Almanya Bodrum Vize İşlemleri

Almanya Vizesi Bodrum: Bodrum'dan Almanya Vizesi Nasıl Alınır?

Almanya vizesi Bodrum’da ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için, Bodrum’a en yakın vize başvuru merkezleri veya akredite acenteler üzerinden alınabilmektedir.

Vizem.net, Almanya vizesi almak isteyen kişilere danışmanlık hizmeti vermektedir. Almanya vize koşulları Almanya’nın Schengen ülkeleri içerisinde yer alması nedeniyle diğer Schengen ülkeleri ile aynıdır.

Almanya vizesi almak için başvuru yapacak kişilerin son 59 ay içerisinde parmak izi vererek almış olduğu bir Schengen vizesi var ise gerekli evrakları vizem.net merkez ofisine göndererek başvuru yapması yeterlidir.

Almanya vizesi hakkında bilgi almak ve vize başvuru yapmak için telefon numarası: 0850 241 1868

Almanya Vize Başvurusu Bodrum’dan Nasıl Yapılır?

Almanya vize başvurusu Bodrum’dan yapabilmek için öncelikle hangi Almanya vizesine (turistik, ticari, öğrenci gibi) başvurulacak ise o vize türü için gerekli olan belgeler hazırlanmalıdır. Gerekli evrakların toplanması ve vize başvuru formunun eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulmasının ardından, vize başvurusu için yetkili aracı kurumdan randevu alınmaktadır ve randevu gününde evrakların teslimi ile başvuru tamamlanabilmektedir.

Almanya vizesi başvurusu yapacak kişinin son 5 yıl içerisinde almış olduğu bir Schengen vizesi bulunuyorsa, başvuru yapmak için gerekli evrakların vizem.net merkez ofisine gönderilmesi yeterli olmaktadır. Evrakların gönderilmesinin ardından Almanya vize başvurularında gerekli olan vize başvurusu formu ve vize talebi dilekçesini, vizem.net danışmanları tarafından doldurulmaktadır.

Almanya Konsolosluğu Bodrum’da Var Mıdır?

Almanya Konsolosluğu Bodrum’da vardır ve fahri konsolosluk statüsünde hizmet vermektedir. Bodrum’da bulunan Almanya Fahri Konsolosluğu, Almanya’nın Türkiye’deki beş fahri konsolosluğundan biridir.

Almanya Bodrum Fahri Konsolosluğu Nerededir?

Almanya Bodrum Fahri Konsolosluğu adres ve iletişim bilgileri aşağıda verilmiştir.

 • Almanya Bodrum Fahri Konsolosluğu Adresi: Bitez Mahallesi, Kanuni Sultan Süleyman Caddesi, No:15, Bodrum/Muğla
 • Almanya Bodrum Fahri Konsolosluğu İletişim Bilgileri: +90 252 363 92 85, +90 252 363 82 87

Bodrum Konsolosluğundan Vize Başvurusu Yapılabilir Mi?

Almanya Bodrum Konsolosluğundan vize başvurusu yapılamamaktadır.

Bodrum’da İkamet Eden Kişiler için Yetkili Almanya Vize Aracı Kurumu Hangisidir?

Bodrum’da ikamet eden kişiler için yetkili Almanya vize aracı kurumu, İdata’dır. Almanya vizesi için yetkili kurum olan İdata’nın Bodrum’da ofisi bulunmamaktadır. Bodrum’dan Almanya vizesine başvuracak kişilerin, başvurularını İzmir ve Ankara vize başvuru merkezleri üzerinden yapması gerekmektedir.

İdata’nın İzmir ve ve Ankara vize merkezlerinden, Almanya C ve D tipi vizeleri için başvuru yapılabilmektedir. Almanya vize başvurusu için yetkili kurum olan İdata ofislerinde yalnızca Almanya vizesi için gerekli evraklar toplanmakta ve biyometrik işlemler yapılmaktadır. Almanya vizesi için onay verme yetkisi olan kurum Almanya Konsolosluğudur.

İdata Bodrum Almanya Vize Başvuru Merkezi Üzerinden Nasıl Randevu Alınır?

İdata Bodrum Almanya vize başvuru merkezi bulunmadığından Bodrum’da ikamet eden ve Almanya vizesine başvurmak isteyen kişilerin başvurularını İzmir ve Ankara vize merkezleri üzerinden yapması gerekmektedir. Almanya vizesi için İdata vize başvuru merkezi üzerinden randevu, online olarak alınmaktadır.

Bodrum Almanya Vize Başvuru Merkezi Çalışma Saatleri Nelerdir?

Bodrum Almanya vize başvuru merkezinin ofisi bulunmamaktadır. Bodrum’dan Almanya vizesi için başvuru yapacak kişilerin İzmir ve Ankara’daki vize merkezlerinden başvuru yapması gerekmektedir. İzmir ve Ankara Almanya vize başvuru merkezlerinin çalışma saatleri 08:00-17:30 arasındadır.

Bodrum’dan Almanya Vizesi Almak Ne Kadar Sürer?

Bodrum’dan Almanya vizesi almak, randevu tarihindeki biyometrik işlemlerin tamamlanmasının ardından ortalama 15 gün sürmektedir. Almanya vizesinin çıkış süresi vize randevularının doluluğuna ve konsolosluğun yoğunluğuna bağlı olarak değişmektedir.

Almanya Vize Başvurusu Bodrum’da Nasıl Yapılır?

Almanya vize başvurusu Bodrum’dan yapabilmek için en yakın İdata vize başvuru merkezinden randevu almak gerekmektedir. Bodrum’a en yakın İdata vize başvuru merkezi, İzmir ve Ankara’da bulunmaktadır. Almanya vize başvurusu için randevular, online olarak alınabilmektedir.

Almanya vizesi almak için gerekli belgeler eksiksiz ve doğru bir biçimde hazırlanmalı ve randevu saatinde şahsen teslim edilmelidir. Almanya vizesi için gerekli belgelerin teslim edilmesinin ardından vize sonucu beklenmektedir.

Almanya Vize Başvurusu Bodrum’dan VFS Global Üzerinden Yapılabilir Mi?

Almanya vize başvurusu Bodrum’dan VFS Global üzerinden yapılamamaktadır.

Bodrum Dışındaki Almanya Vize Başvuru Merkezleri Nelerdir?

Bodrum dışındaki Almanya vize başvuru merkezleri aşağıda listelenmiştir.

 • Adana Almanya vize merkezi
 • Almanya vize başvurusu Gaziantep
 • Almanya vize başvurusu Antalya
 • İdata İzmir Almanya vize
 • Almanya vize başvuru merkezi İstanbul
 • Almanya vize işlemleri Bursa
 • Diyarbakır İdata Almanya vizesi
 • Ankara Almanya vize işlemleri
 • Almanya vize başvurusu Trabzon
Paylaş: