Kanada Sevgili Vizesi

Kanada Sevgili Vizesi Nedir, 2023'te Nasıl Alınır?

Kanada sevgili vizesi; sevgilisi Kanada vatandaşı ya da Kanada’da kalıcı oturum hakkı sahibi olanların, ilişkilerini belgeledikleri takdirde başvurabilecekleri Kanada vizesi türüdür. Kanada sevgili vizesi Kanada’da kalıcı oturum izni sağlamakta olan bir vize türüdür ve partner sponsorluk başvurusu süreci olumlu sonuçlandığı takdirde Kanada Göçmenlik, Mülteciler ve Vatandaşlık Bürosu tarafından düzenlemektedir.

Türkiye’de, Kanada Göçmenlik, Mülteciler ve Vatandaşlık Bürosu tarafından akredite edilmiş Kanada sponsorlu vize başvurusu süreci için danışmanlık hizmeti veren akredite kuruluş vizem.net’tir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Kanada Sevgili Vizesi Kimlere Verilir?

Kanada sevgili vizesi alabilmek başvuranın Kanada vatandaşı ya da Kanada’da oturum iznine sahip partneri ve varsa reşit olmayan çocukları ile en az bir yıldır beraber yaşıyor olması ve kesintisiz tek-eşli bir ilişki içerisinde bulunması gerekmektedir. Kanada sevgili vizesi alınacağı takdirde ilişki noterde uzun dönemli bağlılığı beyan edecek şekilde tasdik edilmelidir.

Sevgililer için Kanada Vize Başvuru Şartları Nelerdir?

Sevgililer için Kanada vize başvurusu şartları aşağıda listelenmiştir.

  • Sponsor olacak partner, Kanada vatandaşlığını veya kalıcı oturum iznini ispatlamalıdır.
  • Sponsor olacak partner, partneri adına sponsorluk işlemlerini başlatmalıdır.
  • Partnerlerin her ikisi de 18 yaşın üzerinde olmalıdır.
  • Sevgili olunduğu finansal ve sosyal göstergelerle kanıtlanmalıdır.
  • Sponsor olacak partner, daimi oturum izninin sağlanmasından itibaren en az 3 yıl boyunca kendisini ve partnerini finansal olarak destekleyebileceğini kanıtlamalıdır.

Kanada Sevgili Vizesi için Gerekli Belgeler Nelerdir?

Kanada sevgili vizesi için gerekli belgeler aşağıda listelenmiştir.

  • Birlikte kullanılan banka hesap dökümleri ve sevgililik ilişkisini kanıtlayıcı diğer finansal belgeler
  • Ortak kira kontratı veya ortak taşınmaz tapuları
  • Emlak kredisi borçları ve satın alma anlaşmaları
  • Sevgililik ilişkisine şahitlik edenlerin beyannameleri
  • Sevgililik ilişkisini ispatladığı düşünülen herhangi resmi belgeler ve beyannameler

Yukarıda listelenmiş olan belgeler sevgililik ilişkisine kanıt oluşturmak amacı taşımaktadır ve bu belgelere ek olarak Kanada eş sponsorluğu başvurusu için gereken diğer evraklar da Kanada sevgili vizesi başvurusunda yer almalıdır.

Kanada Sponsorlu Sevgili Vizesi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kanada sponsorlu sevgili vizesi başvurusu için; Kanada’da yaşayan partner sponsorluk başvurusu yaparken yabancı uyruklu partnerin de eş zamanlı olarak kalıcı oturum izni başvurusunda bulunması gerekmektedir.

Kanada sponsorlu sevgili vizesi başvuruları online olarak Kanada Göçmenlik, Mülteciler ve Vatandaşlık Bürosuna https://www.canada.ca/ adresi üzerinden online olarak yapılabilmektedir.

Kanada vatandaşı ya da Kanada’da uzun süreli oturum izni sahibi partneri olanların sponsorluk işlemleri Kanada eş sponsorluğu süreci ile benzerdir.

Kanada sevgili vizesi başvuru sürecinde Kanada Göçmenlik, Mülteciler ve Vatandaşlık Bürosu, yabancı uyruklu partnerden sponsorluk süreci için sağlık raporu, adli sicil kaydı ve biyometri kaydı talep etmektedir. Türkiye’den Kanada’ya, Kanada sevgili vizesi ile gidecek partnerlerin VFS Global İstanbul ya da Ankara ofisleri aracılığıyla biyometri kayıtlarını yaptırmaları mümkündür.

Vizem.net aracılığıyla yapılan Kanada sevgili vizesi başvurularında tüm süreç IRCC sertifikalı uzman danışmanlar tarafından yürütülmektedir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Kanada Sevgili Vize Ücreti Ne Kadardır?

Kanada sevgili vize ücreti; 75 CAD sponsorluk ücreti, 475 CAD başvuru işletim ücreti ve 500 CAD daimi oturum izni hakkı ücreti olmak üzere toplamda 1050 CAD’dır.

Kanada sevgili vizesi ücretleri internet üzerinden ödenebilmektedir; ancak ödemeye dair fatura ve belgeler mutlaka sponsorluk başvurusuna eklenmelidir.

Kanada’dan Sevgili Vizesi Almak Ne Kadar Sürer?

Kanada’dan sevgili vizesi almak için gerekli olan sponsorluk başvurusu süreci ortalama 12 ay sürmektedir. Partnerliği tescilleyen sponsorluk başvurusu kabul edildiği takdirde; başvuranın statüsü, Kanada Göçmenlik Bürosu tarafından kalıcı oturum izni olarak düzenlenmektedir.

Sevgili sponsorluğu başvurusunun onaylandığı tarihte partner Kanada dışında ise partnere Kanada eş vizesi düzenlenmektedir ve partner Kanada’ya giriş yaptığı andan itibaren Kanada daimi oturum izni hakkına sahip olmaktadır.

Bilgi ve başvuru: 0850 241 1868

Esra Karataş Yazan: Esra Karataş

Esra Karataş Orta Doğu Teknik Üniversite'sinden 2008 yılında lisans ve 2011 yılında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Mezun olduktan sonra kendi alanı olan Restorasyon ve Kültürel Miras Koruma projelerinde görev aldı. 2021 yılından beri vizem.net için Amerika ve Kanada başta olmak üzere 10'dan fazla ülke için kıdemli vize danışmanı ve içerik koordinatörü olarak çalışıyor.

Paylaş: