Eskişehir Yunanistan Vize İşlemleri

Eskişehir Yunanistan Vize Türleri ve Başvuru Süreçleri 2023

Eskişehir Yunanistan vize başvuru ve bilgi işlem merkezleri; Eskişehir’de ikamet etmekte olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için Yunanistan vize başvurularını gerçekleştirmekte olan başvuru merkezleri veya akredite acentelerdir.

Vizem.net Yunanistan ve diğer Schengen ülkeleri için danışmanlık veren ve 2017-2020 yılları arasında en yüksek onay oranına sahip akredite acente olma özelliğine sahiptir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Yunanistan Vizesi Başvurusu Eskişehir’den Nasıl Yapılır?

Yunanistan vize başvurusunun Eskişehir’den yapılabilmesi için; öncelikle Yunanistan vizesi için gerekli olan belgeler hazırlanmalıdır ve vize başvuru formu doldurulmalıdır. Bu işlemlerin ardından C tipi vizeler için danışmanlık hizmeti vermekte olan aracı kurumdan randevu alınmalıdır. D tipi vize başvuruları için ise direkt olarak Yunanistan’ın Türkiye’deki dış temsilciliklerinden randevu alınması gerekmektedir. Alınan randevu gününde ilgili belgeler aracı kuruma veya dış temsilciliklere teslim edilmelidir. Vize harçlarının ödenmesi ve biyometri işlemlerinin tamamlanmasının ardından başvuru işlemi gerçekleştirilmiş olmaktadır.

Geçtiğimiz 5 yıl içerisinde, herhangi bir Schengen ülkesinden alınmış bir vizeye sahip olunması durumunda, başvuru merkezine şahsen gidilmesine gerek kalmadan, sadece vizem.net merkez ofisine gerekli evrakları göndererek başvuru yapılabilmektedir.

Vizem.net danışmanlığında yapılan başvurularda; başvuru formu ve Yunanistan vize talep dilekçesi vizem.net danışmanları tarafından doldurulmaktadır.

Eskişehir’de Yunanistan Konsolosluğu Var Mıdır?

Eskişehir’de Yunanistan Konsolosluğu bulunmamaktadır.

Eskişehir’e En Yakın Yunanistan Konsolosluğu Nerededir?

Eskişehir’e en yakın konsolosluk olan Yunanistan Ankara Konsolosluğu; Kazım Özalp Caddesi, Zia Ur Rahman Caddesi, No:9 Gaziosmanpaşa 06700 Ankara adresinde yer almaktadır.

Yunanistan Ankara Konsolosluğu iletişim bilgileri aşağıda verilmiştir.

  • Telefon: (312) 4480647 / 4480387
  • Faks: (312) 446 31 91
  • E-posta: gremb.ank@mfa.gr
  • İnternet sitesi: www.mfa.gr/ankara

Yunanistan Ankara Konsolosluğu, Büyükelçilik statüsünde hizmet vermektedir.

Ankara Konsolosluğu Üzerinden Yunan Vize Başvurusu Yapılabilir Mi?

Yunanistan Ankara Konsolosluğu üzerinden kısa süreli (turistik, ziyaret, kısa süreli eğitim, iş gezisi) vize başvurusu yapılamamaktadır. Bu tür vize başvuruları; yetkili aracı kurumlar veya akredite acenteler üzerinden yapılabilmektedir.

Ankara Konsolosluğu üzerinden Yunanistan D tipi (uzun süreli) vize başvuruları yapılabilmektedir.

Ankara Yunanistan Konsolosluğundan Vize Randevusu Nasıl Oluşturulur?

Ankara Yunanistan Konsolosluğundan vize randevuları; mail veya telefon yolu ile oluşturulmaktadır.

Ankara Yunanistan Konsolosluğu iletişim bilgileri aşağıda verilmiştir.

  • Telefon: (312) 448 06 47 / 448 03 78
  • E-mail: gremb.ank@mfa.gr

Yunanistan Konsolosluğu Ankara; hafta içi 09:00-17:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Eskişehir’de İkamet Eden Kişiler için Yetkili Yunanistan Aracı Kurumu Hangisidir?

Eskişehir’de ikamet eden kişiler için Yunanistan vizesi yetkili aracı kurumu; Kosmos Vize’dir. Kosmos Vize yetkili aracı kurumunda, sadece ibraz edilmesi gereken evraklar toplanmakta ve biyometri işlemleri gerçekleştirilmektedir. Yunanistan vize başvurularında karar yetkisi olan tek kurum Yunanistan Konsolosluğudur, başka bir kurumun karara etki etmesi söz konusu değildir.

Yunanistan Vize Başvuru Merkezi Eskişehir Adresi Nedir?

Yunanistan vize başvurusu yetkili aracı kurumu olan Kosmos Vize’nin Eskişehir’de ofisi bulunmamaktadır. En yakın Kosmos Vize başvuru merkezi Ankara’da bulunmaktadır.

Kosmos Vize Ankara; Kavaklıdere, Şehit Ömer Haluk Sipahioğlu, Sokak No:10 Ofis:19 Çankaya/Ankara adresinde yer almaktadır.

Kosmos Vize Ankara Vize Başvuru Merkezi Üzerinden Nasıl Randevu Alınır?

Kosmos Vize Ankara vize başvuru merkezi üzerinden randevu almak için 0850 474 2021 numaralı telefon aranabilir veya kosmosvize.com internet sitesi üzerinden randevu alınabilir.

Ankara Yunanistan vize başvuru merkezi üzerinden vize randevusu oluşturulmadan önce vize başvuru formu doldurulmalıdır. Destekleyici belgeler randevu gününe kadar hazırlanmalıdır. Birden fazla kişi başvuru yapılacaksa her birey için ayrı ayrı başvuru formu doldurulmalıdır.

Eskişehir’den Yunanistan Vizesi Almak Ne Kadar Sürer?

Eskişehir’den Yunanistan vizesi başvuruları ortalama 15 gün içerisinde sonuçlanmaktadır.

Konsolosluğun yoğunluğuna bağlı olarak, başvuruların sonuçlanması daha uzun sürebilmektedir.

Yunanistan Ticari Vizesi Eskişehir’den Nereden Alınır?

Yunanistan ticari vizesi almak için vizem.net üzerinden yapılan başvurularda; başvuruda bulunan kişinin son 5 yıl içerisinde herhangi bir Schengen ülkesinden alınmış vizesi bulunması durumunda, vize başvuru merkezine şahsen gelmesine gerek kalmadan, sadece gerekli evrakları yollayarak başvuru yapılabilmektedir.

Geçtiğimiz 5 yıl içerisinde alınmış Schengen vizesi bulunmaması durumunda Yunanistan ticari vize başvuruları için; gerekli evrakları vizem.net merkez ofisine gönderilmeli,ardından parmak izi işlemleri için Ankara’ya başvuru merkezine 1 defa gelinmesi gerekmektedir. Biyometri işlemlerinin tamamlanması hususunda vizem.net Ankara saha danışmanı, başvuruda bulunan kişilere yardımcı olmaktadır.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Damla Yolbaz Güler Yazan: Damla Yolbaz Güler

Damla Yolbaz Güler holds a Bachelor’s degree in International Relations and a Master’s degree in European Union. She is the schengen area advisory director at Vizem.net and is the author of many articles.

Paylaş: