Almanya Vize Başvuru Merkezi

Almanya Vize Başvuru Merkezi

Türkiye Cumhuriyeti bordo pasaport sahipleri Almanya’ya yapacakları 90 güne kadar olan ziyaretler için Turist vizesi (C tipi Vize) 90 günden uzun yapacakları ziyaretler için ulusal vize (D tipi vize) almakla yükümlüdür.

Almanya Federal Cumhuriyeti Schengen birliğine dahil olup multi (vize süresi boyunca sınırsız giriş hakkı tanıyan) özellikli Almanya vizesine sahip birey, antlaşmayı kapsayan 26 ülke arasında 90 güne kadar serbest dolaşım hakkına sahip olur. Tek girişli Almanya vizesine sahip T.C vatandaşları ise sadece Almanya’ya giriş ve Türkiye’ye dönmek üzere Almanya’dan çıkış işlemi gerçekleştirebilir. Turistik seyahat, aile ziyareti, veya ticari seyahatler için alınması gereken C tipi Almanya Schengen Vizesi´dir. Aile birleşimi, çalışma, ya da eğitim görme amacıyla 90 günden daha uzun gerçekleşecek seyahatler için Almanya ulusal vizesine başvurulmalıdır.

Almanya Vizesi Nasıl Alınır

Almanya’ya gerçekleştirilecek seyahatler için vize başvurularındaki karar mercii İstanbul, Ankara ve İzmir olmak üzere 3 büyük şehrinde bulunan Büyükelçilik ve Konsolosluklardır.

İkamet iline göre yetkilendirilmiş konsolosluğa vize başvuruları aracı kurum (iData) üzerinden yada vizem.net’in de aralarında bulunduğu akredite acenteler üzerinden gerçekleştirilebilmektedir.

iData aracılığı ile bireysel olarak başvuru yapmak süreç bakımından uzun ve özellikle ilk defa başvuru yapacak kişiler için karmaşık olabilmektedir. Yanlış ya da eksik belgelerle yapılan başvurularda konsolosluk onay sürecini başlatmadan yeni randevu oluşturulması talep edilebilir. Ayrıca eksik evrakla yapılan başvurular ret ile sonuçlanabilmektedir.

Almanya konsolosluğu ile akredite olan Tursab kayıtlı acentemiz bu tür mağduriyetlerin yaşanmaması için tüm başvuru sürecini yürütür ve en hızlı şekilde pasaport ile birlikte onaylanmış Almanya Schengen vizesini adrese kargolar.

Almanya Vize Başvuru Ofisi İçin: 0216 706 5586

İkamet İline Göre Konsoloslukların Yetki Alanları

Aşağıda Türkiye’deki Almanya konsolosluklarının yetki alanları verilmiştir. İlgili ilde ikamet eden vatandaşların vize başvuruları vizem.net tarafından bu konsolosluklara yapılmaktadır.

 • Ankara Almanya Büyükelçiliği Yetki Alanları
  • Adana, Adıyaman, Ağrı, Aksaray, Amasya, Ankara, Ardahan, Artvin,
  • Batman, Bartın, Bayburt, Bingöl, Bitlis,
  • Çankırı, Çorum,
  • Diyarbakır,
  • Elazığ, Erzincan, Erzurum,
  • Gaziantep, Giresun, Gümüşhane ,
  • Hatay (Antakya),
  • Iğdır,
  • Karabük, Kahramanmaraş, Karaman, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kilis, Kırıkkale, Kırşehir, Konya,
  • Malatya, Mardin, Mersin, Muş,
  • Nevşehir, Niğde,
  • Ordu, Osmaniye,
  • Rize,
  • Samsun , Şanlıurfa, Siirt, Sinop, Şırnak, Sivas,
  • Tokat, Trabzon, Tunceli,
  • Van,
  • Yozgat,
  • Zonguldak
 • Almanya İstanbul Başkonsolosluğu Yetki Alanları
  • Balıkesir, Bilecik, Bolu, Bursa,
  • Çanakkale,
  • Düzce,
  • Edirne, Eskişehir,
  • İstanbul,
  • Kırklareli, Kocaeli,
  • Tekirdağ,
  • Sakarya,
  • Yalova
 • Almanya İzmir Konsolosluğu Yetki Alanları
  • Afyon, Antalya, Aydin,
  • Burdur,
  • Denizli,
  • Isparta, İzmir,
  • Kütahya,
  • Manisa, Muğla,
  • Uşak

Vizem.net vize başvurularında başvuru sahibinin konsolosluğa gelmesine gerek kalmaksızın başvuru işlemleri tamamlanıp pasaport tekrardan adresine kargolanır. Ancak 5 yıl içerisinde alınmış Schengen vizesi bulunmuyorsa başvuru sahibinin parmak izi bilgileri için ilgili birime gelmesi gerekmektedir.

Almanya Vize İşlemleri ve Vize Alma Süreci

Almanya vize işlemlerindeki tüm form doldurma, evrak hazırlama ve randevu alma süreci vizem.net danışmanı tarafından gerçekleştirilir. Başvurunun başlatılabilmesi için başvuru sahibinin gerekli belgeleri merkez ofisimize kargolaması ya da elden ulaştırması yeterlidir.

Not: Oturum izni, göçmenlik başvuruları ve tüm ulusal vize başvuruları için evraklar mutlaka elden teslim edilmelidir.

Almanya Schengen Vize Başvuru Formu

Alman vize başvuru formu Schengen birliğine üye ülkeler tarafından hazırlanmıştır. Kişinin kimlik bilgilerini ve seyahat amacını tanımlamaya yarayan formdur türüdür. Başvuru formu VIDEX ile online olarak doldurulabilir ya da buradan indirilip çıktısı alınarak el yazısıyla doldurulabilir.

Almanya vizesi başvuru formu, doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurulmalıdır. Doldurulduktan sonra gerekli kontroller sağlanmalıdır. Formda yapılan hata vize başvurusunun reddedilmesiyle sonuçlanabilir.

Almanya Schengen vizesi başvuru formunda aşağıdaki bilgiler istenmektedir:

 1. Kimlik bilgileri
 2. Mesleki bilgiler
 3. İkamet adresi ve iletişim bilgileri
 4. Kimlik ve Seyahat bilgileriniz
 5. Biyometrik veriler
 6. Seyahate yönelik bilgiler (Seyahat amacı, ulaşım bilgileri, konaklama bilgileri, giriş/çıkış yapacağınız ülke sayısı ve bunların tam tarihleri, kalış ve transit geçiş bilgileri)
 7. Asıl gidilecek ülke giriş izni
 8. Eğer var ise size referans olan kişi/kişiler/kurumların bilgileri

Bu bilgiler turistik amaçlı seyahatleriniz için gerekli olan bilgileriniz olup seyahat amacınıza göre (evlilik, iş, eğitim) farklılık gösterebilir.

Form doldurma ve randevu için: 0216 706 5586

Almanya Konsolosluğu Vize Sorgulama Takip ve Randevu Sistemi

Almanya Konsolosluğu resmî web sitesi üzerinden vize sorgulama ve takip işlemi yapılamamaktadır. Randevular aracı kurum ve akredite acenteler üzerinden alınabilmektedir. Acentemiz aracılığı ile yapılan bireysel başvurularda vize takibi operasyon ekibimiz tarafından yapılıp tüm güncellemeler 5 aşamalı bilgi SMS’i olarak gönderilmektedir.

 1. Pasaportun adresimize ulaştırılmasından sonra. (Elden ya da kargo ile)
 2. Başvuru formu ilgili danışmanımız tarafından doldurulduktan sonra
 3. Gerekli evraklar hazırlanarak randevu tarihi alındıktan sonra
 4. Vize başvurusu onaylandıktan sonra
 5. Tekrar adrese kargolandıktan sonra (eğer elden alınmayacaksa)

Almanya için vize işlemleri başvuru evrakları merkez ofisimize ulaşır ulaşmaz başlatılır. Belgeler ofisimizce hazırlandıktan sonra saha ekibine iletilir. Saha ekibinden atanan bir danışman tüm başvuru ve evrak teslim işlemlerini başvuran adına gerçekleştirir. Ayrıca vizem.net üzerinden vize durumu sorgulama işlemleri online olarak yapılabilmektedir.

Acentemiz Alman Schengen vize başvurularında %96 üzerindeki başvuru onaylanma oranı ile, 11 iş günü içerisinde başvuruları sonuçlandırabilmektedir. (Turistik vizeler için geçerlidir.) Vize onaylanma oranı Türkiye genelinde %81’dir.

Almanya Vizesi İçin Gerekli Evraklar

2021 yılı için tüm vize türlerinde istenilen ortak evraklar listesi:

 1. Pasaport
 2. Schengen başvuru formu
 3. Biometrik fotoğraf
 4. Seyahat ü Sigorta poliçesi
 5. Banka hesap dökümü
 6. Ek gelir belgeleri (bulunuyorsa)

Not: Covid-19 salgını sebebiyle kişinin geçmişine göre farklı belgeler istenebilmektedir. Güncel belgeler ve bilgi için 0850 241 1868 arayınız.

Tüm vize türleri için Almanya Vizesi Gerekli Evraklar Listesi.

Almanya Vize Fotoğraf Ölçü ve Detayları

Vize başvurunuz esnasında sizden 2 adet biyometrik fotoğraf istenmektedir. Bu fotoğrafların özellikleri aşağıdaki gibi olmalıdır. Aksi halde fotoğrafınız kabul edilmez.

 1. Fotoğraf altı aydan eski olmamalı, 35 x 40 mm boyutlarında, açık renkli ve düz renkli fon üzerine, net ve nötr, lekesiz, mükemmel aydınlık ve kontrast ayarlarına sahip olmalıdır. Öte yandan, ışık yüze eşit ölçülerde yayılmış olmalı. Fotoğrafı basmak için kaliteli kâğıt kullanılmalı ve üzerinde kırmızı göz efekti bulunmamalıdır.
 2. Fotoğraf kişinin yüz ve omuzlarını göstermeli; yüz, fotoğrafın %70 – %80’ini kaplamalıdır.
 3. Fotoğraf tam karşıdan çekilmiş olmalı, gözler net bir şekilde görülmelidir.
 4. Yüz hatları nötr ifadede ve ağzı kapalı şekilde olmalıdır. Dişler görünmemelidir.
 5. Gözlük kullanılabilir ancak gözlüğün çerçevesi ve camı gözün görülmesine engel olmamalıdır.
 6. Sakal ve bıyıklı fotoğraf kabul edilmektedir.
 7. Başörtüsü kabul edilmektedir. Kişinin yüz hatları çenenin alt ucundan tüm alın bölgesini ve yüzün her iki yanını kapsayacak şekilde açıkça görülebilir olmalıdır.

Almanya Vize Şartları

Almanya’ya gitmek isteyen bordo pasaport hamili T.C vatandaşları için öncelikli Almanya vize şartı ülke fark etmeksizin pasaportta daha önceden alınan vizelerin geçerlilik tarihinde giriş ve çıkış yapılmış olmasıdır. Pasaportta daha önceden alınmış bir vize bulunmuyorsa bu şart aranmaz. Bu durumda başvuru sahibinin Türkiye’ye geri döneceğini garanti eden gelirler incelenir.

Almanya Vize Süresi

Vize süreleri seyahat amacına, Almanya’yı daha önce ziyaret edip edilmediğine, farklı ülkelere seyahat edilip edilmediğine ve seyahat sağlık sigortasının geçerlilik süresine göre de değişiklik göstermektedir.

Vizem.net tarafından yapılan turistik Almanya vize başvuruları maksimum süreyi kapsayacak şekilde yapılır. Başvurular gerekli evraklar merkez ofisimize ulaştıktan sonra 1 iş günü içerisinde tamamlanır. (Eksik evrak bulunuyorsa başvuru süresi değişebilir) Turistik vizelerin çıkma süresi ise 6-9 iş günü arasında değişmektedir.

Almanya Vize Ücreti

2020 yılı itibariyle Almanya vize ücreti 145 EUR’dur. (Turistik vizeler için).

Tüm vize türleri için Almanya vize ücretleri ve detaylarını bu sayfadan inceleyebilirsiniz.

Almanya Vizesi Danışmanlık Hattı

Almanya vize danışma birimini arayarak vize alma süreci konusundaki tüm ayrıntıları ücretsiz olarak Almanya özelinde deneyim kazanmış danışmanlarımızdan öğrenebilirsiniz.

Danışma Hattı: 0850 241 18 68

Paylaş: