Almanya Vize Aracı Kurum

Almanya Vize Aracı Kurum: Bilgi ve Hizmetler

Çeşitli nedenlerle Almanya’ya seyahat etmeyi mümkün kılan Almanya vizesi, Türkiye’den yapılan Almanya vize işlemlerinde yetkili aracı kurum olan İdata üzerinden alınabilmektedir. İdata vize başvuru merkezleri; İstanbul, Bursa, Ankara, İzmir, Gaziantep, Antalya ve Trabzon illerinde hizmet vermektedir.

Vizem.net, Almanya vize başvuruları için danışmanlık hizmeti veren ve son 4 yıl içerisinde başvuru onay oranı en yüksek olan akredite acentedir. Vizem.net aracılığı ile yapılan Almanya vize başvuru işlemleri, başvuru sahibinin pasaportunda son 59 ay içerisinde alınmış bir Schengen vizesi bulunuyor ise, başvuru sahibinin ofise gelmesine gerek kalmadan, yalnızca gerekli evrakların gönderilmesi ile yapılabilmektedir.

Bilgi ve başvuru: 0850 241 1868

Aracı Kurum Olmadan Almanya Vizesi Alınabilir Mi?

Almanya vizesi, Almanya Konsolosluğu’nun yetkilendirdiği aracı kurum danışmanlığı olmadan alınamamaktadır.

Almanya Vizesi Konsolosluklardan Alınabilir Mi?

Almanya vizesi, konsolosluklardan alınamamaktadır. Almanya vizesi almak için, aracı kuruma bağlı vize merkezlerine başvurmak gerekmektedir.

Almanya Vizesi Nereden Alınır?

Almanya vizesi, başvuru sahibinin ikamet iline en yakın konumda hizmet veren İdata vize başvuru merkezleri üzerinden veya akredite acenteler danışmanlığı ile alınabilmektedir.

Almanya Vize Başvurusu Resmi Aracı Kurumu Nedir?

Almanya Konsolosluğu tarafından Almanya vize başvuruları için aracı olarak yetkilendirilen tek kurum İdata’dır.

İdata, başvuru sahiplerine C tipi ve D tipi Almanya vize başvuruları için gerekli işlemlere yönelik, idari danışmanlık hizmeti vermektedir. Almanya’ya yapılacak olan, aile birleşimi ve Alman ikamet izni kaybı dışındaki her amaca yönelik seyahatler için, Almanya vizesi İdata aracılığıyla alınabilmektedir.

Almanya Vize Aracı Kurumu Çalışma Saatleri Nedir?

Almanya vize aracı kurumu olan İdata ofisleri, hafta içi her gün 08:00 - 12:30 ve 13:30 - 18:30 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Almanya Vize Aracı Kurum Ücretleri Ne Kadardır?

Almanya vize aracı kurumu tarafından sağlanan hizmetler ve ücretleri aşağıda verilmiştir.

HizmetlerÜcretler
Schengen vize harcı1256 Türk lirası
Ulusal vize harcı1178 Türk lirası
İdata koordinasyon hizmeti514 Türk lirası
Ulusal vize randevu bedeli123 Türk lirası
VIP hizmet bedeli1175 Türk lirası
Başvuru formu ve dilekçe doldurma71 Türk lirası
Kargo hizmeti102 Türk lirası
Biyometrik fotoğraf servisi50 Türk lirası
Çıktı hizmeti2,5 Türk lirası
SMS bildirimi hizmeti33 Türk lirası
Dış şube hizmet bedeli204 Türk lirası

Almanya Vize Aracı Kurum Hizmetleri Nelerdir?

Almanya vizesi için aracı kurum olan İdata, vize başvuruları sırasında ek hizmet olarak; başvuru formu doldurma, biyometrik fotoğraf çekimi, faks ve elektronik çıktı alma, kargolama ve SMS ile bildirim gibi hizmetler sunmaktadır.

İdata aracılığıyla vize başvurusunda bulunan kişiler, VIP başvuru seçeneği ile kişiye özel hizmet alabilmektedirler. VIP vize Almanya hizmeti içerisinde fotokopi ve faks, SMS ile bilgilendirme hizmeti, başvuru takibi, başvuru formunun doldurulması, biyometrik fotoğraf çekimi ve kargo ile pasaport teslimatı hizmetleri ücretsiz olarak gerçekleştirilmektedir.

Almanya Vizesi En Hızlı Nereden Alınabilir?

Almanya vizesinin en hızlı biçimde alınabilmesi için, biyometri (parmak izi) işlemleri randevusunun olabilecek en erken tarihe alınması gerekmektedir.

Vizem.net üzerinden yapılan başvurularda, gerekli evrakların merkez ofisine ulaşmasının ardından biyometri randevuları ortalama 5 gün içerisinde alınabilmektedir. En kısa sürede acil vize Almanya işlemleri, biyometri işlemlerinin erken yapılmasıyla mümkün olmaktadır.

Bilgi ve başvuru: 0850 241 1868

Paylaş: