İngiltere Vize Takip İşlemleri

İngiltere Vize Takip İşlemi 2023’de Nasıl Yapılır?

İngiltere vize başvurusu yapıldıktan sonra, İngiltere Vize ve Göç İdaresi başvuru sahibine başvurunun hangi aşamada olduğu ile ilgili bilgi veren bir mail göndermektedir. Vize başvurusu yapıldıktan sonra başvuru sahibinin şahsen vizenin hangi aşamada olduğunu takip etmek istemesi durumunda, aracı kurum websitesi üzerinden İngiltere vize takip sistemi kullanılarak vize takip ve sorgulama işlemleri yapılabilmektedir.

Vizem.net danışmanlığında yapılan İngiltere vizesi başvurularında 5 aşamalı bilgilendirme SMS servisi ve online takip imkanı sunulmaktadır.

Bilgi ve başvuru: 0850 241 1868

Birleşik Krallık Vizesi Takip İşlemleri Nereden Yapılabilir?

Birleşik Krallık vizesi takip işlemleri TLS Contact veya Vizem.net aracılığıyla online olarak yapılabilmektedir.

TLS Contact İngiltere Vize Takip İşlemi Nasıl Yapılır?

TLS Contact İngiltere vize takip işlemi Gov.Uk websitesine kullanıcı girişi yaptıktan sonra yapılabilmektedir. İngiltere vize başvurusu yapıldıktan sonra başvuru sahibine Gov.Uk’den bir onay e-maili gönderilmektedir ve başvuru sahibi bu onay mailini açarak İngiltere vize takip online olarak yapabilmektedir.

Onay maili açıldıktan sonra “Sign in to Your Application” seçeneğine tıklanmalı ve şifre girilmelidir. İngiltere vizesi takip sitesi giriş yapıldıktan sonra ““Provide Documents and Biometrics” sekmesine tıklanmalı ve daha sonra devam et seçeneği seçilmelidir. Son aşamada sistem başvuru sahibini hesabına yönlendirdikten sonra takip işlemleri kısmından vizenin hangi aşamada olduğu takip edilebilmektedir.

TLS Contact kullanıcı giriş ekranı görseli aşağıda verilmiştir.

TLS Contact İngiltere Vize Takip İşlemi Nasıl Yapılır?
TLS Contact İngiltere Vize Takip İşlemi Nasıl Yapılır?

Başvuru takip başlığına girildikten sonra vize başvurusunun aşamalarının göründüğü ekran görseli aşağıda verilmiştir.

TLS Contact İngiltere Vize Takip İşlemi Nasıl Yapılır? #2
TLS Contact İngiltere Vize Takip İşlemi Nasıl Yapılır? #2

Vizem.net İngiltere Vize Takibi Nasıl Yapılır?

Vizem.net İngiltere vize takibi, internet sitesindeki hesabım bölümünden yapılabilmektedir. Vize başvurusu onaylandıktan sonra başvuru sahibine vize onay SMS’i gönderilmekte ve akabinde onay durumu sisteme işlenmektedir.

Vizem.net tarafından vize geçerlilik süresi ve konaklama süresi ile ilgili detaylı bilgiler SMS ile başvuru sahibine iletilmekte ve başvuru sahibine tekrar vize süresinin bitimine 3 gün kala vize süresinin bitişi ile ilgili bildirim SMS ile gönderilmektedir.

İngiltere Konsolosluğu Vize Takip İşlemi Nasıl Yapılır?

İngiltere Konsolosluğu üzerinden vize takip işlemi yapılamamaktadır; vize takip işlemleri TLS Contact ya da Vizem.net üzerinden yapılabilmektedir.

İngiltere Vizesi VFS Global Üzerinden Takip Edilebilir Mi?

Hayır, İngiltere vizesi VFS Global üzerinden takip edilememektedir.

İngiltere Vize Başvuru Takip İşlemi Ücretli Midir?

İngiltere vize başvuru takip işlemi, vize başvurusu yapıldıktan sonra online takip sistemleri üzerinden ücretsiz olarak yapılabilmekte, aynı zamanda başvuru sahibine mail ile vizenin hangi aşamada olduğu ile ilgili güncel bir mail gönderilmektedir. Vize başvuru takip işlemi için ücret talep eden kötü niyetli şahıs ve şirketlere dikkat edilmelidir.

Uzun Süreli İngiltere Vize Takibi Nasıl Yapılır?

Uzun süreli İngiltere vize takibi Gov.Uk hesabı üzerinden TLS Contact websitesine ulaşarak yapılabilmektedir. Hem uzun süreli hem de kısa süreli İngiltere vize takip işlemleri TLS Contact sisteminden yapılabilmektedir.

İngiltere vize başvurusu yapıldıktan sonra vize değerlendirme süreci başlamaktadır ve özellikle uzun süreli İngiltere vize türleri için vize değerlendirme süreci uzun sürmektedir. İngiltere yerleşim vizesi gibi uzun süreli vize türlerinde başvurunun hangi aşamada olduğunu görmek için Gov.Uk adresinden takip işlemi yapılabilmektedir.

İngiltere Vizesi Başvuru Takip Numarası Ne İşe Yarar?

İngiltere vizesi başvuru takip numarası, İngiltere Vize ve Göç İdaresi üzerinden bilgi almak için kullanılmaktadır.

İngiltere vizesi başvuru takip numarası online vize başvurusu yapıldıktan sonra başvuru sahibine verilmektedir ve verilen GWF (Global Web Form) numarası mail ya da telefon ile İngiltere Vize ve Göç İdaresi’ne ulaşarak vizenin hangi durumda olduğu hakkında bilgi alma ve İngiltere vize sorgulama işlemleri için kullanılmaktadır. İlgili kuruma soru sormak ücrete tabidir.

Esra Karataş Yazan: Esra Karataş

Esra Karataş Orta Doğu Teknik Üniversite'sinden 2008 yılında lisans ve 2011 yılında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Mezun olduktan sonra kendi alanı olan Restorasyon ve Kültürel Miras Koruma projelerinde görev aldı. 2021 yılından beri vizem.net için Amerika ve Kanada başta olmak üzere 10'dan fazla ülke için kıdemli vize danışmanı ve içerik koordinatörü olarak çalışıyor.

Paylaş: