Almanya Online Vize Başvurusu

Almanya Online Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Almanya online vize başvurusu gerçekleşmemektedir ancak Almanya vize başvurusu için online olarak başvuru formu doldurmak mümkündür.

Vize başvuru formu online doldurulduktan sonra, Almanya vize başvurusu için iDATA üzerinden randevu alınabilmektedir.

Online Vize Başvurusu Almanya için Nasıl Yapılır?

Online vize başvurusu Almanya için öncelikle Videx uygulaması üzerinden başvuru formu online olarak doldurulup, sonrasında randevu alınarak gerçekleşmektedir. Almanya vize başvurularının tüm aşamaları online olarak tamamlanamamaktadır.

Başvuru sahibinin son 59 ay içerisinde alınmış Schengen vizesi bulunuyorsa, Almanya vize başvurusu için birebir görüşmeye gerek kalmadan sadece gerekli evraklar Vizem.net merkez ofisine gönderilerek başvuru tamamlanabilmektedir.

Online Vize Randevu Almanya için Nasıl Alınır?

Online vize randevu Almanya için iDATA üzerinden alınmaktadır. iDATA üzerinden Almanya vizesi için online randevu, işlem yapılan ülke Almanya seçilerek ve randevu işlemlerine girilerek alınmaktadır. Almanya vize başvurusu için randevu; ikamet edilen yer, gidilmek istenen iDATA ofisi ve pasaport bilgileri ile kişisel bilgiler eksiksiz ve doğru olarak tamamlanarak alınmaktadır.

Ankara Almanya Büyükelçiliği’nden Online Vize Randevusu Alınabilir Mi?

Hayır, Ankara Almanya Büyükelçiliği’nden online vize randevusu alınamamaktadır.

Almanya Vize Başvuru Formu Online Olarak Doldurulabilir Mi?

Evet, Almanya vize başvuru formu online olarak doldurulmaktadır. Almanya vize başvuru formu, Almanya Federal Cumhuriyeti’nin vize için geçerli uygulaması olan Videx üzerinden doldurulmaktadır. Videx, Almanya vize bilgilerinin kayıt altında tutulduğu bir uygulama türüdür.

Almanya Vize Online Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Almanya vize online başvuru formu Videx üzerinden doldurulmaktadır. Almanya vize başvuru formu, doğru ve başvuru evraklarını destekler nitelikte bilgiler ile tamamlanmak durumundadır.

Videx vize başvuru formu doldurma ekranı örneği aşağıda verilmiştir.

Videx Vize Başvuru Formu Doldurma Ekranı
Videx Vize Başvuru Formu Doldurma Ekranı

Almanya vize başvuru formunda ad, soyad, doğum tarihi, doğum yeri gibi kişisel bilgiler, iletişim bilgileri, seyahat belgesi bilgileri yer almaktadır. Almanya vize formu giriş izni türü, referans ve seyahat amacı gibi seyahate dair bilgiler talep etmektedir.

Almanya Vize Ücreti Online Olarak Ödenebilir Mi?

Almanya vize ücreti online olarak ödenmemektedir. Almanya vize ücreti için iDATA ofislerinde nakit veya kredi kartı ile ödeme yapılmaktadır.

Vizem.net danışmanlığında yapılan başvurularda ödemeler saha danışmanları tarafından yapılmaktadır.

Almanya Online Vize Takip İşlemi Nasıl Yapılır?

Almanya online vize takip işlemi iDATA üzerinden başvuru takip seçeneği ile yapılmaktadır. Almanya vize takip işlemi pasaport numarası ve barkod numarası girilerek gerçekleştirilmektedir.

Paylaş: