Acil Almanya Vizesi Nasıl Alınır

Acil Almanya Vizesi Almak 2023?

Acil Almanya vizesi için konsoloslukların vize değerlendirme sürelerini kısalttıkları ekspres vize başvuru opsiyonu Almanya Konsolosluğunda ek hizmet olarak sunulmamaktadır. Almanya Konsolosluğunun ölüm, doğum, hüküm giyme, hastalanma gibi belgelenmiş acil durumlarda uyguladığı farklı prosedürler bulunmaktadır. Acil Almanya vize başvurusunda belgelenmiş acil durumun hemen işleme alınabilmesi için en önemli kriter biyometri (parmak izi) işlemlerinin erken tarihe randevu alınarak tamamlanmasıdır.

Vizem.net akredite acenteler üzerinden yapılan vize başvurularında evrakların merkez ofise ulaşması ile birlikte biyometri randevuları ortalama 5 gün içerisinde alınabilmektedir. Gerekli evrakların eksiksiz teslimi ile Almanya hızlı vize başvurusu 8 - 10 gün içerisinde sonuçlanmaktadır.

Bilgi ve başvuru: 0850 241 1868

Almanya Konsolosluğu Acil Vize Şartları Nelerdir?

Almanya Konsolosluğu acil vize şartları ölüm, doğum, hüküm giyme, hastalanma gibi acil durumları bulunan kişi kategorisinde bulunmaktır. Acil durumu bulunan başvuru sahiplerinin kanıtlayıcı belgeler ile konsoloslukla iletişime geçmeleri halinde kişiler adına vize randevusu için hızlandırma işlemi yapılabilmektedir.

Almanya Schengen Ekspres Vize için Hangi Merkezlerden Randevu Alınmalıdır?

Almanya Schengen ekspres vize için randevular, vize başvuru merkezleri üzerinden online olarak alınmalıdır.

Almanya Schengen ekspres vize için randevu alınabilecek merkezler aşağıda listelenmiştir.

  • Gayrettepe (İstanbul Avrupa)
  • Altunizade (İstanbul Asya)
  • Ankara
  • İzmir
  • Bursa
  • Gaziantep
  • Antalya
  • Trbzon

Vizem.net, Almanya Schengen ekspres vize başvuruları için 81 ilde hizmet vermektedir. İkamet edilen şehir ile başvuru yapılan merkezin bulunduğu şehir aynı diplomatik temsilciliğin (Elçiliğin veya Konsolosluğun) yetki alanında bulunması gerektiğinden, Almanya vizesi alınabilecek şehirler listesinde ikamet edilen şehrin bağlı olduğu başvuru merkezinden randevu alınmalıdır.

Almanya Express Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Almanya ekspres vize başvurusu yapılırken öncelikle bulunulan ilin bağlı olduğu merkezden randevu alınmalıdır. 25 Eylül 2014 tarihinden itibaren Türkiye’den başvuruda bulunanların, başvuru evraklarına ek biyometrik bilgileri de (parmak izi) alınmaktadır. Biyometrik bilgilerin Avrupa Vize Bilgi Sistemi için kullanılmasından dolayı acil durumlarda dahi Elçilik/ Konsolosluk tarafından uygulanması zorunludur. Son beş yıl içerisinde herhangi bir Schengen vize başvurusu için parmak izi alınmayan başvuru sahipleri, bu işlem için ayrıca randevu almalıdır. Tüm evrakların tamamlanması ile yapılan başvuru 15 gün içerisinde sonuçlanmaktadır.

Vizem.net danışmanlığında yapılan tüm başvurularda acil Almanya vizesine ihtiyacı olan başvuru sahipleri için başvuru tamamlanmaktadır.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Almanya için Express Vize Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır?

Almanya için ekspres vize başvurusu, başvuru evraklarının eksiksiz olarak dış temsilciliklerin vize bölümüne teslim edilmesinden ve biyometri işlemlerinden sonraki 8 - 10 gün içerisinde sonuçlanmaktadır.

İdata Almanya Express Vize Başvurusu Aynı Gün Alınabilir Mi?

Hayır, İdata Almanya ekspres vize başvurusu aynı gün alınamamaktadır. İdata Almanya acil vize başvurularında evrakların eksiksiz teslimi, biyometri işlemlerinin tamamlanması ile en erken 8 - 10 gün içinde sonuçlanmaktadır.

Almanya Acil Vize Ücreti Ne Kadardır?

Almanya acil vize ücreti alınan standart hizmetlere ve ek hizmetlere göre 190 Euro ile 240 Euro arasında değişiklik göstermektedir.

Acil Vize Almanya Takip ve Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Acil vize Almanya takip ve sorgulama işlemi İdata başvuru takip sorgulama sayfası üzerinden, başvuru kaydı sonrasında verilmiş olan fişte yer alan pasaport ve barkod numarası ile yapılmaktadır.

Paylaş: