Almanya Bursa Konsolosluğu

Bursa Alman Konsolosluğu

Bursa Alman Konsolosluğu bu ilimizde Fahri Konsolosluk statüsünde hizmet vermektedir. Fahri konsolosların statüleri Viyana Sözleşmesi ile TC iç mevzuatının ilgili hükümlerinde düzenlenmiş olup yetki alanları sınırlıdır. Vize, seyahat belgesi, askerlik belgesi gibi resmî belge düzenleme yetkileri bulunmamaktadır. Bu doğrultuda, Bursa’dan yapılacak vize başvurularının değerlendirme yetkisi İstanbul Alman Başkonsolosluğu’na aittir.

Sibel Cura Ölçüoğlu Almanya Fahri Konsolosu sıfatıyla Bursa ilimizde faaliyet yürütmektedir.

Almanya Fahri Konsolosluğu Bursa İletişim Bilgileri

Bursa Alman Fahri Başkonsolosu’nun iletişim bilgileri şu şekildedir;

Telefon: +90 224 222 20 97, +90 224 221 00 99
Fax: +90 224 244 61 99, +90 224 222 35 97
Posta Adresi: Almanya Federal Cumhuriyeti Fahri Konsolosu, Bağlarbaşı Mah. 1. Sedir Sok. No: 10, Evke ONYX İş Merkezi Kat. 4 Daire: 27, Osmangazi-Bursa-Türkiye

Alman Konsolosluğu Bursa Resmi Web Sitesi

Bursa Almanya Konsolosluğu resmi sitesine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Vize Başvuru İşlemleri

Bursa’da ikamet eden TC vatandaşlarının vize onayları İstanbul Almanya Konsolosluğu tarafından gerçekleştirilmektedir. Bursa’da ikamet eden TC vatandaşları vize başvuru işlemlerini başvuru formu doldurduktan sonra gerekli evrakları hazırlayarak gerçekleştirebilirler. Konsolosluklar doğrudan başvuru kabul etmediğinden yetkilendirilmiş aracı kurum (iDATA) evrak kontrolünü gerçekleştirmektedir.

iDATA akreditasyonu bulunan TURSAB kayıtlı acentemiz Almanya Konsolosluğu’nun belirlediği kriterlere bağlı kalarak vize başvuru sürecini baştan sona başvuru sahibi adına yürütmektedir.

Almanya Vize Başvuru Merkezi İçin: 0216 706 5586

Vize Randevu Sistemi

Vize başvuruları Almanya Büyükelçiliği tarafından yetkilendirilen iDATA aracı kurumu vasıtasıyla yapılmaktadır. Evrak hazırlama ve randevu oluşturma süreçleri, bu prosedürü ilk defa gerçekleştirecek kişiler için karmaşık olabilmektedir.

Yetkili acentemizce yapılan başvurularda Almanya vizesi için gerekli evraklar eksiksiz hazırlanıp takip eden iş günü için randevu alınmaktadır. Tüm süreç deneyimli ekip ile eksiksiz ve en hızlı şekilde ilerletilmektedir.

Not: Başvuru sahibinin son 5 yıl içerisinde alınmış Schengen vizesi bulunuyorsa başvuru sahibi randevuya gelmeksizin tüm işlemler saha ekibimizce tamamlanıp onaylı vize adrese kargolanır.

Randevu ve Başvuru Oluşturmak İçin: 0850 241 1868

Vize Takip Süreci

Almanya Konsolosluğu resmî web sitesi üzerinden başvuru takip işlemi yapılamamaktadır.

Acentemiz aracılığı ile yapılan bireysel başvurularda vize takibi operasyon ekibimiz tarafından yapılıp tüm güncellemeler 5 aşamalı bilgi SMS’i olarak gönderilmektedir. Başvuru durumu ayrıca vizem.net üzerinden online olarak sorgulanabilir.

  1. Pasaportun İstanbul merkez ofisimize ulaştırılmasından sonra. (Elden ya da kargo ile)
  2. Başvuru formu ilgili danışmanımız tarafından doldurulduktan sonra
  3. Gerekli evraklar hazırlanarak randevu tarihi alındıktan sonra
  4. Vize başvurusu onaylandıktan sonra
  5. Tekrar adrese kargolandıktan sonra (eğer elden alınmayacaksa)

Gerekli evraklar İstanbul merkez ofisimizce hazırlandıktan sonra saha ekibimize iletilir. Saha ekibimizden atanan bir danışman tüm başvuru ve evrak teslim işlemlerini başvuran adına gerçekleştirir.

Acentemiz Almanya vizesi başvurularında %96’in üzerinde başvuru onaylanma oranına sahiptir (Bu oran Türkiye geneli için %79’dur) Yoğunluğa bağlı olarak 7 - 9 iş günü içerisinde başvuru sonuçlandırılıp vize ve pasaport istenilen adrese gönderilmektedir. (Turistik vizeler için geçerlidir.)

Başvuru ve Danışma Hattı: 0216 706 5586

Elif Güzhan Yazan: Elif Güzhan

Elif Nur Güzhan, 2019 yılında giriş yaptığı Hacettepe Üniversitesi'nde İngiliz Dilbilimi okuyor, 2021 yılından beri Vizemnette yazarlık ve editörlük yapıyor.

Paylaş: