Gaziantep Yunanistan Vizesi

Gaziantep Yunanistan Vizesi Başvuru Süreci 2023

Gaziantep’te ikamet eden umuma mahsus pasaport sahibi vatandaşların Yunanistan’a gerçekleştirecekleri seyahatlerinde vize alması gerekmektedir. Diplomatik, hususi ve hizmet pasaportu hamilleri hariç olmak üzere Yunanistan’a seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Schengen vize rejimine göre vizeye tabi tutulmaktadırlar.

Gaziantep’te ikamet eden Yunanistan vizesine başvurmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, vize başvurularını Gaziantep’te bulunan Yunanistan vize başvuru merkezleri veya akredite acenteler üzerinden gerçekleştirmelidirler. Vizem.net, Gaziantep’te ikamet eden vatandaşlara Yunanistan ve diğer Schengen ülkelerine gerçekleştirecekleri seyahatler için vize başvuru ve takibi hususunda danışmanlık hizmeti veren üç akredite acenteden biridir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Yunanistan Vizesi Başvurusu Gaziantep’ten Nasıl Yapılır?

Yunanistan vizesine Gaziantep’ten başvurmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının öncelikle gerekli belgeleri eksiksiz ve kurallara uygun şekilde hazırlamaları gerekmektedir. Yunanistan vize başvurusu için hazırlanması gereken evraklar başvurulacak vize türünün 180 günlük süre içerisinde 90 gün Yunanistan topraklarında bulunma hakkı sağlayan Schengen ya da 90 gün ila 365 gün Yunanistan topraklarında kalma hakkı sağlayan ulusal vize olmasına göre değişkenlik göstermekle birlikte pasaport, biyometrik fotoğraf, nüfus cüzdanı fotokopisi, muvafakatname, seyahat sağlık sigortası, tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, banka dökümleri gibi bir takım evraklar talep edilmektedir.

Yunanistan vize başvuru için gerekli evrakların hazırlanmasının ardından Yunanistan vize başvuru formu doğru bilgilerle eksiksiz olarak doldurulmalıdır. Yunanistan vize başvuru formu doldurulduktan sonra aracı kurum olan Kosmos Vize’den randevu alınması gerekmektedir. Yunanistan vize başvurusu için aracı kurum olan Kosmos Vize’den randevu alan kişiler, randevularına belirlenen gün ve saatte giderek başvuru işlemlerini tamamlamadırlar.

Yunanistan’a seyahat etmek için vize başvurusunda bulunacak kişiler son 5 yılda herhangi bir Schengen ülkesinden Schengen vizesi almış iseler vizem.net merkez ofisine sadece gerekli evrakları göndererek vize başvurularını yapmaları mümkündür.

Gaziantep’te ikamet eden vatandaşların Yunanistan gerçekleştirecekleri seyahat için vizem.net danışmanlığında vize başvurusu yapmaları durumunda başvuru formları ve Yunanistan vize talep dilekçeleri vizem.net uzmanları tarafından doldurulmaktadır.

Gaziantep’te Yunanistan Konsolosluğu Var Mıdır?

Gaziantep’te Yunanistan ya da resmi adı ile Helen Cumhuriyeti’ne ait dış temsilcilik bulunmamaktadır. Yunanistan Konsolosluğu Gaziantep ilinde bulunmadığından, Gaziantep’te ikamet edip Yunanistan vizesine başvurmak isteyen kişilerin vize başvurularını vize başvuru merkezleri veya akredite acenteler üzerinden gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

Gaziantep’e En Yakın Yunanistan Konsolosluğu Nerededir?

Gaziantep’e en yakın Yunanistan Konsolosluğu başkent Ankara’da bulunmaktadır. Yunanistan Ankara Konsolosluğu, “Gaziosmanpaşa, Ziaur Rahman Caddesi, No: 11, Çankaya/Ankara” adresinde bulunmaktadır. Yunanistan Ankara Büyükelçiliği Konsolosluk Ofisi 09:30-12:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Yunanistan vize başvurusu için aracı kurum olan Kosmos Vize’nin Ankara Yunanistan vize başvuru merkezi “Kavaklıdere, Şehit Ömer Haluk Sipahioğlu Sokak, No: 10/19, Çankaya/Ankara” adresinde hizmet vermektedir. Kosmos vize C tipi vize başvurularını kabul ederken, D tipi vize başvuruları doğrudan konsolosluklara yapılmalıdır.

Ankara Yunanistan Konsolosluğundan Vize Randevusu Nasıl Oluşturulur?

Yunanistan vize başvurusu yapmak için randevu almak şartı ile Yunanistan Ankara Büyükelçiliği Konsolosluk Ofisi ile iletişime geçilmesi mümkündür. Yunanistan Ankara Büyükelçiliği Konsolosluk Ofisi’ne yapılacak başvurular için, telefon veya e-mail aracılığıyla önceden randevu alınması zorunludur.

Yunanistan Vizesi Gaziantep’ten Nereden Alınır?

Yunanistan vizesini, Gaziantep’te oturan kişilerin alması için;Yunanistan vize başvurusu için yetkili aracı kurum olan Kosmos Vize’nin Gaziantep’te bulunan vize başvuru merkezinden randevu almaları gerekmektedir. Kosmos Vize, sadece evrakların toplanarak biyometri işlemlerinin tamamlanması hususunda yetkilendirilmiş olup, vize başvuruları Yunanistan vize onayında yetkili tek merci olan Yunanistan Konsolosluğu tarafından değerlendirilmektedir.

Yunanistan Vize Başvuru Merkezi Gaziantep Adresi Nedir?

Yunanistan vize başvuru merkezi Gaziantep’te “Mücahitler Mahallesi, GTB İş Merkezi, No:70/46, Şehitkamil” adresinde hizmet vermektedir.

Gaziantep Yunanistan Vize Başvuru Merkezi Çalışma Saatleri Nelerdir?

Gaziantep’teki Yunanistan vize başvuru merkezi, hafta içi 08:30-17:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Kosmos Vize Gaziantep Vize Başvuru Merkezi Üzerinden Nasıl Randevu Alınır?

Gaziantep’te ikamet eden vatandaşların, Yunanistan vizesi almak için Kosmos Vize Gaziantep vize başvuru merkezi üzerinden randevu almaları gerekmektedir. Kosmos Vize, Yunanistan vizesi başvuru formu doldurulmamış ise randevu vermemektedir. Kosmos Vize’nin internet sitesindeki başvuru formunu dolduran kişiler, aynı internet adresinden başvuru yapmak istedikleri şubeyi seçerek kayıt oluşturmalıdırlar.

Yunanistan vize başvurusu için başvuru formu haricindeki diğer gerekli evrakların randevu tarihine kadar hazırlanması gerekmektedir. Başvuru sahibi, randevu gün ve saatine riayet ederek biyometri işlemlerini tamamlamalıdır. Biyometri işlemleri tamamlandıktan sonra Yunanistan vize randevu işlemleri tamamlanmış olmakta ve değerlendirilmek üzere yetkili makamlara iletilmektedir.

Yunanistan Vizesini Gaziantep’ten Almak Ne Kadar Sürer?

Yunanistan vize başvurusu tamamlandıktan sonra 15 gün içerisinde değerlendirilmektedir.

Yunanistan vize başvurusu için gerekli evrakları hazırlayan ve ardından Yunanistan vize başvuru formu doğru bilgilerle eksiksiz olarak dolduran kişilerin vize başvurusu için aracı kurumdan aldıkları randevuya belirlenen gün ve saatte giderek biyometri işlemlerini gerçekleştirmeleri ile başvuruları tamamlanmış olmaktadır. Yunanistan vizesini Gaziantep’ten almak normal şartlarda başvuru tamamlandıktan sonra 15 gün sürmektedir.

Yunanistan Konsolosluğu vize başvurularını normal şartlarda 15 gün içerisinde değerlendirmek ile birlikte başvuru evraklarında eksiklik olması ya da kurallara uygun olarak hazırlanmamış olması gibi durumlarda başvurunun değerlendirme süresi uzayabilmektedir.

VFS Global Gaziantep Vize Merkezi Üzerinden Yunanistan Vize Başvurusu Yapılabilir Mi?

Gaziantep’te ikamet eden vatandaşların, Yunanistan vize başvurularını VFS Global üzerinden yapmaları mümkün değildir. VFS Global de Kosmos Vize gibi Yunanistan vize başvurusu için aracı kuruluş olmakla birlikte sadece Tekirdağ, Edirne ya da Kırklareli’nde ikamet eden kişilerin başvurularını kabul etmektedir. Tekirdağ, Edirne ya da Kırklareli haricindeki illerde ikamet eden kişilerin başvurularını Kosmos Vize aracılığı ile yapması gerekmektedir.

Damla Yolbaz Güler Yazan: Damla Yolbaz Güler

Damla Yolbaz Güler holds a Bachelor’s degree in International Relations and a Master’s degree in European Union. She is the schengen area advisory director at Vizem.net and is the author of many articles.

Paylaş: