Almanya Vize Takip İşlemi

Almanya Vize Takip İşlemi: Almanya Vize Takibi Nasıl Yapılır?

Yurt dışına seyahat edecek kişiler için vize işlemlerinin takibi, sürecin ne aşamada olduğunu anlamak ve gereken şekilde önlem alabilmek açısından önem taşımaktadır. Almanya seyahatleri için yapılan vize başvurularına dair takip işlemleri, aracı kurum olan İdata’nın web sitesi üzerinden yapılmaktadır. Almanya vize başvuru işlemleri sırasında başvuru sahibine verilen takip numarası ve başvuru sahibinin pasaport numarası ile vize takip işlemleri yapılabilmektedir.

Vizem.net danışmanlığı ile gerçekleştirilen Almanya vize başvurularında, 5 aşamalı bilgilendirme kısa mesajları ile birlikte online takip işlemleri de yapılabilmektedir.

Bilgi ve başvuru: 0850 241 1868

Almanya Online Vize Takip İşlemi Nasıl Yapılır?

Almanya online vize takip işlemi, aracı kurum olan İdata’nın web sitesi üzerinden Başvuru Takip adı altındaki bölümden yapılmaktadır. Vize başvurusunun, Alman Konsolosluğu tarafından gerçekleştirilen değerlendirme sürecinin bitmesinin ardından, Almanya vizesi başvuru kaydı sırasında başvuru sahibine verilen teslim fişi üzerinde yer alan takip numarası ve başvuru sahibinin pasaport numarası ile takip işlemi yapılmaktadır.

Vizem.net, Almanya vize danışmanlığı veren ve Almanya online vize takip işlemlerinde başvuru sahiplerine yardımcı olan akredite bir acentedir.

Almanya Vize Takibi Ankara’dan Nasıl Yapılır?

Almanya vize takibi işlemleri Ankara ilinde yer alan İdata başvuru ofislerinden yapılabilmektedir. Almanya vize başvurusunda bulunacak kişinin VIS kaydı bulunmuyor ise, Ankara’da yer alan İdata başvuru merkezine müracaat ederek parmak izi verilmesi gerekmektedir.

Vizem.net danışmanlığı ile gerçekleştirilen Almanya vize başvurularında, İdata ofislerinde başvuru sahiplerine uzman yetkililer refakat etmektedir. Son 59 ay içerisinde alınmış bir Schengen vizesi bulunuyorsa, vize başvuru sahibinin başvuru ofislerine gitmesine gerek kalmadan, gerekli evrakların kargo ile gönderilmesi, vize başvuru işlemlerinin tamamlanması için yeterli olmaktadır.

Almanya Vize Takip İşlemleri İstanbul’dan Nasıl Yapılır?

Almanya vize takip işlemleri, İstanbul ilinde ikamet eden başvuru sahipleri için İstanbul’da yer alan İdata başvuru merkez ofislerinden yapılabilmektedir. Vize başvuru sahibinin VIS kaydı bulunmuyor ise İstanbul’da hizmet veren başvuru merkezlerinde, Almanya vizesi için gerekli olan parmak izi işlemleri yapılabilmektedir.

Vizem.net danışmanlığı ile gerçekleştirilen Almanya vizesi başvurularında, İstanbul’da yer alan İdata ofislerinde başvuru sahiplerine uzman yetkililer tarafından refakat hizmeti sunulmaktadır. Vizem.net danışmanlığı aracılığıyla gerçekleştirilen Almanya vizesi başvuruları, vize başvuru sahibinin pasaportunda son 59 ay içerisinde alınmış bir Schengen vizesi var ise, kişinin başvuru ofislerine gitmesine gerek kalmaksızın, gerekli evrakları kargo ile teslim alan danışmanlar tarafından yapılabilmektedir.

Almanya Vize Takip İşlemleri İzmir’den Nasıl Yapılır?

Almanya vize takip işlemleri, İzmir ilinde yer alan İdata başvuru merkezlerine müracaat ederek yapılabilmektedir. Almanya vizesine başvuran kişinin VIS kaydı bulunmuyor ise, İzmir İdata başvuru merkezinde parmak izi işlemleri yapılarak, kişinin VIS bilgilerinin başvuru dosyasına eklenmesi gerekmektedir.

Vizem.net danışmanlığında yapılan Almanya vize başvuru sürecinde, İzmir ilinde yer alan İdata ofislerinde işlem yaparken başvuru sahiplerine uzman yetkililer tarafından refakat edilmektedir. Vize başvuru sahibinin son 59 ay içerisinde aldığı bir Schengen vizesi var ise, başvuru ofislerine şahsen müracaat etmeye gerek kalmadan, gerekli evrakların kargolanmasıyla vize başvurusu yapılabilmektedir.

Almanya Ulusal Vize Başvuru Takip İşlemi Nasıl Yapılır?

Almanya ulusal vize başvuru işlemleri, aracı kurum olan İdata’nın vize başvuru merkezleri aracılığıyla gerçekleştirilmekte ve başvuru takip işlemleri İdata web sitesi üzerinden yapılabilmektedir.

Almanya vize başvurusunda bulunmak isteyen kişiler, Almanya ulusal vize için Alman Konsolosluğu tarafından belirlenen gerekli belgeleri, danışman kuruma sunarak vize başvurusunda bulunabilmektedir. Vizem.net, Almanya ulusal vize başvuruları için başvuru sahiplerine danışmanlık veren akredite bir acentedir.

Almanya Aile Birleşimi Vizesi Takip İşlemi Nasıl Yapılır?

Almanya aile birleşimi vizesi, hamiline Almanya’da 90 günden uzun süreyle bulunma hakkı sunan uzun süreli (D tipi) bir ulusal vize türüdür ve vize takip işlemi diğer vize türleriyle aynı şekilde yapılmaktadır.

Almanya aile birleşimi vizesi başvuruları, İdata aracılığıyla yapılabilmekte ve başvuru takibi İdata’nın web sitesi üzerinden gerçekleştirilmektedir. Almanya aile birleşimi vizesi için başvuruda bulunmak isteyen kişiler, gerekli tüm belgeleri aracı kuruma teslim ederek vize başvuru sürecini başlatabilmektedir.

Almanya Konsolosluğu Vize Takip İşlemi Nasıl Yapılır?

Almanya Konsolosluğu vize takip işlemi, aracı kurum olan İdata veya danışman kurum Vizem.net üzerinden yapılabilmektedir. Almanya Konsolosluğu tarafından gerçekleştirilen vize değerlendirme süreçlerine yönelik takip işlemleri, Konsolosluğun web sitesi üzerinden yapılamamaktadır.

İdata Üzerinden Almanya Vize Başvuru Takip İşlemi Nasıl Yapılır?

İdata aracı kurumu üzerinden gerçekleştirilen vize başvurularının güncel durumu, https://idata.com.tr/de/tr/p/basvuru-takip-de adresinden sorgulanabilmektedir. Almanya vize başvurusunun durumunu sorgulamak isteyen başvuru sahipleri, vize başvurusu sırasında kendilerine verilen takip numarası ve pasaport numaraları ile vize takip işlemlerini gerçekleştirmektedir.

Almanya vize başvuru takip işlemleri, İdata’nın aşağıda verilmiş olan görselde yer alan web sayfası üzerinden yapılmaktadır.

iData Almanya Vize Takip Ekranı
iData Almanya Vize Takip Ekranı

Almanya Vize Takip Numarası Ne İşe Yarar?

Almanya vizesi başvuruları tamamlanırken başvuru sahibine verilen teslim fişi üzerinde yer alan takip numarası kullanılarak Almanya vizesi işlemlerinin durumu kontrol edilebilmektedir.

Almanya vize başvurusu süreçleri, Almanya dış temsilciliğinde görülen yoğunluk ya da gerekli belgelerdeki eksiklikler gibi nedenlerle uzayabilmektedir. Almanya vize takip numarası ile, vize başvuru süreçleri dahilinde Almanya vize sonucu sorgulama işlemleri yapılabilmektedir.

Paylaş: