Almanya'da Satılık Ev Fiyatları

Almanya Evleri: Almanya'da Satılık Ev Fiyatları

Almanya’daki ev fiyatları, son 10 yıldan beri artış göstermektedir. Almanya, immigrantinvest.com internet sitesinin araştırmasına göre konut artış hızı bakımından dünyadaki 3. ülke konumundadır. Almanya’daki evlerin fiyatları 2020 yılından bu yana %11,42 artmıştır. Almanya’nın başkenti Berlin, globalpropertyguide.com internet sitesinin verilerine göre dünyada en pahalı konut pazarına sahip 22. şehirdir.

Numbeo verilerine göre Almanya’da metrekare başına ortalama en yüksek fiyat biçilen şehir Münih, en az fiyat biçilen şehir ise Essen’dir. Almanya kira fiyatlarında illerin pahalılığı, satış fiyatları ile örtüşmektedir.

Vizem.net Almanya’da yatırım yapacak veya Almanya’ya yerleşecek T.C vatandaşları için Almanya D tipi vize (ulusal) vize başvurularında hizmet veren akredite kuruluştur.

Almanya Ev Fiyatları Nasıldır?

Almanya’daki bazı şehirlerde bulunan evlerin metrekare başına ortalama fiyatları aşağıdaki tabloda verilmiştir.

ŞehirŞehir Merkezine Yakın Evlerde Metrekare Başına Ortalama Fiyat
Berlin6.718 euro
Hamburg7.625 euro
Münih11.732 euro
Köln5.552 euro
Frankfurt8.109 euro
Stuttgart6.920 euro
Dortmund3.450 euro
Essen2.225 euro
Düsseldorf6,775 euro
Bremen3.850 euro

Almanya evlerinin fiyatları konuma bağlı olarak değişmektedir. Şehir merkezine yakın konumdaki evlerin fiyatı daha yüksek iken, şehir merkezine uzak konumdaki evlerin fiyatı düşüktür. Almanya kiralık ev fiyatları da konuma ve evin özelliklerine göre değişmektedir. Almanya’da metrekare olarak daha büyük ve şehir merkezine yakın evlerin kiraları, şehir dışında ve küçük metrekareye sahip evlere göre fazladır. Almanya satılık villa fiyatları Almanya’nın merkezi şehirlerinde daha pahalı, küçük şehirlerde ise daha uygundur.

Almanya Berlin’de Satılık Ev Fiyatları Ne Kadardır?

Almanya Berlin’de satılık ev fiyatları, Numbeo verilerine göre şehir içinde bulunan daireler için metrekare başına istenen ortalama fiyat 6.718 Euro iken, şehir dışında ortalama 4.204 eurodur. Almanya Berlin ev fiyatları, evlerin boyutuna, şehir merkezine uzaklığına bağlı olarak değişmektedir. Bunun yanı sıra Berlin’de ev fiyatları apartman dairesi ve müstakil evler içinde farklılık göstermektedir. Almanya daire fiyatları, Berlin’de rezidansta bulunan 1+1 daireler için ortalama 1.000.000 eurodur. Berlin’de apartman dairesinde bulunan 1+1 evlerin satılık fiyatı, Rightmove.com internet sitesine göre ortalama 390.500 eurodur. Almanya’daki 2,1 daireler ortalama 850.000 Euro iken, 3+1 daireler ortalama 900.500-1.000.000 Euro arasında değişmektedir.

Almanya Hamburg’da Satılık Ev Fiyatları Ne Kadardır?

Almanya Hamburg’da satılık ev fiyatları, evlerin şehir içinde ya da şehir dışında olmasına ve evin özelliklerine göre değişmektedir. Almanya Hamburg satılık evler arasında şehir merkezine yakın olan evler için ödenmesi gereken metrekare başına ortalama fiyat Numbeo verilerine göre 7.625 iken, şehir dışındaki evler için metrekare başına ortalama fiyat, 4,809’dur. Hamburg’da 1+1 evler için ödenmesi gereken ortalama fiyat 420.000 eurodur. Almanya’da 2.1 ev fiyatları ortalama 550.000 eurodur.

Almanya Münih’te Satılık Ev Fiyatları Ne Kadardır?

Almanya’da ev fiyatları 2020 yılından bu yana değişmiştir. Numbeo verilerine göre Münih’te 2021 yılında şehir merkezinde yer alan bir daire için istenen metrekare başına ortalama fiyat 11,732 Euro iken, şehir dışındaki bir daire için istenen metrekare başına ortalama fiyat 8,635 eurodur. Almanya villa fiyatları, Münih şehrinde evlerin büyüklüğüne göre 2.000.000-3,000.000 Euro arasında değişmektedir. Münih’te 1+1 apartman dairelerinin ortalama fiyatı 450.000 eurodur. Münih’te 2+1 ev fiyatları, 718.000 eurodur.

Almanya Köln’de Satılık Ev Fiyatları Ne Kadardır?

Almanya Köln satılık evler, evlerin özelliklerine göre değişmektedir. Numbeo verilerine göre şehir merkezine yakın evlerde metrekare başına istenen ortalama fiyat 5,542’dir. Almanya Köln’de satılık ev fiyatları şehir merkezine uzak evler için metrekare başına 4.187 EUR’dur. Almanya satılık villa fiyatları, oda sayısına göre 400,000-1,000,000 Euro arasında değişmektedir.

Almanya Frankfurt’ta Satılık Ev Fiyatları Ne Kadardır?

Almanya satılık daire fiyatları şehirlere göre değişmektedir.Numbeo verilerine göre Frankfurt’ta satılık ev fiyatları tutar şehir merkezine yakın noktalarda 8.109 euro, şehir merkezine uzak noktalarda ise 6.363 eurodur. Almanya’da satılık müstakil ev fiyatları Engelvoelkers.com verilerine göre 600.000-1.400.000 Euro arasında değişmektedir.

Almanya Stuttgart’ta Satılık Ev Fiyatları Ne Kadardır?

Almanya Stuttgart satılık ev fiyatları, engelvoelkers.com haberine göre müstakil 380.000-1.000.000 arasında değişmektedir. Almanya Stuttgart’da satılık ev fiyatları şehir merkezine yakın bölgelerde bulunan evlerde metrekare başına 6.920 eurodur. Numbeo’nun verilerine göre şehir merkezine uzak bölgelerde bulunan evler için ödenmesi gereken metrekare başına tutar ise, 4.922 eurodur.

Almanya Dortmund’da Satılık Ev Fiyatları Ne Kadardır?

Almanya’dan ev satın almak için gereken fiyat evlerin özelliklerine ve şehir merkezine yakın olup olmadığına bağlı olarak değişmektedir. Almanya’da müstakil evler, Engelvoelkers.com verilerine göre 450.000-600.000 Euro arasında değişmektedir. Numbeo’da yer alan verilere göre Dortmund şehir merkezine yakın evlerin metrekaresine istenen fiyat 3.450 eurodur. Almanya Dortmund’da satılık ev fiyatları şehir merkezine uzak evler için metrekare başına 2.125 eurodur.

Almanya Essen’de Satılık Ev Fiyatları Ne Kadardır?

Almanya essen satılık ev fiyatları 172.000 eurodan 1.950.000 euroya kadar geniş bir yelpazeye sahiptir. Essen’de ev fiyatları evlerin büyüklüğüne göre değişmektedir. Numbeo verilerine göre Essen’de şehir merkezine yakın bir daire için istenen metrekare başına ortalama fiyat, 2.225 eurodur. Almanya Essen’de satılık ev fiyatları şehir merkezine uzak bir yerde bulunan bir ev metrekare başına ortalama 2.450 eurodur.

Almanya Düsseldorf’ta Satılık Ev Fiyatları Ne Kadardır?

Almanya Düsseldorf satılık ev fiyatları, Almanya’daki birçok şehre göre daha yüksektir. Düsseldorf’ta 1+1 ev fiyatları, engelvoelkers.com verilerine göre apartman dairesi veya özel mülk olmasına bağlı olarak 400.000-750.000 Euro arasında değişmektedir. Almanya Düsseldorf’ta satılık ev fiyatları 2+1 evler için 600.000-900.000 arasında değişmektedir. Numbeo.com’un araştırmasına göre Düsseldorf’ta şehir merkezine yakın yerdeki daireler için istenen metrekare başı fiyat ortalama 6.775 Euro iken, şehir merkezine uzak yerde bulunan evlerin metrekare başına fiyatı ortalama, 5.187 eurodur.

Almanya Bremen’de Satılık Ev Fiyatları Ne Kadardır?

Bremen’de satılık ev fiyatları, evlerin özelliklerine göre değişmektedir. Almanya Bremen satılık ev fiyatları 2021 yılı itibari ile 2+1 evler için ortalama 85.000 eurodur. Bremen’de bulunan 3+1 evlerin fiyatları ise Realtor.com verilerine göre ortalama 180.000 eurodur. Bremen’de şehir merkezine yakın dairelerin metrekare fiyatı Numbeo.com araştırmasına göre ortalama 3.850 Euro iken, şehir merkezine uzak dairelerin metrekare fiyatı 2.500 eurodur.

Almanya Bochum’da Satılık Ev Fiyatları Ne Kadardır?

Bochum şehrindeki satılık daire fiyatları, evlerin özelliklerine göre değişmektedir. Numbeo verilerine göre Bochum şehir merkezine uzak olan evlerin metrekare başına fiyatı ortalama 1.750 eurodur.

Almanya’da Nerede Uygun Fiyatlı Kalınır?

Almanya’da uygun fiyatlı konaklamak için günlük, haftalık, aylık kiralanabilen evler bulunmaktadır. Almanya günlük kiralık ev seçeneklerine turizm sitelerinden veya günlük kiralamaya ağırlık veren emlak sitelerinden ulaşmak mümkündür. Almanya’da kiralık ev seçeneklerine ise emlakçılardan veya kiralık ev ilanlarının bulunduğu sitelerden ulaşılmaktadır. Almanya’da ucuz ev fiyatları, evin özelliklerine göre belirlenmektedir.

Almanya’da yaşamak için tercih edilen yapılardan biri de prefabrik evlerdir. Prefabrik ev Almanya konut piyasasında diğer evlere göre daha ucuz olması nedeniyle tercih edilmektedir.

Almanya’da Ev Alana Vatandaşlık Veriliyor Mu?

Almanya’da ev alana vatandaşlık verilmemektedir. Almanya’da ev almak, Almanya vatandaşlığına hak kazanmak için yeterli değildir.

Almanya’da vatandaşlık hakkı kazanmak için Almanya devletinden yardım almadan geçinebilmek, yeterli düzeyde Almanca bilgisine sahip olmak, Almanya vatandaşı olan biri ile evli olmak gibi hususlara bakılmaktadır. Almanya vatandaşlığı, Almanya Federal İdari İşler Dairesinin başvuru yapan kişiyi vatandaşlık için uygun görmesi ile alınmaktadır.

Almanya’da Ev Alarak Oturma İzni Veriliyor Mu?

Almanya’da ev alarak oturum izni verilmemektedir. Almanya’dan ev alarak oturum izni için kolaylık sağlamak mümkün değildir.

Almanya’dan oturum izni almak için Almanya’da çalışmak, eğitim görmek veya Almanya vatandaşı biri ile evlenmek nedeniyle verilmektedir. Almanya’da oturum izni, geçici oturum izni ile 5 yıl boyunca Almanya’dan ikamet edildikten sonra verilmektedir.

Türk Vatandaşı Almanya’da Ev Alabilir Mi?

Evet, Türk vatandaşları Almanya’da ev alabilmektedir. Almanya’dan ev almak için Almanya vatandaşı olmaya gerek yoktur.

Almanya’da ev alarak yatırım yapmak mümkündür. Almanya’da yatırım yapacak Alman vatandaşı olmayan kişilerin yatırım vizesi alması gerekmektedir.

Almanya’da Ev Alma Şartları Nelerdir?

Almanya’da ev almak için gerekli şartların yerine getirilmesi gerekmektedir. Almanya’da ev almak için bir bankadan konut kredisi çekilecek ise gelir belgesi, aylık gider göstergesi, depozito belgesi gibi belgelerin hazırlanması gerekmektedir.

Almanya’da ev satın almak için kişilerin beğendikleri evin ihalesi için yeterli teklif vermesi gerekmektedir. Almanya’da evler ihale yolu ile satışa sunulmaktadır. Almanya ev fiyatları sahibinden fiyat alınarak belirlenmekte ve teklif usulü ile satışa sunulmaktadır.

Almanya’da beğenilen ev için teklifin kabul edilmesinin ardından hem alıcı hem satıcı noter huzurunda satış işlemini gerçekleştirmektedir.

Almanya’da evi satın alma işlemi bittikten dört hafta sonra emlak satış vergisini ödemek gerekmektedir.

Almanya’da Ev Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Almanya’da ev alırken nelere dikkat edilmesi gerektiği aşağıda listelenmiştir.

 • Evin satışı için gerekli gelir vergisi, aylık gider göstergesi, depozito belgesi gibi belgelerin eksiksiz bir şekilde hazır olması gerekmektedir.
 • Ev için yeterli miktarda paranın olmasına dikkat edilmelidir.
 • Almanya’da ev almak için başvurulan kredilerin geri ödemelerinde faiz işlenmektedir.
 • Ev almak için girilen ihalede evin değerinde ve diğer katılımcıların üzerinde teklif vermek gerekmektedir.
 • Almanya’da ev aldıktan bir ay sonra ödenmesi gereken zorunlu emlak satış vergisi bulunmaktadır.

Almanya Satılık Ev İlanları Nerede Yayınlanır?

Almanya satılık ev ilanlarının yayınlandığı siteler aşağıda listelenmiştir.

 • ImmobilienScout24.de
 • immowelt.de
 • immonet.de
 • WG-Gesucht.de
 • nestoria.de
 • wohnungsboerse.net

Almanya ev ilanları, Almanya’nın herhangi bir bölgesinde ev satın almak isteyen kişilerin online olarak evleri görmesine imkan tanımaktadır.

Almanya’daki Türkler Nerede Yaşar?

Almanya’da Türkler; Berlin, Köln, Hamburg, Kassel gibi şehirlerde yaşamaktadır. Türk nüfusunun yoğun olduğu bu şehirlerde, Türkler şehrin herhangi bir yerinde yaşayabilmektedir. Almanya’da Türklere kiralık ev fırsatları da bulunmaktadır.

Almanya’dan Ev Almak için Alınması Gereken Vize Türü Nedir?

Almanya’dan ev almak için alınması gereken vize türü D tipidir. Almanya D tipi vize, Almanya’da yapılacak yatırımlar ve girişimler için gerekli olan vize türüdür.

Almanya’ya turistik, ticari, sağlık gibi amaçlarla vize alarak gitmek mümkündür. Ulusal vize Almanya, Türk vatandaşlarının hangi amaçla Almanya’yı ziyaret edeceğine bağlı olarak değişmektedir.

Elif Güzhan Yazan: Elif Güzhan

Elif Nur Güzhan, 2019 yılında giriş yaptığı Hacettepe Üniversitesi'nde İngiliz Dilbilimi okuyor, 2021 yılından beri Vizemnette yazarlık ve editörlük yapıyor.

Paylaş: