 07235 Lara/Antalya
Posta kodu: PK 12, 07230 Antalya

Antalya Alman Konsolosluğu bünyesinde vize başvuru ve sorgulama işlemi yapılmamaktadır. Ayrıca bu iletişim bilgileri üzerinden vize hakkındaki sorulara cevap verilememektedir.

Çalışma Saatleri

Pazartesi – Cuma günleri saat 9.00 – 12.00 arası
Perşembe günleri saat 14.00 – 16.30 arası çalışmaktadır.

Yukarıda belirtilen saatler ve günler dışında Antalya Alman Konsolosluğu’nda işlem yapılamamaktadır. Ayrıca konsolosluk, Almanya ve Türkiye resmi tatillerinde çalışmamaktadır.

Resmi Web Sitesi

Antalya Alman Konsolosluğu web sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

Vize Başvuru İşlemleri

Antalya’da ikamet eden TC vatandaşları vize başvuru işlemlerini başvuru formu doldurduktan sonra gerekli evrakları hazırlanarak gerçekleştirebilirler. Almanya Konsoloslukları doğrudan başvuru kabul etmemektedir. Başvurular yetkilendirilmiş aracı kurum (iDATA) yada akredite acenteler üzerinden İzmir Başkonsolosluğuna yapılır.

iDATA aracı kurumu ile akredite olan TURSAB kayıtlı acentemiz Almanya Konsolosluğu’nun belirlediği kriterlere bağlı kalarak tüm vize başvuru sürecini yönetmektedir.

Almanya Vize Başvuru Merkezi İçin: 0216 706 5586

Randevu Sistemi ve Vize Merkezi

Antalya Almanya konsolosluğu pasaport ve diğer işlemler için ücretsiz olarak randevu vermektedir. Online form doldurularak konsolosluk çalışma saatlerine uygun randevu alınabilmektedir.

Not: Alman vatandaşları için Almanya’ya dönme amaçlı seyahat belgesi başvurusunda bulunmak için randevu alınmasına gerek yoktur. Çalışma saatlerinde doğrudan konsolosluk ziyaret edilebilir.

Vize Takibi ve Başvuru Süreci

Acentemiz aracılığı ile yapılan başvurularda vize takibi operasyon ekibimiz tarafından yapılıp tüm güncellemeler 5 aşamalı bilgi SMS’i olarak gönderilmektedir.

  1. Pasaportun İstanbul merkez ofisimize ulaştırılmasından sonra (Elden ya da kargo ile)
  2. Başvuru formu ilgili danışmanımız tarafından doldurulduktan sonra
  3. Gerekli evraklar hazırlanarak randevu tarihi alındıktan sonra
  4. Vize başvurusu onaylandıktan sonra
  5. Tekrar adrese kargolandıktan sonra (eğer elden alınmayacaksa)

Gerekli evraklar merkez ofisimizce hazırlandıktan sonra Pasaport ile birlikte İzmir’deki saha ekibimize iletilir. Saha ekibimizden atanan bir danışman tüm başvuru ve evrak teslim işlemlerini başvuran adına gerçekleştirir.

Acentemiz Almanya vize başvurularında %96 üzerindeki başvuru onaylanma oranı ile, 7 - 9 iş günü içerisinde yapılan başvuruları sonuçlandırabilmektedir. (Turistik vizeler için geçerlidir.)

Başvuru ve Danışma Hattı: 0216 706 5586

Elif Güzhan Yazan: Elif Güzhan

Elif Nur Güzhan, 2019 yılında giriş yaptığı Hacettepe Üniversitesi'nde İngiliz Dilbilimi okuyor, 2021 yılından beri Vizemnette yazarlık ve editörlük yapıyor.

Paylaş: