Bodrum Yunanistan Vize Başvuru Merkezi

Yunanistan Vizesi için Bodrum'dan Başvuru Yapmak 2023

Yunanistan vizesi başvuruları, ikametgahı Bodrum’da bulunan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşların Bodrum Yunanistan vize merkezleri üzerinden ya da akredite acenteler aracılığıyla yapabilmektedir. Vizem.net, Yunanistan ve diğer tüm Schengen ülkeleri için müşterilerine danışmanlık veren akredite 7 acenteden biridir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Yunanistan Vizesi Başvurusu Bodrum’dan Nasıl Yapılır?

Bodrum şehrinden yapılacak olan Yunanistan vize başvurusu için ilk yapılması gereken şey istenilen belgelerin hazırlanması ve başvuru formunun imzalanmasından sonra aracı kurumdan randevu almaktır. Başvuran kişinin pasaportunda eğer ki son 5 yıl içerisinde herhangi bir Schengen ülkesi için alınmış Schengen vizesi bulunuyorsa, bu kişi vizem.net merkez ofisine gerekli olan evrakları göndererek de başvuru oluşturabilmektedir. Vizem.net aracılığıyla yapılacak olan başvurular için gerekli olan başvuru formu ve vize talep dilekçesi ise vizem.net danışmanları tarafından hazırlanmaktadır.

Bodrum’da Yunanistan Konsolosluğu Var Mıdır?

Bodrum’da Yunanistan Konsolosluğu bulunmamaktadır.

Bodrum’a En Yakın Yunanistan Konsolosluğu Nerededir?

Bodrum’a en yakın Yunanistan Konsolosluğu İzmir’de bulunmaktadır. İzmir Yunanistan Konsolosluğu adresi Atatürk Caddesi, No.262, Alsancak, 35220 İzmir’dir ve konsolosluğun çalışma saatleri Pazartesiden cumaya 09.30-14.30dur.

İzmir Yunanistan Konsolosluğundan Vize Randevusu Nasıl Oluşturulur?

İzmir Yunanistan Konsolosluğundan vize randevusu oluşturmak için mail veya telefon yolu ile iletişim kurulmalıdır.

İzmir Yunanistan vize başvuru merkezi sadece D tipi vizeler için başvuru almaktadır. Kısa süreli vizeler için yapılacak olan başvurular için aracı kurumlar ile iletişime geçilmelidir.

Bodrum’da İkamet Eden Kişiler için Yetkili Yunanistan Vize Aracı Kurumu Hangisidir?

Bodrum’da ikamet eden kişiler için yetkili Yunanistan vize aracı kurumu Kosmos Vize’dir. İzmir’in Konak ilçesinde bulunan Kosmos Vize, sadece evrak toplayıp biyometri işlemlerini yapma yetkisine sahiptir. Vize başvurusunun sonuçlanması için yetkili olan tek kurum Yunanistan Konsolosluğudur.

VFS Global Bodrum Vize Merkezi Üzerinden Yunanistan Vize Başvurusu Yapılabilir Mi?

VFS Global Bodrum vize merkezi üzerinden Yunanistan vizesi için başvuru yapılamamaktadır.

Kosmos Bodrum Yunanistan Vize Başvuru Merkezi Üzerinden Nasıl Randevu Alınır?

Kosmos Bodrum Yunanistan başvuru merkezinden randevu alabilmek için önce vize başvuru formunun doldurulmuş olması gerekmektedir. Daha sonra başvurunun yapılacağı şube seçilip Kosmos vize İnternet sitesi üzerinden kayıt oluşturulmaktadır.

Bodrum Yunanistan Vize Başvuru Merkezi Çalışma Saatleri Nelerdir?

Bodrum Yunanistan vize başvuru merkezi çalışma saatleri hafta içi pazartesi gününden cumaya kadar 09.30-14.30 arasıdır.

Bodrum’dan Yunan Vize Ofisinden Yunanistan Vizesi Almak Ne Kadar Sürer?

Randevu tarihinde başvuran kişinin biyometri işlemlerinin bitişinden sonra, normal şartlarda vize başvurusunun sonuçlanması 15 gün sürmektedir.

Bodrum’dan Yunanistan Vizesi Nasıl Alınır?

Bodrum’dan Yunanistan Vizesi almak için en yakın başvuru merkezi olan İzmir Yunanistan Konsolosluğuna gidilmesi gerekmektedir. Kapı vizeleri tur operatörlerinden alınmakta, Schengen özelliği olan Yunanistan vizesi ise vize başvuru merkezleri aracılığıyla alınabilmektedir.

Schengen vizesi ile Yunanistan’a ve adalara seyahat edilebilirken, kısa vize türü içerisinde bulunan kapı vizesi ile sadece kapı vizesi uygulaması olan adalara seyahat edilebilmektedir.

Yunanistan Schengen Vizesi Bodrum’dan Nereden Alınır?

Yunanistan Schengen vizesini Bodrum’dan almak için gerekli olan başvurular, kısa süreli vize başvurularının ve kapı vizesi başvurularının gerekli evrakların vizem.net’e iletilmesi aracılığıyla yapılabilmektedir ve başvuru yapacak olan kişinin şahsen başvuru merkezine gelmesine gerek kalmamaktadır. Kısa süreli vizeler için başvuru yapan kişinin son 5 yıl içerisinde Schengen vizesi almış olması gerekmektedir veya Kosmos vize başvuru merkezi aracılığıyla alınabilmektedir.

Bodrum’dan Yunanistan Kapı Vizesi Nasıl Alınır?

Yunanistan kapı vizesi, başvuru yapacak olan kişinin fiziksel olarak başvuru merkezine gelmesine gerek kalmadan vizem.net üzerinden yapılabilmektedir.

Kapı vizesi için istenen Yunan Adaları kapı vizesi evrakları vizem.net’e gönderildikten sonra kapı vizesi alınabilirken, tur operatörleri üzerinden de alınma imkanı bulunmaktadır. Bodrum Kos Adası Yunanistan vizesiz alım yapmamaktadır.

Bodrum’dan Yunanistan Günübirlik Vizesi Nasıl Alınır?

Yunanistan günübirlik vize, kapı vizesi ile aynıdır.

Tur acenteleri veya vizem.net aracılığıyla alınabilmektedir. Yunanistan günübirlik vize ücreti başvuru sırasında ödenmektedir.

Bodrum’dan Tekne ile Yunan Adalarına Gitmek için Hangi Vize Alınır?

Bodrum’dan tekne ile Yunan Adalarına gitmek için alınması gereken vize kapı vizesidir. Kapı vizesi 15 günlük alınabileceği gibi, bu vizenin geçerli olmadığı adalara yapılacak olan seyahatlerde Schengen özelliği olan vize alınması gerekmektedir.

Tekne ile Yunanistan vizesi kabul eden ve Bodrum’a yakın Yunan Adaları aşağıda listelenmiştir.

  • Kos Adası
  • Leros Adası
  • Simi Adası
  • Patmos Adası
Damla Yolbaz Güler Yazan: Damla Yolbaz Güler

Damla Yolbaz Güler holds a Bachelor’s degree in International Relations and a Master’s degree in European Union. She is the schengen area advisory director at Vizem.net and is the author of many articles.

Paylaş: